אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אתר מדלן מנתח את מגמות הנדל"ן בישובי הגליל המערבי

כרמיאל היא העיר שבה חלה העלייה הגבוהה ביותר (175%) במחירי הדירות בעשור האחרון מבין ישובי הגליל המערבי , מה הסיבה לכך? צפו בניתוח אתר מדלן

למה עלו מחירי הנדל"ן בישובי הגליל המערבי?
  פרוייקט בכרמיאל, גבעת מכוש (צילום מסך: אתר מדלן)

תוספת אוכלוסייה חדשה

הגדלת היצע הדירות החדשות בעיר מושכת אוכלוסייה חזקה ואמידה יחסית, המשפרת את תדמית העיר. בנוסף לכך, מייצרת לרשות המקומית הכנסות מארנונה, שמוקצות בין היתר להשקעה בחינוך ותשתיות, לרווחת כל תושבי העיר. איזה ישוב, מבין ישובי הגליל, רשם את שיעור העסקאות הגבוה ביותר לרכישת דירות חדשות?

לפי דרור אבידור, אנליסט באתר מדלן: "בבדיקה של אתר מדלן עולה כי נהריה ועכו הן הערים שרשמו בשנה האחרונה את ההיקף המשמעותי ביותר של עסקאות לרכישת דירות חדשות באזור הגליל המערבי. לפי הנתונים, כמחצית מכלל העסקאות שבוצעו השנה בנהריה היו לרכישת דירות חדשות, ובעכו לעומת זאת שיעור הרכישות של דירות חדשות, מתוך כלל הרכישות השנה עומד על כ-30%. לעומת זאת, בכרמיאל ובמעלות מדובר בשיעור נמוך יותר עם כ-15% עסקאות לרכישת דירה חדשה מכלל העסקאות שבוצעו בשנה החולפת".

 

3

מחיר למשתכן

בפברואר 2016 הצליחה המדינה לשווק ליזמים קרקעות לבנייה של 538 דירות "מוזלות" במסלול מחיר למשתכן בשכונת הר כרמי במערב כרמיאל, ועל פי התכנון 248 דירות נוספות מתוכננות לצאת לשווק שם דרך מכרז ליזמים. לפיכך, בשנים הקרובות צפויה השכונה להיות מוקד לבנייה של דירות חדשות בעיר.

לפי תוצאות מכרז מחיר למשתכן שנסגר בתחילת השנה, מחיר דירת 4 חדרים בשטח של 105 מ"ר יעמוד על כ-960,000 ש"ח וישקף הנחה של כ- 18% ממחיר השוק. במעלות תרשיחא, לעומת זאת, מכרז מחיר למשתכן מגלם מחיר של כ- 720,000 ₪ לדירת 4 חדרים ומשקף הנחה בשיעור דומה  של כ- 18% (הגרלה ל-192 דירות התקיימה).

על פי אתר מדלן, שיעור ההנחה של דירה שתימכר במסגרת מחיר למשתכן בערים אלה יהיה נמוך ביחס לממוצע ההנחות ביתר השכונות בהן מיושמת התוכנית בארץ (שעומד על כ25%-30%). עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שבנוסף להנחה שתינתן במסגרת מחיר למשתכן, תושבי כרמיאל ומעלות יהיו זכאים להנחה נוספת בשיעור של כ- 7% ,שכן הן נכללות ברשימת הישובים המזכים בהטבות מס.

 

3

היכן נרשמה העלייה החדה ביותר במחירי הדירות?

לפי נתוני אתר מדלן, כרמיאל היא העיר שבה חלה העלייה הגבוהה ביותר (175%) במחירי הדירות בעשור האחרון מבין ישובי הגליל המערבי. עלייה זו גבוהה אף יותר מעליית המחירים הארצית שעומדת על כ-133%. מעלות תרשיחא ועכו רשמו גם הן עליית מחירים גבוהה מהממוצע הארצי העומדת על כ-150% בממוצע.

 

4

 

למשפרי דיור

מהם המחירים לדירת 5 חדרים חדשה בגליל המערבי?

1

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו