אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מי לוקח את האחריות שאני אשת איש?"

בעקבות כוונתו של הרב יצחק יוסף לדון בביטולו של גט שהעניק הרב אוריאל לביא לאישה שבעלה צמח, כעת היא מדברת לראשונה ופונה לליבו "תנו לי לחיות חיים נורמליים"

"מי לוקח את האחריות שאני אשת איש?"
  למצולמות אין קשר לכתבה (צילום: שאטרסטוק)

סערת ביטול הגט.

בעקבות חשיפת האתר החרדי 'כיכר השבת' על כוונתו של הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, לכנס את כלל חברי בית הדין הגדול בכדי לדון בפרשת הגט שהעניק הדיין הרב אוריאל לביא לעגונה שבעלה צמח, כעת, לראשונה, היא מדברת ומבקשת מהרב יצחק יוסף שירחם עליה.

בשיחה ל'ידיעות אחרונות' אומרת האישה שגורשה: "אם הרב יצחק יוסף רוצה לבטל את הגט, מי לוקח את האחריות שאני אשת איש? אני? ממש לא. בורא עולם ישפוט אותם ולא אותי".

לדבריה, ההתנהלות של הרב יוסף מחזירה אותה לשנים בהן הייתה עגונה: "מחזירים אותי אחורה לשנים שבהן סבלתי כאישה עגונה. גורמים לי לעוול, שאין מספיק מילים כדי לתאר אותו. מחזירים אותי למקום שהייתי כלואה. מי נותן את הדין על הסבל שנגרם לי עכשיו כתוצאה מהרצון של הרב יצחק יוסף לבטל את הגט? ממש משחקים בחיי אדם".

"בורא עולם נתן לי את החיים. מי הם שייקחו אותם ממני? אני גרושה. המשכתי בחיי. בניתי חיים חדשים לי ולבת היקרה שלי. טוב לי ואני מאושרת בחיים שלי היום. תניחו לי ותנו לי לחיות חיים נורמליים. אני רוצה לחיות את חיי בדרך שבה בחרתי. אל תכפו עלי חיים שאני לא רוצה".

ח', מוסיפה ואומרת כי "הרב עובדיה יוסף, עליו השלום, ביקש מבנו בטקס ההשבעה שיניח על שולחנו בראש ובראשונה את עניין העגונות. באיזה זכות הוא רוצה לבטל גט שניתן כבר לפני כשנתיים וחצי? הוא מערער על הבורא ועל זכותו של אביו הצדיק שעומד איתי מאז שהתחלתי את הליך הגירושים ועד קבלת הגט. יש יד אחת שמכוונת את העולם הזה, וזה בורא עולם, אז על מי הוא מערער ורוצה לבטל גט שניתן? על בורא עולם?".

בסוף דבריה היא מייחלת "שהשם ייתן לרב יצחק יוסף בינה וחוכמה כמו שהייתה לאביו. שימשיך באמת את דרכו של אביו. מתפללת לצדיק הרב עובדיה ומדליקה לו בכל יום נר. מתפללת שיבוא לבנו בחלום ויעיר אותו מהדרך הלא נכונה שהוא הולך בה, וגורם לסבל של המון נשים, ובמיוחד לסבל שלי, שהוא בכלל רוצה לדון בגט שניתן".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
עגונה
| 28-11-2016 11:01
מי יכניס ראשו לבין הרים
2
"עיני עיני יורדה מים"
אברהם סופר | 28-11-2016 11:02
צר לראות כיצד הראשון לציון, בוחר לסטות מדרכו של אביו הדגול שדגל בכח דהיתרא בכל אורחותיו ובפרט בנושא יוחסין ועגונות ומבכר את דרכם של רבותיו הליטאים. עליו ועליהם, אני מתפלל מדי יום ביתר שאת ובכוונה רבה: "השיבה שופטנו כבראשונה ...". אך בינתיים, אין לנו, אלא להלין על עצמו בלבד שאלו האנשים ששולטים בכיפה. דרך אגב מעניין מי הגיש ערעור בתיק, שהרי -למיטב ידעתי - בית הדין הגדול אינו קונה סמכות לדון, אלא אם כן, מי מהצדדים מגיש ערעור ובמקרה דנן, האישה ודאי שלא הגישה ערעור והבעל גם לא.
3
לאברהם סופר, יש פה נידון הילכתי של "זכין" בגט לאדם שהו
רועי | 28-11-2016 14:59
שהוא צמח. מי אמר לך שהרב עובדיה יוסף זצ"ל היה מקל בזה? זה לא פשוט כלל. בדרך כלל מי שמגיב אינו יודע את הנידון ההלכתי בכלל.
4
האשה גרושה ויצחק יוסף לא אלוהים.
| 29-11-2016 0:08
הקב"ה מגלגל חובה ע"י חייב .הד' ישמרנו מהגאווה.