הלווית פרס: ויכוח על מקום ישיבתו של אבו מאזן - סרוגים

הלווית פרס: ויכוח על מקום ישיבתו של אבו מאזן

רגע של מחלוקת אירע לקראת תחילת הלוויתו של הנשיא התשיעי, שמעון פרס ז"ל, סביב המקום בו ישב יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. בעוד המשפחה דרשה שישב בשורה הראשונה מול הבמה החליטו המארגנים להושיבו בצד

author-image
הלווית פרס: ויכוח על מקום ישיבתו של אבו מאזן
  אבו מאזן בהר הרצל (צילום: עידן ארבלי, ynet)

הלווית שמעון פרס.

רגע של מחלוקת אירע לקראת תחילת הלוויתו של הנשיא התשיעי, שמעון פרס ז"ל, סביב המקום בו ישב יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

המחלוקת התגלעה בין בני משפחתו של פרס לבין מארדני הטקס, משרד התקבות והספורט ומשרד החוץ, לאחר המשפחה דרשה שהמנהיג הפלסטיני יישב בשורה הראשונה מול הבמה. משרד החוץ ומשרד התרבות והספורט, שמפיקים את האירוע, החליטו להושיב את אבו מאזן בשורה הראשונה, אך בצד. כזכור, בראש הוועדה המארגנת עומדת השרה מירי רגב.

בהמשפחה הבהירה למארגנים שהיא רואה באבו מאזן אורח פרטי שלה ולא של משרד החוץ. בסופו של דבר ישב אבו מאזן לצד שר החוץ המצרי בצדה של השורה הראשונה.

הלווייתו של פרס נערכת בהר הרצל בירושלים. טקס ההלוויה מתנהל בשני חלקים – בחלק הראשון ישתתפו 5,000 איש בטקס פרידה ברחבת קבר הרצל, שם הונח ארונו של פרס ויינשאו ההספדים. בחלק השני, טקס הקבורה בחלקת גדולי האומה שבו יינשאו התפילות, ישתתפו 500 איש בלבד.

חצי שעה לאחר תחילת טקס הפרידה, יגיעו לחלקת גדולי האומה בהר הרצל הנשיא ריבלין, ראש הממשלה נתניהו, יו"ר הכנסת אדלשטיין ונשיאת בית המשפט העליון מרים נאור. נשיא המדינה וראש הממשלה יספדו לפרס ואחריהם יישא דברים נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון. גם הסופר עמוס עוז, חברו של פרס, בתו צביה וולדן, בניו יוני וחמי פרס – יספידו אותו.

ההספד של נתניהו בישיבת הממשלה

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
רחמיי עך משפחת פרס שלא קולטים שאבו-מאזן הארכי רוצח,
| 30-09-2016 12:18
הוא בזיון לשמעון פר, שאלו הם חבריו
אני לא הייתי מנסחת את זה טוב יותר - כל מילה
אוראור | 02-07-2019 11:48
בסלע בהחלט - וואלה נכון!
2
רחמיי על משפחת פרס שלא קולטים שאבו-מאזן הארכי רוצח,
| 30-09-2016 12:19
הוא בזיון לשמעון פרס, שאלו הם חבריו. אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה ...
3
רחמיי על משפחת...
| 30-09-2016 12:22
רחמיי על משפחת פרס שלא קולטים שאבו-מאזן הארכי רוצח, הוא בזיון לשמעון פרס, שאלו הם חבריו. אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה ...
4
בכל הכבוד למשפחה היא לא הבינה את מקומה
אהרון | 30-09-2016 12:25
מה זאת אומרת ....שאבו מאזן היה אורחה ? השפל הזה הגיע לכאן לדאבוננו כאורח מדינת ישראל....ומדינת ישראל נתנה לו אישור להגיע . ולט משפחת פרס.
לא סתם אורח - אלא " אורח" כבוד...
אוראור | 26-06-2017 16:13
כי לא די בכך שאירחו אותו - גם היו חייבים להתייחס אליו כאל אישיות חשובה ומבוקשת - כאילו שהוא היה מלך ספרד או הבעל של מלכת אנגליה - והוא כולה יושב ראש הראשות הפלשתינית - מכחיש שואה מדופלם - צבוע ודו פרצופי - ובכל זאת הם עשו לו כבוד כשהגיע - באמת... אין גבול להתרפסות וללקקנות.
5
אין למשפחה של פרס כבוד עצמי או מה?
אוראור | 01-10-2016 20:18
רק תראו איך זה אצל חילונים שמאלנים[ לא אצל כ ו ל ם - כן?] - כמה חוסר כבוד למת - לא רק שהביאו את אבו מאזן הנבלה לארץ כדי שיהיה בהלוויה - הם עוד דרשו שיישב בשורה הראשונה.... איך הם דורשים שייתנו לאביהם כבוד אחרי מותו כשהם בעצמם לא מכבדים את זכרו? נו , באמת - גם בלי קשר לזה - איך מרשים למנוול הזה לבוא לארץ? איך מתייחסים אליו כאל אורח של כבוד? ואיך ביבי הפחדן לוחץ לו את היד? איפה כל אלה שמחו על הלנת הגופה של פרס - אבל עכשיו הם שותקים כשאבו זבל נמצא בהלוויה שלו? איך המשפחה של פרס התייחסה למגעיל הזה כאל אורח מיוחד , אח"ם? נראה לי שאין במשפחה הזאת מישהו שזוכר מה זה כבוד המת - אמנם זה ממש לא העניין שלנו ולא אמור להטריד אותנו - אבל באיזו זכות מזמינים את אבו מה זה לארץ - ועוד באופן מכובד?
6
רשעים
| 02-10-2016 7:52
7
למלכת אנגליה לא היו נותנים כזה כבוד...
אוראור | 23-10-2018 16:24
למלכת אנגליה לא היו נותנים כזה כבוד...
8
שמעון
נועם | 25-08-2023 12:19
שמעון פרס מנהיג היהודים