אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"הרב לוינשטיין צריך להיות מורחק מחינוך בני נוער"

דברים שאמר הרב יגאל לוינשטיין נגד פקודת 'השירות המשותף' בשיעור שהעביר לבוגרי צבא שוב מעוררים סערה: "דבריו משקפים את הפחד שלו"

"הרב לוינשטיין צריך להיות מורחק מחינוך בני נוער"
  (צילום: מרכז ליב"ה)

ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, נמצא שוב במרכזה של סערה לאחר שתקף בחריפות את האפשרות לשלב נשים במערך הלוחם של חיל השריון. נזכיר, כי לפני מספר חודשים הותקף הרב לוינשטיין בכל דרך אפשרית, גם על ידי רבנים מתוך הציונות הדתית, בעקבות דברים שאמר נגד הקהילה הלהט"בית, אמירה שיצרה קריאות להפסיק לתקצב את המוסד בראשו הוא עומד.

בהקלטת שיעור שמסר לתלמידיו בוגרי צבא בעלי, שהגיעה לידי אתר 'וואלה', נשמע הרב לוינשטיין אומר כי סדום "לא הייתה המקום הכי מושחת בעולם" מבחינה מוסרית, ובכך בעצם השווה בין מעשיהם של אנשי סדום לבין פקודת 'השירות המשותף' המחייבת חיילים "לעבור על איסורי תורה כדי להשתלב במערכות הצבא".

עוד נשמע הרב לוינשטיין אומר בהקלטה כי "הקדוש ברוך הוא מחק את העולם מפני האדמה במבול ובסדום", והסביר על פי המדרש את הסיבה לכך: "ברגע שהפכו את היצר הרע לחוק ומשפט, שהזבל הפך לחוק, כשהפריצות והעריות הפכו לחוק וסדר, אמר הקדוש ברוך הוא 'הבנתי, נגמר העולם'".

על האפשרות שנשים ישתלבו במערך הלוחם של הצבא אמר הרב לוינשטיין: "לנשים יש בשורה גדולה לעולם. לגברים יש בשורה גדולה לעולם וכל אחד צריך להביא את הבשורה שהשם מצפה ממנו. בשורת נשים היא בשורת השלום, לא המלחמה, לכן מלחמה ונשים זה תרתי דסתרי. עם ישראל יכול להסתדר בלי הנשים (כלוחמות) נהדר. הגברים נלחמים כדי שאת הבשורה הנשית יהיה אפשר לבשר, אבל בעולם המודרני הפכו את הנשים לגברים וערכן נמדד רק בקריטריונים של גברים".

בנוסף, בשיעור שמסר הרב לוינשטיין טען כי בתקופת המבול סידרו נישואין בין שני זכרים ובין אדם לבהמה ומי שהפך זאת ל"חוק וסדר", כלשונו, הם "השופטים, בג"ץ. מי נתן רשות לכתוב כתובה וקידושין למשכב זכר? בג"ץ, שופטים שלהם". דבריו של הרב לוינשטיין נאמרים ברקע הביקורת נגד התערבות בג"ץ במינוי של הרב הצבאי הראשי המיועד אייל קרים.

מי שתקפה את דבריו של הרב לוינשטיין היא ח"כ מיכל רוזין (מרצ) שאמרה כי "דבריו של הרב לוינשטיין משקפים את הפחד שלו מעולם חדש שנבנה על ערכי שוויון, קבלת האחר ופלורליזם". היא קראה לרב לווינשטיין "להתעדכן שבמדינת ישראל של שנת 2016 פלפולי הלכה אינם מהווים מגן להשתלח בנשים, גאים ומיעוטים".

ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) אמרה כי "הרב לוינשטיין צריך להיות מוקצה מהציבוריות הישראלית ומורחק מחינוך בני נוער. היהדות שלו היא לא היהדות של רובנו. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמו שיתקרב לבני נוער ויחנך אותם על ערכיו הנלוזים".

דברי הרב יגאל בכנס מרכז ליב"ה

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
גדולים בדיבורים
נעם | 24-11-2016 8:41
תופעה עצובה של רבנים שמדברים בלי לחשוב על המשמעויות הכלליות והבנה שאנו חלק מעם ולא מלכי העולם
2
מה הבעיה במה שאמר?
| 24-11-2016 8:56
אלו דברים ידועים ונכונים.
3
אשרינו שזכינו לרב יגאל לוינשטין
מאיר | 24-11-2016 9:21
לשמוע דעה ישרה ולא מתחנפת. כל הכבוד!
4
שימוש לרעה בכוח ובסמכות כדי לסתום דעה שונה משלך
אפרים | 24-11-2016 10:03
יש להעמיד למשפט את ח"כ קסניה סבטלובה על חתירה נגד דמוקרטיה. אם=-כבר אז: 1. שתתחיל לצאת נגד כל איגודי הספורט המבחינים בין גברים לנשים בתחרויות. 2. שתעמיד למשפט את כל חברות השעונים שתמיד מראים השגי נשים פחותים מגברים בכל ענפי הספורט 3. שתעמיד למשפט כל עסק שיש לו שירותי נשים וגברים נפרדים 4. שתעמיד למשפט את כל המערכות בהן יש מגורי נשים נפרדים מגברים שתעמיד למשפט כל המערכות בהם יש מקלחות נפרדות לנשים וגברים
5
יישר כח לרב לוינשטיין על דברי האמת .
רוני ציון | 24-11-2016 11:04
הגיע הזמן להשמיע בקול גדול את דברי התורה .שהיא האמת הנצחית והיחידה.הגיע הזמן לומר ה' הוא הוא המלך ואותו לבד אנו עובדים.
6
כנראה, עוד יגיע היום שנתבקש להשאיר פלאפונים בחוץ לפני
| 24-11-2016 11:20
כניסתנו לשיעור תורה. אי אפשר לדבר כבר במדינה הזו
7
הרבנית קסניה תקבע מה היהדות
| 24-11-2016 15:43
כל הכבוד, מדרגה חדשה ברמת החוצפה
8
מי שלא הסכים להציב גבול בגרוש..
מגורש, מורג ת"ו | 24-11-2016 21:35
מקבל עכשיו אישית את הדברים
9
הגפרור
משה | 25-11-2016 7:05
"והעם אשר בקרבו התאוו תאווה... ותבער בם אש ה'" כן התאווה מעוררת אש במחנה. כאשר מדינה שלמה עומדת בהלם מול הכנסת חיילות וחיילים לשירות משותף, כדי לגרום לחיילים הדתיים להיכנס פחות ליחידות הקרביות ומסיבות חולניות שונות. כשמדינה שלמה שותקת כאשר הומואים ולסביות מכתיבים את סדר היום והופכים תועבה לגאווה . אז ניצתת אש. אני לא נביא אבל הקשר מענין. בוודאי ייכתבו כעת כל מיני 'נאורים' בעלי אור ניאון למיניהם על 'החשוכים' הללו, אבל חשוך אמיתי זה מי שלא רואה את המציאות דרך עיני התורה