אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: סמוטריץ' דיבר נגד התבוללות ונזרק מהאולם

במהל דיון בוועדה לקידום מעמד האישה דיבר ח"כ סמוטריץ' על זכותו של העם היהודי להלחם בהתבוללות. דבריו לא מצאו חן בעיני הח"כית הערביה שזרקה אותו מהאולם; צפו

צפו: סמוטריץ' דיבר נגד התבוללות ונזרק מהאולם

חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן, סילקה את חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מדיון בוועדה לקידום מעמד האישה, רק מכיוון שדבריו לא מצאו חן בעיניה. בדיון, שעסק במקלט לנערות בסיכון מהציבור החרדי, התרעמה ח"כ סלימאן על כך שלפני 15 שנה הופיע אזכור בפרסומי העמותה שהמקלט מסייע לנערות בסיכון שנפלו "לסכנת שמד", כשהכוונה בכך לנערות שהתבוללו ומצאו בני זוג שאינם יהודים.

במהלך דבריו גונן סמוטריץ' על זכות העם היהודי למנוע התבוללות, דברים אשר הביאו את יו"ר הוועדה לסלק אותו מהאולם.

ח"כ סולימאן החליטה לקדם את האג'נדה של מפלגתה ולהפוך את מדינת ישראל למדינת כל לאומיה. ניצול הועדה לקידום אג'נדה פוליטית זהו צעד לא ממלכתי ולא ראוי. יתרה מזאת, בהיותי בזכות דיבור בועדה טענתי שגם אם אכן בין מטרות העמותה נכתב שהם מבקשים למנוע התבוללות זוהי מטרה לגיטימית וראויה במדינת ישראל. מי שטוען שהתנגדות להתבוללות היא גזענות יש לו בעיית זהות קשה והוא בוודאי לא מייצג את הרוב המוחלט של החברה היהודית במדינת ישראל. אלפי שנים עם ישראל שמר על עצמו ועל קיומו ומחובתנו לוודא שזה יימשך גם במדינה היהודית. דעותיי, לא מצאו חן בעיני יו"ר הועדה והיא החליטה להוציא אותי מהועדה, מקארתיזם במלוא תפארתו".

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ סולימאן, אמרה כי "ארגון להב"ה הוא ארגון פשע שצריך לפקח על צינורות המימון שלו – דווקא בגלל שתחום הטיפול בנשים ונערות במצוקה הנו תחום טיפול רגיש ורציני שאין לערב בו גזענות ודיכוי מכל סוג". לדבריה, "בפעם הראשונה שח"כ סמוטריץ' הגיע לדיון בוועדה לקידום מעמד האישה, הוא ניצל את הבמה להמשך ההסתה נגד ערבים ולא בשאלה האם משרד הרווחה מפקח כראוי על עמותה שמפעילה מקלט לנערות ומצהירה שמטרתה להציל אותן 'מסכנת שמד' ומהתבוללות עם ערבים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מה קרה לצניעות אין כבר בכנסת
הילה נעימי | 14-11-2016 17:14
סדרן שיוציא את סמוטריץ ולא אישה.
2
מה היה קורה אם זה היה ערבי?
| 15-11-2016 8:46
אם אשה הייתה מסלקת ערבי?