אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נת"ע יוצאים להתקפה: "החרד"לים פועלים בשיטת פרוטקשן"

בעקבות דברי הרב אבינר לסרוגים לפיהם פקודת השירות המשותף היא 'יהרג ואל יעבור', בנאמני תורה ועבודה יוצאים להתקפה: "גורמים חרד"ליים פועלים מול צה״ל בצורה של פרוטקשן"

"החרד"לים פועלים בשיטת פרוטקשן"
  המתקפה של נאמני תורה ועבודה

בעקבות דבריו של הרב שלמה אבינר לסרוגים, לפיהם פקודת 'השירות המשותף' היא בבחינת יהרג ובל יעבור, יוצאים בארגון נאמני תורה ועבודה בהתקפה על מה שהם מכנים שיטת הפרוטקשן החרד"לי.

בנאמני תורה ועבודה מציינים את שורת המאבקים של אותם גורמים הן בהתבטאויות ולחצים נגד פקודת השירות המשותף, ובהצלחתם להוציא את הגופים החיצוניים המעבירים תכנים במסגרת קורסי פיקוד בהם מכון הרטמן המזוהה עם הרפורמים.

 

"אנו קוראים לצה"ל שלא להיכנע ללחצים, ומביעים חשש מכך שישנם ארגונים אשר מבקשים להשחיר את דמותו של הצבא.", אומרים בתנועה. "אנו תומכים במהלכים מאוזנים של צה"ל, שלוקחים בחשבון את כלל הערכים של מדינת ישראל, כפי שנעשה בפקודה החדשה הנוגעת לשירות המשותף, וכמו בהחלטה על הוצאת ענף תודעה יהודית מידי הרבנות לידי אכ"א והחלטות נוספות. ההחלטות צריכות לשקף את המגוון הרחב הקיים בחברה הישראלית ככל הניתן ולייצג את היהדות כולה ולא להפקידן בידיים של גורמים קיצוניים מבית מדרש מסוים."

את עיקר ההתקפה הם מפנים כלפי הרב אבינר שהתבטא לא אחת נגד שורת הרפורמות של צה"ל נגד החייל הדתי, ונגד ארגון צו-1 של הרב עמיחי אליהו שמסייע לחיילים שנפגעו בשל הקשחת הפקודות של המפקדים בנושאי דת: "לצערנו ישנם גורמים חרד"ליים אשר פועלים מול גופים ממלכתיים כמו צה״ל בצורה של "פרוטקשן". השיטה שלהם היא לנסות להכתיב לצה"ל את עמדתם הקיצונית ובמידה והיא לא מתקבלת -הם ״שורפים את המועדון״. ההשחרה שנעשית לאחרונה כאילו הצבא יוצר שמד רוחני, גוזז זקני חיילים ומאכילם טרפות, אינה אלא חלק מכך."

ישנן אמירות מקבילות התוקפות את צה"ל מן הצד השני, הטוענות שצה"ל נמצא בתהליך הקצנה דתית, גם הן גורמות לפגיעה בשירות המשותף ובחיילים הדתיים. על צה"ל להימנע מהשפעת הגורמים המנסים להתריס וליצור שסעים. האיזונים אותם מנסים ליצור, הם התשובה לכל הגורמים הקיצוניים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
יצא המרצע מן השק - נת"ע הם רפורמים...
| 05-10-2016 19:54
לא צריך לקרוא בין השורות, הם אומרים זאת במפורש!
2
רציני
שעמום | 05-10-2016 20:18
אין שום קשר בין הארגונים הקיקיוניים הללו לבין ההחלטה של צה"ל להפסיק להעסיק את ארגוני השמאל. (זה גם לא באמת כתוב בתגובה של נאמני תורה ועבודה, רק במשפטים שאתר סרוגים הוסיף בפתיחה). הקשר שכן קיים זה קשר חזק בין הארגונים החצי רפורמיים הללו לבין אתר סרוגים (כמו שרואים בבחירה של הכתבות ובבחירה של התגובות שאותם מפרסמים). צהל הוציא את ארגוני השמאל כדי להוציא את ארגוני הימין ואת הרבנים שבאים מבחוץ.
3
עברתם את הגבול. "נאמן " ותיק.
| 05-10-2016 20:50
אעיד כי אני נאמן תורה ועבודה הרבה יותר ותיק מכל אלו הנושאים שם נאמנות זו כיום. הייתי ונשארתי. אידיאולוגית. אבל הגזמתם. מאוד. גם צהל הבין בהוא הגזים והחל לגלגל דרכו אחור. כעת רק אתם, "הנאמנים המקצועיים" ממשיכים להפטיר כדאשתקד. רדו מהבמה או עשו חישוב מסלול מחדש.
4
כל הפוסל במומו פוסל
סטודנט | 05-10-2016 21:30
הרב אבינר לא מתערב בשירות של נאמני תו"ע, הוא רוצה ליבראליזם אמתי שבו נותנים לתלמידים שלו לנהוג כפי האמונה שלהם. נאמני הם לא מסכימים למשהו שונה מדרכם ואם הציבור רוצה אחרת הם שורפים את המועדון
5
נאמני תורה ועבודה אתם אנטישמיים ורפורמים.
נתניתית. | 06-10-2016 8:49
גועל נפש. שנאת חינם.
6
מה? אתם? רוצים?
| 06-10-2016 10:08
די כבר לשנאה התהומית. די לערכי הליברליזם המוקצנים. אנחנו נעמוד על ערכינו, ערכי התורה.