אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נאבקים על עפרה. צפו בשקר הקרקעות הפרטיות

41 שנה לאחר הקמתו, דורש הישוב עפרה משרי הממשלה דורשים עתה להסדיר אחת ולתמיד את מעמדו המשפטי של היישוב. בשבוע הבא יושבת הישוב והתושבים יעלו להפגין מול ישיבת הממשלה

נאבקים על עפרה. צפו בשקר הקרקעות הפרטיות

לא רק עמונה, גם בתים בישוב עפרה הסמוך נמצאים תחת איום של הריסה.

4,000 אזרחים שהתיישבו ביישוב שהוקם לפני 41 שנים בידי שר הבטחון שמעון פרס ראש הממשלה יצחק רבין ולאחר מכן קיבלו אישור ממשלה מראש הממשלה מנחם בגין, דורשים עתה להסדיר אחת ולתמיד את מעמדו המשפטי של היישוב.

כמו בעמונה, גם בעפרה נמצאים 9 בתים בסכנת הריסה, לאחר שבית המשפט העליון דרש להרוס אותם עד לחודש פברואר 2017. שאר הישוב נמצא במעמד לא מוסדר, ונקלע – שלא באשמתו – לפלונטר משפטי משום שהוקם ברובו על אדמות מוסדרות שמונע ממנו יכולת להתפתח באופן בסיסי.

הפלונטר המשפטי מונע מעפרה לפעול על בסיס תב"ע בתוקף וגורם לשורה של בעיות משפטיות חמורות. בין היתר, החייל יהודה הישראלי, בן עפרה שנפצע קשה בצוק איתן, לא יכול לשוב לביתו ולהשתקם בו לאחר פציעת הראש הקשה. חייל המילואים נתי פרי יצא מביתו בעפרה לשירות מילואים בצוק איתן. הוא נפצע קשה. כשהתאושש ושב אל ביתו נמסר לו כי בג"ץ הורה להרוס את ביתו בטענת אי חוקיות.

צפו ביואב אליצור מסביר על שקר הקרקעות הפלסטיניות

בנוסף, היישוב עפרה חנוק מבחינת היכולת להתפתח באופן בסיסי בשל הסוגיות המשפטיות. מעל הכל, מתיישבי עפרה הם אזרחים שומרי חוק, מחויבים למדינת ישראל, משרתים בצבא ותורמים לחברה, שרוצים להתגורר ביישוב חוקי ודורשים מהממשלה להסדיר אחת ולתמיד את מעמדה המשפטי של עפרה.

בשבוע הבא יושבת הישוב, כולל מערכת החינוך ואלפי התושבים יעלו להפגין מול ישיבת הממשלה בדרישה להסדיר את מעמדו החוקי של היישוב הוותיק

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בלי הקב"ה הממשלה 0
| 21-09-2016 0:26