אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רחל עזריה: "מכתב הרבנים- פגיעה בבטחון ישראל"

חברת הכנסת רחל עזריה תוקפת את מכתב הרבנים ואומרת כי מדובר בפגיעה בבטחון ישראל: "המציאות בשטח חזקה יותר מכל מכתב של רב כזה או אחר"

"מכתב הרבנים - פגיעה בבטחון ישראל"
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

מכתב הרבנים לבנט.

חברת הכנסת רחל עזריה ממפלגת 'כולנו', התייחסה לפני זמן קצר (חמישי) למכתב הרבנים שנשלח ליו"ר הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט, הקורא לו לעצור את יוזמת משרדו לעידוד והכוונת גיוס בנות לצבא ואומרת כי נסיון לעצור את התופעה מהווה כפגיעה בבטחונה של מדינת ישראל.

"הצבא פונה לבנות הדתיות כי הוא צריך אותן, ובשירות שלהן הן תורמות לביטחון ישראל", מסרה עזריה ל'סרוגים'. לדבריה: "הן משרתות בתפקידי מפתח בחילות השונים, ולאחרונה מונתה קצינה דתיה לראש מחלקת מדעי ההתנהגות בצה"ל. לכן כל ניסיון לעצור את התופעה כמוה כפגיעה בביטחון ישראל".

עזריה הוסיפה כי "הבנות הדתיות מתגייסות לצבא כשהן דתיות וגם משתחררות כדתיות, ובשנים האחרונות מספרן הוכפל לכן ברור שהמציאות בשטח יותר חזקה מכל מכתב או עצומה של רב כזה או אחר".

מציג את עצומת רבנים לבנט - שרות לאומי לכתחילה.jpeg

הערב פורסם ב'סרוגים' כי עשרות רבנים מהציונות הדתית חתמו על קריאה ליו"ר הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט הקוראת לו "לשמור על ערכי החינוך הדתי ועל עקרונות החמ"ד, המבוססים על פסקי הרבנות הראשית".

בין החתומים על הקריאה נמצאים רבה של ירושלים הרב אריה שטרן, רבה של רמת גן הרב יעקב אריאל, הרב נחום רבינוביץ' ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים, הרב אליקים לבנון רב השומרון, הרב יהושע שפירא ראש ישיבת ההסדר ברמת גן ועשרות רבנים נוספים, ביניהם רבני ישובים, ראשי אולפנות וראשי מוסדות שונים.

הרקע לקריאת הרבנים הינו פרסום קול קורא שהופץ לאחרונה ע"י משרד החינוך בעניין כוונת המשרד לתמוך בפעילות הכוונה לגיוס בנות דתיות לצה"ל במוסדות החמ"ד, והחשש כי בכוונת השר בנט לבצע שינוי בעמדת החמ"ד ולשנות את הסטטוס קוו הנהוג בעשרות השנים האחרונות, לפיו החמ"ד פועל על פי עמדתה של הרבנות הראשית לישראל אשר קבעה כי על בנות לבחור בשרות הלאומי ולהימנע מגיוס לצה"ל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
צודקת!
| 10-11-2016 19:36
עדיף שהרבנים האלה ישתקו. בנט - אל תרא ואל תחת מהם. לך בכחך זה והושעת את ישראל.
צריך רפורמציה. להנגיש את האמונה לכל פרט . אמונה כריזמטי
בעד | 11-11-2016 1:27
האליטה הדתית פשטה את הרגל. לא יותר טובה מהחילונית.מצער שהמיתנחלים נהרו בהמוניהם לחרדיות ורואים בה יותר טובה מהם.כאילו על מה הם מגנים. מיתחת לשטח הדרדור חזק מאוד. מה עושים ניכנסים ומשפיעים בהוויה הישראלית. כוחה של אמונה בהישתלבות לא בבדלנות. צריך להציג חיילות שמאמינות באלוהים. אני לא אומרת לעודד אבל בודאי לא בדלנות מיתמשכת. אני בעד גיוס בנות לצבא.קרובי ואני כולנו הלכנו וגם מילואים. בנים ובנות.וזה גאווה.אתם הלאומיים צריכים למשוך את החרדים לעברכם. לא לינטות לעברם. היגיע הזמן של גיוס חובה לחרדים ושרות לאומי לנשים.זה עידן האישה. צריך להפנים ולהישתלב. מודרנה לא צריכה לימנוע מהאדם המאמין להמשיך באמונה. הבדלנות משלמים עליה מחיר כואב כי בסוף הכל מיתפוצץ בפנים. בעוד שהיתמזגות מסייעת לך להיתמודד.בסוף הכל יתפוצץ לחרדים בפנים. ובצורה הכי נוראה. הם לא מציאותיים וגם מרמים עצמם והמון. מלא דרדור שם. חייבים הם להקים אוניברסיטה לפרנס עצמם ולהציג אמונה מסוג אחר. שתעורר כבוד ויקר. הם לא שונים מהשמאל. שניהם קיצונים. לא חבל.
2
השירות בצבא פוגע בתמימות הבנות
| 10-11-2016 19:52
חבל..
3
מה הבעיה בזה שרבנים מביעים את דעתם בענינים הקשורים להלכה
| 10-11-2016 20:05
זו חובתם.וצבור דתי שפסקי הרבנות הם נר לדרכם חייב לקבל את הערתם
4
לא יאומן איך היא לא מתביישת!
יוני | 10-11-2016 21:23
והעיקר שמגדירה את עצמה דתייה. אין ספק שחלקים מהציבור שלנו התחרפנו לחלוטין..
5
אסור לחייב בנות להתגייס.בחורה
| 10-11-2016 21:44
שבוחרת מעצמה להתגייס אי אפשר למנוע ממנה.לא כל בחורה מתאימה לגייוס כפוי.
6
נו ומה הפליאה? אישה שלא יודעת כיסוי ראש מה הוא
| 10-11-2016 22:10
מזלזלת בהלכה.. אין הבדל בין הדעה שלה לשל זהבה גלאון. לא מבין למה דברי הכפירה הללו ראויים לכתבה..
7
בטחון ישראל יהיה תואם למידת שמירתנו את התורה והלכותיה שבסמכות הרבנים
| 11-11-2016 0:21
8
חוצפנית ...די עם הפה הגדול והמסריח
אורי ציון | 11-11-2016 8:19
בושה לך