אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

החרד"לים מול הלייטים: האם הצבא פועל נגד דתיים?

קרוב ל-80% מהציבור המוגדר חרד"לי סבור כי הצבא פועל להצר את צעדי הדתיים בתוך הצבא. בקרב הציבור ה'לייטי' רק 55% סוברים כך. "חברי הפיקוד העליון בצבא אינם רואים בעין יפה את ההתחזקות של הציבור הדתי במסגרת הצבאית"

החרד"לים מול הלייטים: האם הצבא פועל נגד דתיים?
  למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: Abir Sultan/Flash90)

סקר חדש שנערך על ידי מכון 'מסקר' בראשות דר' עידו ליברמן עבור ערוץ 10,  מראה כי כ-65% מהציבור הדתי טוען כי "קיימת מגמה מכוונת כנגד השפעת דתיים והימצאותם בצבא".

עוד עולה מתוצאות הסקר כי רק 13% טוענים כי אין כל מגמה מכוונת נגד השפעה דתית ודתיים בצה"ל.

נקודה קריטית העולה מהסקר היא ההבדלים המשמעותיים העולים מתוך תתי-המגזרים בציבור הדתי הלאומי בסוגייה. בעוד ש-78% מהציבור החרד"לי אמרו כי ישנה מגמה מכוונת בצה"ל נגד חובשי הכיפה, בקרב הציבור הדתי ה"קלאסי" 69% טענו כך, ואילו בציבור הדתי-לאומי הליברלי – רק 55%.

"תוצאות הסקר הן ביטוי חד משמעי למתח הרוחש תחת השטח בין הציבור הדתי לחברי הפיקוד העליון בצבא, אשר אינם רואים בעין יפה את ההתחזקות של הציבור הדתי במסגרת הצבאית", אמר ד"ר ליברמן.

עוד הוסיף: "בראש וראשונה משקפים ממצאים אלה תהליך משמעותי של אכזבה עמוקה של הציונות הדתית מההיזון החוזר כפוי הטובה שלו זוכה המגזר על מה שלתפיסתו מהווה מאמץ חינוכי, ערכי וריאלי ראוי להערכה – שליחת מיטב הבנים ואף אחוז לא מבוטל של הבנות לחוד החנית הצה"לי על כל המשתמע מכך".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
רבם דקרו!!!! זעזוע בחב"ד -
יוסי קיקר | 20-09-2016 21:06
רבם דקרו!!!! זעזוע בחב"ד - סגן מפקד מיטב נוחת היום בניו יורק ויישב ב-770 להחתים בחורים להתגייס לצבא של שמד בפועל. הם נפלו על הראש פשוטו כמשמעו, "אותו איש" משה הבלין המשכיל יחד עם לייז וילשנסקי עמלקי החליטו לקבור את חב"ד קבורת חמור, הם לא מצליחים בארץ, רק 70 בחורים חתמו על ההסכם, הם התחייבו על מאות ולכן מגיע סגן אלוף שהוא סגן מפקד מיטב היום לניו יורק הוא יישב ב-770 ויחתים בחורים על הסכם לפיו עם שובם לארץ יגוייסו לצבא. אין זה משנה עוד גם אם יקבלו שנה או שנתיים לפני שיתגייסו, מציאות היא שמן הרגע שהם חותמים הם חדלים להיות בני ישיבה ויוצאים מגדר של 'תורתו אומנתו'. במשך של הימים האחרוניים כולל הבוקר עושה העמליקי וילשנסקי מצפת מאמצים אדירם הוא שלח אנשים מיוחדים לשכנע את הבחורים לחתום על ההתגייסות לצבא, וראשי חב"ד אינם יודעים את נפשם מן הצרה שנחתה עליהם מן המושחתים וילשנסקי והבלין שהחליטו לקבור את חב"ד קבורת חמור פשוטו כמשמעו. קהל אנ"ש והתמימים בקראון הייטס, חשובי רבני ומשפיעי ישיבות תומכי תמימים ליובאוויטש המרכזית, הזדעזעו הבוקר לגלות את הנבזות והדיוטא התחתונה אליה הגיעו עסקנים ו"רע בנים" בארה"ק, שתמורת שלמונים ובצע כסף, מוכרים את כל הקדוש והיקר לנו, היל"ת. כזכור, כמה עסקנים מנובלים המנוערים לגמרי מחסידות מיראת שמים וקבלת עול, החתימו את הרשעים וילשאנסקי והבלין על הסדר גיוס לצה"ל, ועשו יום גיוס בלשכה בתל השומר. אך, למרות הפרסומים הרעשניים והקידום המחפיר באתרי החדשות, הגיעו רק מתי מעט. עתה, על מנת להבטיח את קבלת הכספים, הם שולחים נציג רשמי של צה"ל, שיישב בתוך 770 בית חיינו!!! בין כותלי ישיבת תומכי תמימים!!! ויחתים בחורים על התחייבות לגיוס של שמד וזנות וכו' בתוך שנה מאז שהם חוזרים ארצה!!! היכן הם רבני חב"ד? היכן הם ראשי המוסדות המרכזיים? שומו שמים.
2
אוי... מפריעים לליטיים להמשיך להתרסק ולטעון שזו השיטה הד"ל...
| 21-09-2016 2:44
3
הכותרת האמיתית - האמון בצה"ל נפגע קשות !
דוד | 21-09-2016 13:15
ההתפלגות באחוזים - פחות חשובה. זה המצב לצערנו!!!! מי חשב שנגיע לידי כך????????