אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תנועת המתנחלים 'ארץ שלום': להעביר החמץ לערבים

תנועת 'ארץשלום', תנועת השלום של המתנחלים, קוראת לציבור להעביר את החמץ לציבור הערבי. "אנו מאמינים שצעד קטן זה של שלום ושכנות טובה ישפיע בעזרת ה' ביחד עם עוד צעדים פרוייקטים ומפגשים רבים על המצב בשטח ועל איכות הקשרים והגשרים בין העמים"

תנועת המתנחלים 'ארץ שלום': להעביר החמץ לערבים
  שכנות טובה. פלסטינים ומתנחלים (פלאש 90)

יוזמה חדשה של המתנחלים: כל החמץ יועבר למשפחות עניות ומעוטי יכולת בציבור הפלסטיני. תנועת השלום של ציבור המתנחלים "ארץשלום" יוזמת לקראת ביעור החמץ – מחר – איסוף המוני של חמץ ומאכלים שאינם כשרים לפסח שיחולקו למשפחות פלסטיניות

במכתב שנשלח מטעם אנשי תנועת ארץשלום קוראים המתנחלים לחזק את דרכי השלום עם השכנים. "'מפרנסין עניי גויים עם עניי ישראל משום דרכי שלום'
– משנה תורה לרמב"ם. מכיוון שכבר רבים נותנים את חמצם לעמותות שונות וטובות ומכיוון שאנו מעוניינים לחזק את דרכי השלום עם שכנינו מחר 08.30 עד 09.00 (לא אחרי!) יחכה צוות מתנדבים בכיכר החיצונית בכניסה הישנה לאלון שבות ויאסוף מכול הבא את החמץ שלכם"

הלחמים והחמץ ילכו אל הכפר חירבת זכאריה. "לחמים במצב טוב ומכובד! פסטות חטיפים ועוד חמץ מכול הבא ליד. המצרכים יועברו לשכנינו בכפר חירבת זכאריה ולמשפחות ערביות עניות במקומות נוספים", נאמר במכתב.

המתנחלים מאמינים כי היוזמה תחזק את הקשר בין ערבים ליהודים "אנו מאמינים שצעד קטן זה של שלום ושכנות טובה ישפיע בעזרת ה' ביחד עם עוד צעדים פרוייקטים ומפגשים רבים שלפנינו על המצב בשטח ועל איכות הקשרים והגשרים בין העמים".

נחום פצ'ניק, ממובילי תנועת 'ארץשלום', אמר לסרוגים כי מדובר ביוזמה היוצאת מתוך מסורת ישראל. "אנחנו בהשראת הרמב"ם ובהשראת חכמי ישראל לאורך כל הדורות שידעו תמיד לפרנס את עניי ישראל ועניי הגויים, החלטנו גם אנחנו ללכת בדרכם ובמקום לעבור על בל תשחית וגם כדי להפחית את הזיהום עם פחות שריפות באוויר ובעיקר כדי לקדם שכנות טובה ולחזק את הגשרים בינינו לערבים, החלטנו להעביר את החמץ למשפחות עניות של שכנינו"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
טעות מצערת
אריאל | 28-03-2010 16:00
הוכח כבר יותר מפעם אחת שחיזוק האויב מבחינה כלכלית מעודד אותו במעשי הטירור. רובס המתאבדים מצבם הכלכלי טוב העניים לא איכפת להם ישראל אלא לפרנס את שמפחתם. אז זה גם מעודד טירור ומחינה בינלאומית אף אחד לא ידבר בעולם על הצעד הזה אז לא מרוויחים ממנו כלום. הייתי רוצה לדעת מי האנשים שחברים בארגון המוזר הזה
2
רעיון מעניין
ים ארז | 23-07-2010 9:03
קראתי על היוזה של עמרוסי בהארץ. כל הכבוד.
3
איסוף החמץ גם בירושלים.
רות לובין | 05-04-2012 11:33
רות 0546-235415