אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

החרב שהונפה על הרבצ"ר עוד תונף על בג"צ

היום ה"ישראלים" למעלה, אבל יום אחד ה"יהודים" יעלו. הדמוגרפיה לצדם של האחרונים והיעדים ברורים: משפט, אקדמיה ותקשורת. ואז, כשהכל יסתיים, רבנים יתערבו במינוי שופטים - אם מוסד כזה בכלל יתקיים בשעה שהשלטון יהיה רבני-דתי; את הנהלים שנקבעו בתקופת דיכויים הם לא יוכלו שלא להחיל על מדכאיהם.

החרב שהונפה על הרבצ"ר עוד תונף על בג"צ

חוזה המדינה בנימין זאב הרצל התווה את החזון: מדינה שבה לרבנים אין סמכות עצמית, כפי שכתב באופוס מגנום שלו "מדינת היהודים": "האם יהיה לנו באחרונה גם שלטון הדת? לא! האמונה היא הקשר המאחדנו, אך המדע עושה אותנו לאנשים חופשיים. כל נדנוד מחשבה של כוהנינו לייסד שלטון דת – נפר בראשיתו.

אנו נדע לכלוא אותם בתחום בתי הכנסיות, כשם שנחזיק את חיל צבאנו בבתי הקסרקטין. לצבא ולכהונה ניתן כבוד גדול, כיאות לתפקידם הנכבד, אך לא להם לחוות דעה בענייני המדינה, אשר מידה ניתן להם הכבוד, כי התערבותם תהיה לנו למכשול מבית ומחוץ" (מדינת היהודים, עמ' 91).

ראש הממשלה הראשון של המדינה, דוד בן גוריון, ביצע את חזונו של הרצל, כפי שגם הודה בפני פרופ' ישעיהו ליבוביץ; "אני שולל הפרדה זו" בין דת למדינה, אמר לפרופסור, כיוון ש"אני רוצה שהמדינה תחזיק את הדת בידה". התרגיל של הרצל את בן גוריון התגלה כמוצלח ביותר. רבנות הכפופה למדינה היא בהכרח "רבנות מטעם", או: מסורסת וחסרת יכולת לומר את אשר על לבה ללא אימת בעל ההון ובעל השררה.

מלחמת הישראלים נגד היהודים

גם בגלות לא יכולים היו הרבנים לומר את דעתם ללא חשש, ותמיד הייתה אימת הקיסר ירום הודו או הצנזור עליהם, אך הייתה תקווה שבמדינה יהודית תוסרנה המגבלות – והיא נכזבה, והדבר מדאיב את הלב.הכפייה על גילוח זקנים בצבא, על שירת נשים בכיכר, העליהום על הרב עמאר בגלל דבריו ביחס להומוסקסואלים, התערבות בג"צ במינוי הרב קרים למשרת הרב הצבאי הראשי ופרשיות אקטואליות אחרות, כולל אלו שתצוצנה מחר ומחרתיים, הן בסך הכל קרבות קטנים במלחמה גדולה, שלבים בדרך אל הקליימקס הגדול של מלחמת ה"ישראלים" נגד ה"יהודים".

כל פרשיה כזו מחדדת את ההבדל שבין השקפות העולם ומגדילה את המחנות – על חשבון מחנה ה"מקף הקדוש", אלו שחשבו שניתן בהינף יד להחליק את הקמטים ולגשר על הפערים שבין תפיסת עולם יהודית שורשית ובין השקפה מערבית, ליברלית והומניסטית, מחנה שהולך ומצטמק. זו מלחמת תרבות, רבותי. התנגשות של עולמות. אנחנו בעידן הבירורים, וזה יהיה כואב, לצערי.

הגלגל עוד יתהפך

ועוד מילה על התערבות בג"צ במינוי הרב קרים: ההתערבות הזו היא חרב פיפיות; שופטי בג"צ המתערבים במינוי רבנים בכלל ואנשי צבא בפרט, והאזרחים התומכים בהתערבות זו, לא יוכלו להתלונן כשהגלגל ישוב ויתהפך.

והוא יתהפך. היום ה"ישראלים" למעלה, אבל יום אחד ה"יהודים" יעלו. הדמוגרפיה לצדם של האחרונים והיעדים ברורים: משפט, אקדמיה ותקשורת. ואז, כשהכל יסתיים, רבנים יתערבו במינוי שופטים – אם מוסד כזה בכלל יתקיים בשעה שהשלטון יהיה רבני-דתי; את הנהלים שנקבעו בתקופת דיכויים הם לא יוכלו שלא להחיל על מדכאיהם.

החרב שהונפה על הרבצ"ר עוד תונף על בג"צ.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
או במילים אחרות: כל כלב בא יומו... רק דבר אחד אבקש מכל
נריה | 22-11-2016 13:19
הרבנים: אל תביישו את התורה ותחזרו ולו מפסק הלכה אחד מתורתנו (ובמקרה הזה מפסוקים שלמים ופרשיות שלמות שמנסים למחוק), התורה היא נצחית גם אם זה לא נוח לאיזה מין ואפיקורוס באיזה פסיק מזמנה האין סופי של התורה.
2
זה לא בעתיד אלא כבר כיום אם ננהל את המלחמה נכון
צחי | 22-11-2016 19:23
התקשורת מטעה את הלך הציבור, רוב הציבור רוצה מדינה יהודית, ורק קומץ של שופטים ותקשורת ועוד כמה חברים, רוצים מדינה ליבראלית בלבד. בניגוד למשתמע מהכותב שזה דבר עתידי אני בטוח שבמלחמה נחושה על דעת הקהל הרוב רוצה מדינה יהודית
3
כתבה נפלאה ואמיתית
עמי | 23-11-2016 0:07
כל יום מתגלה עוד טפח מכוונותיהם האמיתיות של שופטי בג"ץ ושל הישות המפייניקית, שכל כוונתם לבנות מדינה היתה בכדי להחריב את הדת, הם התחילו להחריב את הדת באירופה ואז קם הצורר הנאצי ובלית ברירה הם הגיעו לכאן לגמור את העבודה, השלטון הימני בארץ חייב לדעת את המלחמה האמיתית שעומדת לפניו שהיא בית המשפט והתקשורת השמאלנית וכשהוא ינצח באלה גם חזון ארץ ישראל השלימה כפי האמור בנביאים יתקיים.
4
אז אתה טוען שבגץ צודק
אורן | 23-11-2016 13:03
"זו מלחמת תרבות, רבותי. התנגשות של עולמות. אנחנו בעידן הבירורים, וזה יהיה כואב, לצערי." אתה טוען שבגץ הבינו כמוך שהם במלחמת תרבות ולכן בצדק הם נלחמים בנו, אמנם לא על פי התורה, אבל את זה אף אחד לא מסתיר לפי דבריך היחידים שמשקרים כאן זה אנחנו הדתיים שלא מוכנים לקבל את כללי הדמוקרטיה אבל רוצים שהצד השני יתנהג בצורה דמוקרטית כלפינו. רק דבר אחד אני לא מבין בשיטה שלך, למה לריב עכשיו ? פשוט תחכה כמה שנים והדמוגרפיה תנצח. אני מעדיף 'ישראלים' דמוקרטים ולא 'יהודים' קנאים שכבר שלחו אותנו פעם לגלות
5
ממש זוועה !
ד"ר דוד מילר | 23-11-2016 20:26
לקרוא את השטויות המיסטיקניות הנלוזות של המגיבים כאן ובתוך המאמר הזה. יש אנשים מספיק פּרימיטיבים כדי לא להבחין (מחוסר לימוד) שהתורה ה"ניצחית" של מישהו כאן מהמגיבים, אינה אלא העתקה של פלצנות מיסטיקנית בת 10000 ו 15000 שנים מהאיזור. ממש מפחיד, מעורר חמלה (וגם גועל) להבין שחזון עם ישראל הופך לסרטן חראדי.