אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אביו של ח"כ רותם "ממקימי עולם היהדות בארץ ישראל"

טקס קריאת אולם הלימוד המרכזי ע"ש ר' שלום שכנא רותם רוטנברג ז"ל, ואשתו שיינדל יפה נערך לאחרונה בישיבת ההסדר שעלבים. באירוע, נכחו בניו ר' יחזקאל רוטנברג, ח"כ דודו רותם, פנחס רותם והבת נעמי ברנד, אשר הזכירו כי אביהם היווה דוגמא למופת לשילוב בין עשייה ציבורית, יושר ולימוד תורה.

אביו של ח"כ רותם "ממקימי עולם היהדות בארץ ישראל"
  ח"כ דוד רותם. (שעלבים)

לפני מספר ימים  התקיים בישיבת שעלבים טקס קריאת אולם הלימוד המרכזי ע"ש ר' שלום שכנא רותם רוטנברג ז"ל, ואשתו שיינדל יפה ע"ה.

שלום שכנא רותם, אביו של יו"ר ועדת חוקה ומשפט ח"כ דודו רותם, היה מראשי מפלגת פועלי אגודת ישראל והיה ממקימי ישיבת שעלבים, חבר הנהלתה מימיה הראשונים ועד לפטירתו. רותם נשא בתפקידים ציבוריים רבים והגיע לכהן בתפקיד סמנכ"ל משרד הפנים. בתפקידו זה סייע רבות להקמתו של עולם הישיבות והכוללים בארץ ישראל. ר' שלום היה איש אמונם של גדולי רבני ישראל מחד ושל כל ראשי המדינה מאידך.

הרב שמחה קוק אשר היה אמור להשתתף באירוע אך נבצר ממנו ברגע האחרון  שלח מכתב התנצלות בו הוא כינה את שכנא רותם רוטנברג  "מקים עולם היהדות בארץ ישראל" והדגיש את תרומתו הרבה לעולם התורה.

ח"כ דודו רותם אשר השתתף באירוע נשא דברים לזכר אימו- יפה שיינדל ע"ה והדגיש שכל השגיו של בעלה באו בזכותה. בנוסף, ציין את הכנסת האורחים הנהדרת שתמיד דאגה שתהיה לכל אורח.

בטקס בישיבת ההסדר שעלבים, נכחו בניו ר' יחזקאל רוטנברג, ח"כ דודו רותם, פנחס רותם והבת נעמי ברנד ובני משפחותיהם, תלמידי הישיבה ואורחים רבים שהגיעו לכבוד המעמד.
 הוא ציין שאביו בחר לגור בשכונת רחביה בירושלים במטרה להיות חלק מהשכונה החיולנית ולהוות מודל לחיקוי לעורך חיים די עבור תושבי השכונה.

בטקס אותו הנחה סגן רה"י נשאו דברים הבן ר' יחזקאל רותם שעמד על דרכו של אביו הרלוונטית עד היום. ראש הישיבה  הרב יחזקאל יעקובסון דיבר על הכרת הטוב ועל הסיוע הרב שניתן לישיבה ע"י ר' שכנא רותם. 

ר' שלום וסרטייל, נציג הנהלת הישיבה  הקריא לסיום האירוע מקמה בחרוזים על פועלו ופעילותו הציבורית של ר' שלום שהייתה למופת של ישרות דרך,  נקיון כפיים ועשייה למען הכלל במובן היפה והטוב של המילה: " דבר שלצערינו נדיר במחוזותינו בשנים האחרונות" אמר הרב.

בימת הכבוד בטקס בשעלבים

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
כבוד השר
יהושוע | 16-02-2011 11:33
בתמונה אני רואה את כבוד שר המדע הרב פרופ' הרשקוביץ.גבו אל המצלמה.הכתב היה אמור לציין עובדה זו. קצת דרך ארץ לא תזיק.
2
תגובה לתגובה
אריה | 16-02-2011 15:47
הרב שגבו למצלמה הוא הרב מיכאל ימר שהוא ר"מ בישיבת ההסדר שעלבים.