ראש המכינה החילונית: למה לא לבקר בחברון?

עו"ד דני זמיר, מנהל המכינה הקד"צ באורנים. "מה רע לבוא לחברון ובצד סיורי מורשת ללמוד את הסכסוך לעומק עם פגישות גם עם פלסטינאים, מתנחלים ונציגי האגודה לזכויות האזרח? להתמודד עם התפיסה הציונית שלנו והרלבנטיות שלה לכאן ועכשיו?"

ראש המכינה החילונית: למה לא לבקר בחברון?
  פלאש 90

עו"ד דני זמיר, מנהל המכינה הקדם צבאית באורנים מצדיע ל"תעלול התקשורתי" של גדעון סער.

לדעת מנהל המכינה החילונית, מדובר היה בספין תקשורתי של שר החינוך שרצה ליזום אהדה בקרב הציבור הימני והדתי והתנגדות אוטומטית של ציבור השמאל והתקשורת בישראל. סער, אומר, זמיר צלח את המשימה.

"המהלך שביצע סער בעניין 'הכרזתו' על מתן עידוד עקרוני לבתי ספר שירצו לבקר במערת המכפלה מטעם משרד החינוך, הוא מהלך חסר כל חשיבות מבחינת העניין עצמו", מסביר זמיר באתר 'עבודה שחורה', "כל בית ספר שמעוניין בכך היום, ויש רבים כאלה במגזר הדתי, יכול לבקר בחברון במערת המכפלה ובגינת התבלינים של ברוך מרזל."

"גם בתי ספר השייכים לחינוך הממלכתי אם ירצו לבקר בחברון יהיו פטורים מעלויות גבוהות, מועצת יש"ע או גופים ציבוריים ופרטיים אחרים שיש להם עניין לעודד ביקורים כאלו מספקים הסעה חינם או תרומה נדיבה לסיבסוד העלויות למעוניינים מקרב הציבור החילוני."

"הסיבה שבתי ספר של החינוך הממלכתי הכללי כמעט לא מגיעים לחברון וספק רב אם יעשו זאת בהמשך, איננה בגלל קשיים פוליטיים אלא בגלל חששם של ההורים מסיכונים ביטחוניים."

שר החינוך, טוען זמיר, מעוניין נכון לעכשיו, בדעת הקהל הימנית דתית ולכן יצא עם ההודעה שהקפיצה את "הפיוזים" של אנשי השמאל שלא איכזבו וסיפקו את הסחורה. "מול וודאות שהמתנגדים הקבועים ייצאו לקמפיין נגדי ברפלקס הכרחי ומתוקשר:

גדעון לוי יכתוב מאמר ציני נוסף מנהל גימנסיה הרצליה /עירוני א יכריז שלא יציית להכרזת השר (שלא ישלח את תלמידיו לטיול שאף אחד לא מכריח אותו לשלוח…) עשרה שמיניסטים יכתבו עצומה נגד שר החינוך והעולם האכזר, ותחנות הרדיו יעלו לאוייר מחייבים ומתנגדים והנה סידרנו למדיה עוד יום עבודה מוכן פיקס שבו כל צד אמר את מה שהוא נדרש וצפוי לומר."

עוד טוען זמיר כי בסופו של דבר גם הימין נפגע מההצעה "הפופוליטסית" לטענתו של שר החינוך. "הכתומים לא יזכו לראות תלמיד חילוני אחד נוסף בחברון בעקבות ההכרזה הזו וירגישו עוד יותר מנותקים ומנודים מ'שאר העם', בימין המקופח תתעצם תחושת התסכול שלמרות ש'אנחנו' בשלטון מי שבאמת קובע זה 'הם' השמאלנים אנשי הרוח, המחנכים ובעיקר התקשורת העויינת את מפעל ההתנחלות.

"גם בשמאל/מרכז הגושדני התוצאה תהיה עגומה: מתן גושפנקה נוספת לבילבול המושגי המוחלט בין התנגדות לשטיפת מוח אסורה לבין מהלך חינוכי ראוי (מה רע לבוא לחברון ובצד סיורי מורשת ללמוד את הסכסוך לעומק עם פגישות גם עם פלסטינאים, מתנחלים ונציגי האגודה לזכויות האזרח? להתמודד עם התפיסה הציונית שלנו והרלבנטיות שלה לכאן ועכשיו?)"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע