מוזיאון גוש קטיף: זו בושה לתת פרס לנחמיה שטרסלר

האגודה לזכות הציבור לדעת העניקה אתמול לעיתונאי הארץ נחמיה שטרסלר את הפרס לתקשורת כלכלית איכותית. במוזיאון גוש קטיף טוענים כי זו בושה לתת פרס לעיתונאי שמנהל נגד מגורשי הגוש מסע שיסוי וביזוי, כשהוא מאשים אותם שהם גרמו למצב הקשה בו הם נמצאים.

מוזיאון גוש קטיף: זו בושה לתת פרס לנחמיה שטרסלר
  מגיע לו פרס? נחמיה שטרסלר (ויקיפדיה)

האגודה לזכות הציבור לדעת העניקה אתמול (א') את "פרס ביקורת התקשורת" לעיתונאים אמיצים שלא חוששים לבקר את עמיתיהם למקצוע.

הפרס ניתן השנה לעיתונאי הערבי, חאלד אבו טועמה ולאתר "לאטמה" על פעולם במשך השנה בביקורת העיתונות. הפרס לתקשורת כלכלית איכותית ניתן השנה לכתב הכלכלי של 'הארץ' נחמיה שטרסלר.

בנימוקי הועדה למתן הפרס נאמר כי הפרס "ניתן לשטרסלר עבור תרומתו לעיתונות הכלכלית הן ככתב והן כפרשן וכתיבתו המקורית בה הוא תוקף חולשות וחושף ללא מורא פגמים במדיניות הכלכלית."

שטרסלר מתואר כ"בעל ראיה אנליטית והבנה פוליטית-כלכלית גבוהה ביותר, כתיבתו מקורית בעלת עצמאות וחשיבה שופעת. הוא תוקף חולשות וחושף ללא מורא, פגמים וחללים במדיניות הכלכלית. שטרסלר, עושה עבודה מקצועית ועניינית הן ככתב והן כפרשן, מצביע על היבטים שעמיתיו לא תמיד רואים ולא מהסס להביע עמדות לא מקובלות."

"כתיבתו של שטרסלר מעוגנת ליידע מעמיק ורחב ושליטה בפרטים. שטרסלר, הינו בעל תרומה חשובה בתחום הצרכנות, כמי שהוביל בין היתר את המהלך לסימון מחירים על מוצרים. תרומתו לתחום העיתונות הכלכלית היא ניכרת, בלתי פוסקת ומתפרשת על פני עשרות שנים. על תרומתו זו לתקשורת כלכלית הוגנת, באופן עקבי וחסר מורא במדינת ישראל, אנו מעניקים לו את הפרס". כך לשון ועדת הפרס של האגודה לזכות הציבור לדעת.

לא נשכח ולא נסלח

במוזיאון גוש קטיף, קיבלו את זכיתו של שטרסלר במורת רוח. בפלייר שהוציאו אתמול הם ביקשו לשתף את באי הטקס ב"בושה שאוחזת בנו לאור העובדה שהפרס ל"תקשורת כלכלית איכותית" יוענק השנה לעיתונאי נחמיה שטרסלר."

במנשר שחולק הובאו מספר ציטוטים של שטרסלר, נגד תושבי גוש קטיף בהם הוא מאשים אותם באחריות למצבם הכלכלי הקשה.

 בין השאר נכתב בפלייר:

"שטרסלר טען במספר הזדמנויות כי אנשי גוש קטיף מעוניינים להנציח את מצבם כדי לעשוק את המדינה ובכך להשפיע על פינוי עתידי. נביא כאן מספר דוגמאות בודדות ליחסו המזלזל והמתנשא שיוכלו ללמד על הכלל:

 "הוועדה לא תפסה שכל התקלות, כל הבזבוזים וכל העיכובים, נגרמו עקב התנהגות המפונים עצמם שעשו הכל כדי למנוע את הפינוי. חברי הוועדה שכחו לחלוטין שמדובר באוכלוסייה פוליטית, מאורגנת היטב, שסימנה מטרה ברורה". (16/06/10)

במאמר נוסף תחת הכותרת "המסחטה" קבע שטרסלר: "פינוי גוש קטיף היה הומני, מתחשב, רחב לב ורחב יד. הממשלה חוקקה בעבורו חוק מיוחד, בנתה בשביל המפונים מינהלת מיוחדת והציפה אותם בתקציבי עתק ובכל טוב. אבל הם רצו עוד". (29/09/09)

שטרסלר לא היסס לתלות במגורשים את כל תחלואי החברה כשהוא ממש מסית נגדם: "מאין יבוא התקציב הנוסף? מסל התרופות? מתקציב החינוך? מהנכים? מהמובטלים? מהעלאת מסים? זה לא מעניין כלל את המתנחלים". (29/09/09)

ב'מוזיאוון גוש קטיף', מלינים כי שטרסלר מעולם לא ביקר, בדק או ניסה לדבר עם גופים רשמיים של גוש קטיף על מנת לרדת ולהבין את עומק הסוגיה אותה הוא תוקף. לדבריהם, שטרסלר מנהל מסע שיסוי וביזוי המתמשך כנגד מגורשי גוש קטיף.

על אף הביקורת מצד תושבי גוש קטיף, במהלך הטקס לא צויינו אירועים חריגים, והוא עבר בשלום.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
גם כך אינו ראוי לשום פרס
דוד | 21-02-2011 12:32
דמגוג בלתי-מקצועי. חפשו את כתבתו שבה קבע "לא יהיה מיתון בארצות הברית" ממש לפני המיתון הקשה ביותר מזה עשורים.