אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב דרוקמן תוקף: "אולי נבטל את החינוך הדתי?"

הרב דרוקמן מתח בקורת על החלטתו של ליברמן ותקף את האפשרות כי תלמידים מהפנימיה הצבאית הדתית יעברו לפנימיה בחיפה: "שום אבא דתי לא ישלח את בנו לחינוך במקום לא דתי"

הרב דרוקמן תוקף: "אולי נבטל את החינוך הדתי?"

ראש מרכז ישיבות בני עקיבא וראש ישיבת ההסדר 'אור עציון', הרב חיים דרוקמן, תוקף בחריפות את החלטתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, לסגור את הפנימיה הצבאית הדתית, אור עציון, ואומר כי לדעתו נפלה כאן טעות.

בראיון שהעניק לגל"צ נשמע הרב דרוקמן טעון וכשנשאל מדוע תלמידיו לא יכולים ללמוד בפנימיה הצבאית החילונית בחיפה השיב: "אני מציע לבטל את החינוך הדתי וכולם יהיו חינוך אחד. אין שום בעיה. מי אמר שצריך להיות חינוך דתי? יהיה חינוך אחד וכולם יהיו בו ביחד".

הרב דרוקמן נשאל אודות שיקוליו של ליברמן והשיב: "אני לא מבין את שר הבטחון. יש פה בוודאי טעות".

הרב דרוקמן התבקש להתייחס לטענה כי ליברמן החליט לסגור את הפנימיה הדתית ולהשאיר את זו החילונית פתוחה בגלל ציבור מצביעיו והשיב: "אני מקווה ששיקוליו של שר הביטחון הם עניניים ולא פוליטיים ולא קשורים למי שמצביע בעדו. לא כך מתנהלת מדינה".

זה מה שאתה שואל? אז עניתי לך. למה יש חינוך דתי ולא דתי?

הרב דרוקמן שב ונשאל מדוע תלמידי הפנימיה הצבאית אור עציון לא יעברו ללמוד בחיפה והשיב בצורה תקיפה: "אני עונה בתשובה אמיתית: שום אבא דתי לא ישלח את בנו לחינוך לא דתי. מדובר בגיל תיכון ובגיל תיכון צריך לקבל חינוך אמיתי. מי שרוצה חינוך דתי ישלח את בנו לחינוך דתי ולא לחינוך מטושטש. אלו דברים פשוטים. וזאת בעבר הייתה הסיבה שהקמנו את הפנימייה הצבאית. ולכן הפנימיה הצבאית הדתית תרמה רבות לצה"ל".

על האפשרות שיוקמו בפנימיה בחיפה כיתות דתיות, אמר הרב: "מה כיתות דתיות? זה מילים. זה לא חינוך דתי אמיתי! היום כל אבא מבין לאן הוא שולח את בנו להתחנך".

לאחר מכן התייחס הרב דרוקמן לנזק שהחלטתו של ליברמן עלולה לגרום: "הנזק הוא שהנוער הדתי לא יוכל לתרום את תרומתו לצה"ל כפי שהוא תרם עד כה. הוא יתגייס ודאי. אבל הפנימיה הצבאית זה לא גיוס רגיל. זה חינוך. חינוך לשירות בקבע והארכת שירות. כיום יש לנו שמונה אלופי משנה ומעלה שמשרתים שירות קבע בצה"ל".

בהתייחסו לשאלה האם מדובר בצעד שנועד להצר את צעדיו של הציבור הדתית בצבא השיב הרב דרוקמן: "אני לא חושב חלילה. למה לחשוב דברים עקומים במקום דברים ישרים. אני סבור שיש כאן טעות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הרב דרוקמן לא תוקף מדבר בדרכי נועם
| 01-09-2016 19:24
2
לא צריך חינוך דתי, נקודה.
שלום | 01-09-2016 21:25
ההוכחה הברורה שלשיטת הרב דרוקמן לא צריך חינוך דתי, היא עצם שליחת בנים ובנות דתיים לצבא במסגרת כללית, אין מקום של חינוך יותר גדול מהצבא, אין השפעה חזקה יותר מההיתוך הצבאי, והנה שם זה מותר רצוי ואהוב אז בבקשה קחו את זה עד הסוף...............................
3
מחילה מכבוד הרב
לוי | 03-09-2016 20:53
צריך להפסיק להיות נחמדים. להפסיק לומר על זדונות(גילוחי זקנים, שירת נשים ועוד...)שגגות ואי הבנות. צריך לעשות מעשה! נקראנו לדגל, לשמירת המדינה ועשינו זאת. בצורה הטובה ביותר. אם כך המדינה מתנהלת, אדרבא, יתגייסו הם.
4
הבעיה היא שבחינוך הדתי במקומות שונים יש מורים
עצב | 04-09-2016 0:21
הבעיה היא שבחינוך הדתי במקומות שונים יש מורים שאינם יראי שמים אמתיים, ואפילו כאלה שאינם מתביישים לומר דברים שאינם עולים עם יראת שמים,