אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שרלו: "ההנהגה מנסה לצייר אותנו כשמאלנים אנרכיסטים"

הרב יובל שרלו יוצא בגילוי דעת אודות מתווה הגז ומאשים את המדינה בנסיון לצייר את מתנגדי המתווה כשמאלנים: "מדוע שרים אינם מספרים את האמת, ומציגים לציבור מצג שווא?"

"ההנהגה מנסה לצייר אותנו כשמאלנים אנרכיסטים"
  הרב יובל שרלו (ישיבת ההסדר אורות שאול)

הרב יובל שרלו, ממנהיגי הציונות הדתית-לאומית וארז צדוק, פעיל חברתי, איש שוק ההון, ומהמתנגדים הבולטים למתווה הגז בציבור הימני, יוצאים בגילוי דעת נוקב לציבור: "מתווה הגז הוא לא עניין של ימין או שמאל, אלא של הוגנות, של הנהגה ראויה וערכית שצריכה לעבוד עבור אזרחי המדינה ולא עבור אחרים".

השניים תוקפים את מדיניות הממשלה ומאשימים אותה בניסיון לפלג את העם באופן מלאכותי סביב המתווה במטרה לצייר את המתנגדים בהכרח כשמאלנים: "כששר בממשלת ישראל קרא למפגינים נגד מתווה הגז 'שמאלנים אנרכיסטים', זו לא הייתה פליטת פה. הוא חזר על הקריאה הזאת שוב ושוב, במטרה לסמן את המתנגדים כשמאלנים, כי אז מי שמגדיר עצמו כימני, יהיה בעד, אנרכיסטים כי אז מי שמגדיר את עצמו כקפיטליסט, יהיה בעד. ומה שמטריד יותר מכל, שזה עבד, אולי אפילו טוב יותר ממה שהממשלה חלמה".

"ההנהגה לא רוצה שנחשוב; התבניות נועדו לרמות אותנו"

בגילוי הדעת כותבים הרב שרלו וצדוק: "יש מי שרוצים להכניס אותנו לתבניות. פעמים רבות אלו תבניות של ימין-שמאל, לפעמים של דתיים-חילוניים, סוציאליסטים-קפיטליסטים ועוד. בפועל, התבניות מפרידות בינינו ומרדדות את המחשבה. תבניות של שמאל-ימין או כל חלוקה אחרת, היא דרך קלאסית למנוע מאיתנו לחשוב, לברר, לבדוק, להפעיל שיקול דעת. זו גם הדרך הקלאסית למי שרוצה בכך, לרמות אותנו, לקחת מאיתנו את מה ששייך לנו בלי שנתנגד, כי אנחנו לא חושבים. אנחנו בתוך תבנית חמימה ונעימה, שמרדדת את המחשבה.

"וזה כמובן לא רק מתווה הגז. זה כל דבר שרוצים שנעשה בלי לחשוב. אחד הדברים החשובים שנפגעו קשות מעניין התבניות, הוא הצדק החברתי. הדרישה לצדק חברתי באה מארגוני שמאל, ומיד הימין ובמידה רבה גם הציונות הדתית, הדירו רגליהם מנושא חשוב זה, שאת עקרונותיו התוו נביאי ישראל".

מדוע שרים אינם מספרים את האמת?

במכתבם לציבור מתייחסים השניים אל הגז שהתגלה לחופי ישראל כאל מתנה יקרת ערך שאמורה הייתה לשרת את הציבור, מפרטים את הכשלים במתווה הנוכחי ומאשימים את הממשלה בהתנהגות לא ערכית, מדיניות של הסתרה ושקר: "מדוע שרים אינם מספרים את האמת, ומציגים לציבור מצג שווא שלפיו מחירי הגז שאנחנו משלמים זולים יחסית לעולם, בעוד שהם יקרים משמעותית מהמדינות הרלוונטיות להשוואה?; איך מסיפורים על 600 מיליארד שקלים הכנסות ממסים, הממשלה מספרת עכשיו על עשרות מיליארדים וגם זה לדעתנו בספק רב? ואיפה ההוצאות וההשקעות שלנו? למה משקרים לנו?".

לסיכום, כותבים צדוק והרב שרלו: "אנחנו חייבים ליצור שיתופי פעולה חוצי מגזרים ומחנות פוליטיים, כדי לקדם את הנושאים החשובים לנו. צדק חברתי, מתווה הגז, הם דוגמאות לנושאים כאלה. צאו מהתבניות שאנשים יצרו עבורכם. תטילו ספקות, תשאלו שאלות, תחשבו. חשיבה עצמאית היא הבסיס לציבור אקטיבי שיכול לגרום לשלטון לעבוד עבורו בניקיון כפיים".

צפו: שטייניץ לא חוזר בו מדבריו נגד יחימוביץ' לפיהם מי שלא רואה את הקשר בין מתווה הגז להסכם עם ירדן הוא "מטומטם"

(צילום: ערוץ הכנסת)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
למה הלך זרזיר אצל עורב, מפני שהוא בן מינו
אחיה | 03-11-2016 18:58
תמיד שרלו עם השמאל. תמיד. איך זה קורה?