'דוחה': סערה בגלל סרטון של הרשות לפיתוח ירושלים

סרטון שהעלתה הרשות לפיתוח ירושלים עורר זעם רב ברשת בעקבות סצינה בו נראית רוכבת אופניים כשהיא מפילה דוכן לממכר לחם של סוחר ערבי. "שיא חדש בגסות רוח"

'דוחה': סערה בגלל סרטון של הרשות לפיתוח ירושלים
  (צילום מסך)

סרטון שהעלתה הרשות לפיתוח ירושלים, שכל מטרתו לאחל שנה טובה לתושבי העיר, העלה את זעמם של גולשים רבים ברשת ואף את של חבר הכנסת יהודה גליק, בעקבות סצינה אחת מתוכו בו נראית רוכבת אופניים כשהיא נתקלת בכוונה בדוכן לממכר לחם של סוחר ערבי ומפילה אותו.

בסרטון נראית רוכבת אופניים בשם 'ציונה' רוכבת ברחבי העיר העתיקה, והעוברים והשבים מאחלים לה שנה טובה. בשלב מסוים, ציונה מתנגשת עם אופניה בדוכן בייגלה של סוחר ערבי, שמתעלם מהנזק שנגרם לו ומשיב לה גם הוא בברכת "שנה טובה", וזו ממשיכה במסע שלה ברחובות העיר העתיקה, כולל ברובע המוסלמי.

הסצינה בו מפילה הרוכבת את דוכן הלחם של הערבי עוררה סערה ברשת ואף הביאה רבים מהגולשים לדרוש את הסרתו. אחת הגולשות כתבה: "דוחה, אלים ומביש". גולשת אחרת כתבה: "טעם של גסות רוח ואדנות נודף מהסרטון הכוחני והדורסני שהפקתם. אלו פני ציון? מתביישת וכועסת שהשתמשתם בכספי המיסים שלי ליצור סרטון אלים ופוגעני כל כך. מקווה שתדעו לתקן".

גולשת אחרת הרחיקה לכת וכתבה: "כל הכבוד על סרטון תדמית שמשקף את הפנים האמתיות של הכיבוש הישראלי האלים במזרח ירושלים, כן ירבו!".

גולש אחר כתב: "פשששש. שיא חדש בגסות רוח. אלימות. כוחנות. השפלה. תורידו את הסרטון. תנזפו בכל מי שהגה-יצר-אישר אותו ותנסו שוב".

גם חבר הכנסת מהליכוד, יהודה גליק, קבל על פרסום הסרטון ופנה הבוקר לראש עיריית ירושלים ניר ברקת ולמנהל הרשות לפיתוח ירושלים אייל חיימובסקי במכתב מחאה על מה שהוא מכנה "סרטון המעודד אלימות נגד סוחרים ערבים בירושלים".

"הזדעזעתי לראות סרטון שפורסם בעמוד הפייסבוק של הרשות לפיתוח ירושלים המברך שנה טובה בעידוד אלימות נגד סוחרים ערבים, אני קורא לכם לפעול להסרת הסרט ולהעמיד את היוצרים על מקומם", הוא דרש. בשיחה עם חדשות 2 Online הוסיף גליק: "גם אם הדבר נעשה מטעמים של סאטירה, אין לזה שום מקום בעידן שאנו יוצאים מגדרנו למנוע כל שביב של גילויי אלימות. יש להבהיר ליוצרים שאין מקום בחברה מתוקנת למראות שכאלו, ויש לגלות אפס סובלנות כלפיהם".

מהרשות לפיתוח ירושלים נמסר בתגובה: "לקראת ראש השנה הפקנו סרטון קליל והומוריסטי, בכיכובה של רוכבת שטח מקצועית ובשיתוף פעולה עם דמויות ובמקומות מוכרים ברחבי ירושלים. בסרטון מוצגים אייקונים ירושלמים יהודים וערבים זה לצד זה ותמונות מחיי היום יום של העיר. דוכן הבייגלה בסרטון הוא כמובן דוכן דמה שהוקם במיוחד עבור הצילומים בשיתוף פעולה עם מר זכי סבאח. 'הפלת' הדוכן בעיר העתיקה, כמו גם 'חטיפת' הגלידה במתחם התחנה, הן סצנות שבוימו ותוסרטו מראש. עם זאת, אם יש מי שנפגע אנו מתנצלים על כך ומאחלים שנה טובה לכל תושבי העיר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אוי נו באמת
| 06-10-2016 18:31
בלי לראות את הסרטון אני חושב שזה שטויות