אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יצביע נגד? האולטימטום של מוטי יוגב לתמיכה בתקציב

חבר הכנסת מוטי יוגב מציב את חוק החמ"ד כאולטימטום לתמיכה בתקציב המדינה. "יש לנו שעת כושר ושעת מבחן לעמוד בהבטחה לבוחרים שלנו"

יצביע נגד? האולטימטום של מוטי יוגב לתמיכה בתקציב
  (צילום: מירי צחי)

בצל דיוני הממשלה שנערכו היום (חמישי) בחוק התקציב, מצהיר אל"מ במיל' ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי, שללא צירופו של חוק החמ"ד לתקציב הקרוב הוא ישקול לא להצביע בעד התקציב. החוק עתיד להביא לסיוע תקציבי בשעות לימודי היהדות כפי שהיה בעבר בחינוך הממלכתי דתי, בתיכונים, בישיבות ובאולפנות ובכך להקל משמעותית על תשלומי ההורים.

"יש לנו שעת כושר ושעת מבחן לעמוד בהבטחה לבוחרים שלנו להפחית את תשלומי ההורים אשר נאלצים לשלם פי 2 ויותר על מנת לזכות בחינוך דתי ציוני. לנו, כסיעה המייצגת את הציונות הדתית בכנסת יש את החובה והאחריות לדאוג לציונות הדתית ולהורים שנושאים בעול התשלומים הכבד. אני בטוח שחבריי מבינים זאת, נפעל יחד, ונצליח לשלב את העניין בתקציב הדו שנתי הקרוב. אני בטוח שסיעת הבית היהודי תצליח במבחן" סיכם יוגב.

בהסכם הקואליציוני של הבית היהודי, לאחר דרישה מצד ח"כ יוגב, נכנס סעיף מיוחד לנושא זה ואף בתחילת כהונתה של הכנסת ה-20 הוגש חוק של ח"כ יוגב, עליו חתומים גם הח"כים סלומינסקי וסמוטריץ' המבקש לחזק את החינוך הממלכתי דתי ולתת להורים החפצים בחינוך זה את היכולת לעמוד בו מבחינה כלכלית.

מוקדם יותר הודיע שר הבריאות, יעקב ליצמן, כי בכוונתו להצביע נגד התקציב וזאת בשל "פערים גדולים מאוד" מול משרד האוצר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
כל בית ספר יבחר את המקצועות החשובים לו
| 11-08-2016 23:06
למשל אצל החרדים בכלל לא לומדים ליבה אז למה בית ספר אחר חייב ללמוד שיעורים לא כל כך נחוצים.למשל מלמדים הסטוריה בכמות כזו שכאילו אנחנו מנהלים את ההיסטוריה או שעורי דינים .מי שירצה באמת לקיים את המצוות הוא ישנן בעצנו ולא בשיעור יקר.יש ילדים שאין להם קשר בין חשבון לבינם ומבזבזים שעות של יסורים לילדים האלה או לחלופין שעירי חיבור שיש ילדים שאין להם קשר לזה לכן ללמד את זה במינימום.לצערי עשו את מערכת הלימודים תורה מסיני.למשל הברסלבים מבזבזים שיעורים על רבי נחמן.איל יש להם שיעורים מיותרים לזה? לכן כל בית ספר ילמד יותר מה שנראה לו חשוב.
2
מנהל* רשתות האולפנות וישיבת תיכוניות לא רוצות הגדלת
תקציב כדי לגבות ממהורים | 14-08-2016 11:52
לא להשלות את עצמך , רשתות החינוך דתי ציוני לא רוצות שהמדינה. תתקצב את האולפנות והישיבות. תיכו יות, ומעדיפות לגבות כספים מההורים. מתן תקציב יחייב שיקוף ובדיקות תקציביות, מה שלא עושים וועדי ההורים הרשלנים. אין וועדי הורים יודעים לבדוק את ניהול התקציב של שעות התלן אם אין רוח בין ח רי וועדת ההורים לרוב, הרשתות עושות שימוש מכספי הורים לטובתם האישית במשכורות, רכבים, דיור וכד. כסף זה קל יותר לגבות מ הורים מאשר המדינה תיתן שאז הרשתות י יו חייבות לתת דין וחשבון. דרשים ההורים לשלם גם ללא היתר המפקח שאמור לבדוק ששימוש כספי הורים אכן לטובת שעות תלן ופעיליות ותא להחזקות רכב מנופחות של מנהלי ה וסדות וגזברים וכד' לרוב חברי וועדת הורים תמימים שאוכלים את הלקשים של רבני המוסדות וחותמים לאמשור תשלומים. הכותב חבר וועד הורים באולפנה
3
תקציב טמא
אלי יוסף | 16-08-2016 3:33
מזעזע בעיני שהבית היהודי לא דרש שכל הכספים שהגיעו לקופת המדינה מהמיסים מעסקות נשק עם משטרים רצחניים -לא יהיו חלק מהתקציב. במקום -אותם כספים יושקעו אצל אותם קהילות שחבריהם נרצחו על ידי כוחות רצחניים שהיו מצויידות עם נשק שלנו. לאחר הרבה פניות לחברי הכנסת של הבית היהודי בעניין והבחירה שלהם להתעלם מהפניות שלי. החלטתי להתמודד נגד נפתלי בנט על ראשות הבית היהודי -להציג עמדה אנושית ויהודית נגד כל סוגי עסקות הנשק עם משטרים רצחניים עקיף או ישיר. וכך סוף סוף תינתן הזדמנות לנפתלי בנט להציג את עמדתו התומך בעסקות אלה.