את במצב רגיש מדי? יש לכאב פתרון - אוסתאותרפיה

מי מאתנו אינו עובר ימים ולילות ארוכים ועצובים ימים שרוכב עליהם צל מכביד של אי שקט ואי ידיעה. מצב רוחנו ירוד ותפקודינו הגופני והאישי לקוי רופאה המשפחה רושם לנו כדורים מסוגים שונים אך אנחנו שואלים את עצמינו, מה יש לנו? מהם הגורמים העומקים לתחושות הסתמיות לכאב והעצב המחלחלים בנו?

את במצב רגיש מדי? יש לכאב פתרון
  רגישות לכאב.. (צילום: shutterstock)

אוסתאותרפיה שיטת טיפול ואבחון במצבים רגשים ופסיכוסומטיות

אוסתאותרפיה מורכבת מ'עצם' (אוסת) וטיפול (תרפיה) הכוונה טיפול המתבצע באמצעות מניפולציות עדינות מאד של הידיים המשתפות בהדרגה את כלל המערכות הגוף כיחידה אחת שפועלת לאיזון המערכות הגופניות והמערכות הנפשיות והביוכימיות כאחד.

 מערכת העצבים מתאמת בין מערכות- הגוף וגם מקשרת את האדם עם סביבתו. באמצעות אברי החוש היא קולטת גירויים מהסביבה מעבדת אותם ומגיבה עליהם באמצעות שרירים ובלוטות של הגוף. למוח הגדול היכולת לקלוט מידע ולאגור אותו בצורה כזו שגירוי מאותו סוג יהיה בבחינת גירוי מוכר. זו היא בעצם תופעת הלמידה. התכונות המשוכללות ביותר הקימות במוח הן התכונות להסיק להקדיש מגירויים שונים: תמונות הזיכרון תוכנות החשבה הרגשות רגישות וכו'

באוסתאותרפיה עובדים על שחרור חסימות רגשיות בשילוב יצירה ציור פלסטיק עבודה עם חימר דמיון מודרך CBT פסיכולוגיה יהודית שאלוני תשאול וכן בשילוב של תכשירים טבעיים לבעיות רגשיות נפשיות סולגר ועוד תוך תפעול השריר המחבר בין שתי מערכות העצבים ,ההיקפית והאוטונומית .

גילה גרוסמן היא מבכירי המטפלות בשיטת האוסתאותרפיה והמפתחת את השיטה בארץ ובחול שיטה זו זכתה להצלחה מרובה וכן נלמדה במספר מכללות חשובות בארץ ובחול ביחידה של הרפואה המשלימה . שיטה זו עוררה התעניינות רבה בערוצי הבריאות במדיות השונות אודות לגישה הייחודית שלה. כמו-כן ישנו קוד אתי של המקצוע אוסתאותרפיה שאושר ומוכר במרכז לאתיקה ירושלים.

הגיע אלי ילד שעיקר הבעייתיות שלו שהוא מרבה לשקר ולגנוב התחלתי בתהליך אבחון באוסתאותרפיה ומגלה שלילד חסרים הצרכים הבסיסים שלו, נכנסו לתהליך טיפולי הנחתי לפניו חומרי יצירה וביקשתי ממנו שיפסל ויצור את הפינה החמה שלו בבית .

תוך כדי שהוא עובד אנו משוחחים על הרצונות שלו וכו בתוך התהליך אני רואה שהוא לא רגוע שאלתי אותו מה גורם לו להרגיש לא בנוח כאשר הוא יוצר את הפינה שלו ואז הוא מספר שאמא שלו נותנת לו עונש כאשר הוא לא בא בזמן הביתה – לא לאכול ארוחת ערב . ואז הוא ממתיק איתי סוד ואומר, את יודעת בגלל זה אני גונב כסף שיהיה לי תמיד אוכל ואני מחביא את זה בחדר שלי, יש לי ממתקים תמיד ואת זה אני אוכל כשאני מקבל עונש (!)

דוגמא זו טובה להראות לנו שבזמן היצירה של המקום שלך צפים מהתת מודע כעסים ותסכולים שעוזרים לנו לגעת בבעיה כמובן שמקרה זה טופל מול האמא, והילד התקדם יפה מאד. לימים צלצל אלי הרבה של הילד וביקש לדעת על השיטה הזו שעשתה שינוי מהותי בילד.

==

שיטת אוסתאותרפיה שיטה טיפולית ברפואה המשלימה מפתחת השיטה גילה גרוסמן פסיכותרפיסטית הוליסטית בעלת תואר PH.D בפילוסופיה יועצת בבריאות הנפש הטבעית.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע