אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הנתונים מאחורי פעילות ארגון 'פעמונים' נחשפים

בארגון 'פעמונים' מסכמים 15 שנות פעילות ומעלים על נס את ליווי הארגון, מה שמציל משפחות רבות מחובות"משפחה מגיעה לתהליך הליווי עם 120,000 ₪ חוב בממוצע"

הנתונים מאחורי פעילות ארגון 'פעמונים' נחשפים
  (צילום: שאטרסטוק)

במסגרת סיכום השנה של ארגון פעמונים, שמציין השנה 15 להיווסדו, עולה כי המשפחות הפונות לליווי הארגון מגיעות כשהן סוחבות על גבן חוב ממוצע של 120,000 ₪ זאת על אף הכנסה ממוצעת של 14,100 ₪ למשק בית.

על רקע הנתון הזה בולטת השפעת הליווי של הארגון על התנהלות המשפחות. משפחות שעברו ליווי במסגרת "פעמונים" הצליחו לצמצם את הפער בין ההכנסות להוצאות בכ-2,500 ₪ לחודש, ובסך הכל ב-30,000 אלף ₪ בשנה. השנה כלל פרוייקט הליווי האישי של הארגון 7,238 משפחות מ-800 ישובים שונים ברחבי הארץ

אוריאל לדרברג, מנכ"ל פעמונים התייחס לנתונים ומסר ל'סרוגים' כי "בתוך המציאות המאתגרת, 'פעמונים' סייע לעשרות אלפי משפחות בתהליכי הבראה ושיקום כלכלי בכל רחבי הארץ, פעילות המחוללת שינוי לטובה בקרב המשפחות הנעזרות, ובקרב החברה כולה".

לדרברג הוסיף כי "בפתחה של שנה חדשה, אנו מתחייבים להמשיך ולפעול במסירות ובמקצועיות, בהתאם לצרכים החברתיים-כלכליים המשתנים, במטרה לסייע למשפחות בישראל להתנהל כלכלית בצורה מאוזנת וטובה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו