הרב דוד כהן: "הבית היהודי ניסו להכניס רב רפורמי רב ראשי"

ראש ישיבת חברון יוצא במתקפה נגד 'הבית היהודי' והמפלגות שתמכו ברב דוד סתיו לתפקיד הרב הראשי: "ניסו להכניס רב רפורמי רב ראשי בארץ ישראל"

"הבית היהודי ניסו להכניס רב רפורמי רב ראשי"
  הרב דוד כהן (צילום: אהרן ברוך ליבוביץ מתוך 'כיכר השבת')

שוב מתקפה חריפה מצד גורם חרדי על מפלגת 'הבית היהודי'.

ראש ישיבת 'חברון', הרב דוד כהן השתתף אמש (שבת) באזכרה לזכרו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל שהתקיימה במסגרת שיעורו השבועי של הראשון לציון הרב יצחק יוסף, שיעור המשודר בשידור חי באתר החרדי 'כיכר השבת'.

במהלך דבריו תקף ראש ישיבת חברון את מפלגת 'הבית היהודי' שתמכה ברב דוד סתיו לתפקיד הרב הראשי לישראל, וכינה אותו רפורמי: "יש כאלה שרצו לעקם את ההלכה, למנות רבנים שאינם ראויים, ניסו להכניס רב רפורמי רב ראשי בארץ ישראל".

הרב דוד כהן התייחס גם לבחירות לרבנות העיר ירושלים, והתייחס במרומז להחלטת הרב עובדיה יוסף זצ"ל שלא לתמוך ברב אריה שטרן לתפקיד: "כמה מרן נלחם על רבנות ירושלים ואפילו ויתר על בנו הראשל"צ בתפקיד כדי לא להכניס רבנים לא ראויים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
7 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
לא כי יונה מצגר שלכם יותר טוב
| 30-10-2016 9:43
ל"חרדי" אל תתחכם, מי שמינה אותו לרב ראשי היו החרדים
| 30-10-2016 15:28
יש הרבה שלמדו אצלינו והרבה שלמדו אצלכם והגיעו לכל מיני מקומות ולכל מיני השקפות ורמות ביראש. פה הדיון הוא את מי ממנים לרב ראשי
תזכיר לי איפה למד הרב מצגר.......
חרדי | 30-10-2016 10:20
רמז דק: לא בזרם החרדי............
2
ישראל בראון המגיב בפייסבוק
| 30-10-2016 14:47
ישראל בראון כל מה שיודעים עליו דרך הפרסום שהוא עושה לעצמו זה שהוא איש תככים ופוליטיקה מהמעלה הראשונה. כל מקום שבו יש מחלוקת קולו נשמע ברמה תוך זלזול והשמצות כנגד רבים אחרים שקטנם עבה ממותניו. כשמישהו מדבר על הגרא שטרן שליטא בעזות, חוצפה וזלזול (לא יודע מאיזה צד לפתוח משנה ברורה), לא צריך הרבה כדי להבין על איזה סוג בן אדם מדובר. המחלוקת סביב הרב סתיו לצערי הרבה יותר מורכבת (על אף שכל מי שמדבר נגדו לא באמת מכיר אותו ומי שבאמת מכיר אותו לא מדבר נגדו לפחות לא בזלזול) אבל ברגע שגם כנגד הגרא שטרן הוא לא חוסך את השמצותיו ממילא מובן שאין להתייחס ברצינו לאיש הזה וטוב תעשה ישיבת חברון אם תגן על שמה הטוב ותמצא איש ראוי יותר לשבת על כיסאם של הרב יחזקאל סרנא והרב שמחה זיסל ברוידא זצוקל
3
חרד
ש | 30-10-2016 23:39
אמר פעם מי שאמר שעד שהחרדים לא יחדלו לעסוק בשינאת חינם פירוד ומחלוקות שווא והכפשת שומרי התורה וארץ ישראל הגאולה לא תבוא והמשיח ימשיך לחכות בעיירות של אוקרינה...
4
ראש ישיבה עאלק...
ד.ד.א | 02-11-2016 12:24
אז אם הוא ראש ישיבה מותר לו להוציא שם רע??! נמאס כבר מההשתלחות של רבנים חרדים מרכזיים(ראה ערך הרב שלום כהן...) ברבני הציונות הדתית. הרב סתיו הינו תח עצום, לא פחות מראשי הישיבות החרדים.
5
האור החיים הקדוש ז"ל: אומר, לא תשנא את אחיך - דקדק לומ
| 03-11-2016 11:27
האור החיים הקדוש זל: אומר, לא תשנא את אחיך - דקדק לומר אחיך, שהמומרים והאפיקורסים מצוה לשנאתם. (ויקרא יט יח) וגם רבינו יונה זל אומר שמצוה לשנאתם הם בגדר אפיקורס, והם מזרע עמלק, חייבים לשנאתם, שהם כופרים בעיקר. ובכללם המפקיר אפי' רק מצוה אחת. הצדוקים והמסורות והרשעים והחנפים והאפיקורסין [והציונים] עליהן הכתוב אומר כי לא לפניו חנף יבא... ולא תתורו אחרי לבבכם, זו אפיקורסות. והנל אין להם חלק לעולם הבא, אלא נכרתים ואובדין ונידונין על גודל רשעם כמו אלו שמתגייסים לשמד וניאוף, וחטאתם לעולם ולעולמי עולמים: המינין, והאפיקורסים, הכופרים בתורה, והכופרים בתחיית המתים ובביאת הגואל, המורדים ומחטיאי הרבים, והפורשים מדרכי צבור, והעושה עבירות ביד רמה בפרהסיא כיהויקים, והמוסרים, ומטילי אימה על הצבור שלא לשם שמים, ושופכי דמים ובעלי לשון הרע, והמושך ערלתו. אפיקורוס הוא איש שחושב שהעולם נפל במקרה, והיה מכחיש מציאות השם שהוא הפועל, ונקראו הנמשכים אחר דעתו אפיקורסין. אור החיים הקדוש זל: אומר, לא תשנא את אחיך - דקדק לומר אחיך, שהמומרים והאפיקורסים מצוה לשנאתם. (ויקרא יט יח) וגם רבינו יונה זל אומר שמצוה לשנאתם אפיקורס, והם מזרע עמלק חייבים לשנאתם שהם כופרים בעיקר. ובכללם המפקיר אפי' רק מצוה אחת. הצדוקים והמסורות והרשעים והחנפים והאפיקורסין [והציונים] עליהן הכתוב אומר כי לא לפניו חנף יבא... ולא תתורו אחרי לבבכם, זו אפיקורסות,. והנל אין להם חלק לעולם הבא, אלא נכרתים ואובדין ונידונין על גודל רשעם כמו אלו שמתגייסים לשמד וניאוף, וחטאתם לעולם ולעולמי עולמים: המינין, והאפיקורסים, הכופרים בתורה, והכופרים בתחיית המתים ובביאת הגואל, המורדים ומחטיאי הרבים, והפורשים מדרכי צבור, והעושה עבירות ביד רמה בפרהסיא כיהויקים, והמוסרים, ומטילי אימה על הצבור שלא לשם שמים, ושופכי דמים ובעלי לשון הרע, והמושך ערלתו. אפיקורוס הוא איש שחושב שהעולם נפל במקרה, והיה מכחיש מציאות השם שהוא הפועל, ונקראו הנמשכים אחר דעתו אפיקורסין.