אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יונה יהב לסרוגים: "ההיענות המהירה של הממשלה הצילה את העיר"

בראיון לסרוגים אומר ראש עיריית חיפה יונה יהב כי יש צורך להגדיל ולשפר את מערך הכיבוי הקיים היום בארץ. על הממשלה ונתניהו יש לו שבחים: "הצילו את העיר"

28.11.16 14:17  כ"ז בחשוון תשעז
ההחלטה של נתניהו הצילה את העיר חיפה
  המטוסים הצילו את העיר (צילום: מאיר ועקנין/פלאש90)

טרור ההצתות. גל השריפות שהחל באמצע השבוע גבה מחיר יקר ברכוש למאות משפחות שנותרו ללא קורת גג אך ברוך ה' לא גבה מחיר בנפש.

בעקבות היקף הנזק ישראל נאלצה לקבל סיוע ממדינות שכנות במטוסי כיבוי. עתה – רגע אחרי, ראש עיריית חיפה יונה יהב שעירו הייתה הנפגעת העיקרית רומז בשיחה עם אתר סרוגים כי המדינה צריכה להתייעל במערך הכיבוי האווירי.

"אינני נוהג להתערב בשיקולים של הגורמים המקצועיים במשרדי הממשלה. עם זאת, אין ספק כי יש לתת את הדעת לכך ולשקול ברצינות הרחבת ושיפור מערך הכיבוי", אומר יהב לסרוגים.

מול הביקורת בעיתונות, מגבה ומברך ראש עיריית חיפה את שרי הממשלה ובראשם בנימין נתניהו: "הייתה חשיבות קריטית בהחלטתו של נתניהו להקים את טייסת הכיבוי ולגייס את מטוסי הכיבוי הישראלים ומהמדינות האחרות". יהב ציין עוד את פעילותו המידית של ראש הממשלה בנימין נתניהו לסייע לתושבי חיפה. "בישיבת הממשלה שהתקיימה בחיפה הרגשתי צורך להודות לראש הממשלה ושריו על ההיענות המהירה להצלת העיר ותושביה".

F121111YA074

להרחיב את מערך הכיבוי. יהב (צילום: יואב ארי דודקביץ/פלאש90)

תחילת גל השריפות בחיפה (צילום: כבאות והצלה חיפה)

תושבי חיפה לא לבד

בעיצומו של גל ההצתות דרשו שרי האוצר והפנים מפקידי משרדיהם לחסוך בביורוקרטיה כדי שהתושבים יוכלו לשוב לשגרה בהקדם. על כך אומר יהב: "הודיתי גם באופן אישי לשר כחלון אשר קבע במקרה זה אמות מידה חדשות בטיפול יעיל והוגן באזרח, והנחייתו את אנשי משרד האוצר לחסוך בביורוקרטיה ולהעביר את הפיצוי ללא כל עיכוב".

מלבד משרד האוצר, מבקש ראש העיר להעביר מסר לתושבי עירו ואומר כי "תושבי חיפה לא לבד. עיריית חיפה עוקבת אחר כל התושבים אשר ביתם נפגע והחלה כבר ללוות אותם עד קבלת הפיצוי ושיקום מלא של הבתים והמרחב הציבורי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו