אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: הח"כים ביזו את ז'בוטינסקי, היו"ר התנצל

היום לציון פטירתו של זאב ז'בוטינסקי במליאת הכנסת הפך לסדרת התנצחויות בין רה"מ בנימין נתניהו ליו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג. היו"ר אדלשטיין נאלץ להתנצל. צפו

צפו: הח"כים ביזו את ז'בוטינסקי, היו"ר התנצל
  איפה הז'בוטינסקים? (יצחק הררי דוברות הכנסת)

יום לציון פטירתו של זאב ז'בוטינסקי במליאת הכנסת הפך לסדרת התנצחויות בין רה"מ בנימין נתניהו ליו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג

הרצוג שאל: איפה הם הז'בוטינסקאים? סימני הפשיזם מחלחלים בליכוד.

נתניהו ניצל את נאומו כדי להתנגח בידיעות אחרונות והוסיף על סערת התאגיד. "אני רוצה תחרות בטלוויזיה ועל זה האופוזיציה מנסה להילחם? ישפוט העם בקלפי, ישלוט העם בשלט. זאת תורת ז'בוטינסקי".

בסיום הדיון, התנצל יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בפני המוזמנים שהגיעו "עד כאן הדיון המיוחד, ניתן לומר מיוחד מאד. תודה לאורחים שהגיעו במיוחד לכבד אותנו, לא בטוח שאנחנו כיבדנו אתכם״

(צילום: ערוץ הכנסת)

תקף את ידיעות

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח דבריו: "הנאציזם והקומוניזם איימו על חברות החופש במאה ה20 והאסלם הקיצוני מאיים עליהם במאה ה21. ז'בוטינסקי התנגד בתקיפות לעצימת העיניים מול האיום הקיומי של הנאציזם ועל זה הוא ספג ביקורת עצומה אבל הוא דבק בעמדתו וצדק בעמדתו. גם היום הכחשה עצמית לא תעזור,  האיום של האסלם הקיצוני הוא איום קיומי. הברירה חדה וברורה או שנהיה עדים להסלמת האיום או שמחנה החופש יתעשת ויתייצב בחזית בין לאומית רחבה ואפקטיבית. המדיניות שלנו מבוססת על טיפוח העוצמה. החלש לא שורד.

כשיש משבר יש גם הזדמנות, יש סיכון ויש סיכוי. הסופה העזה שפוקדת בשנים הללו את המזרח התיכון היא גם מסייעת לנו להתקרבות חסרת תקדים בניננו לבין גורמים באזורנו שרואים בנו שותף להדיפת האיומים המשותפים."

לאחר מיכן התייחס נתניהו לסערות האחרונות בנוגע לשליטה בכלי התקשורת ואמר: "אחד הדברים שז'בוטינסקי האמין בהם הוא הרעיון של השוק החופשי של הבחירה של האזרח. כשאנחנו באנו ליישם את תורתו של ז'בוטינסקי יישמנו את זה בכל התחומים. יש מאבק עיקש למנוע תחרות בשוק התקשורת, בכל העולם יש תחרות ועיתונים שתומכים בכיוון אחד ועיתונים בכיוונים אחר ואף אחד לא אומר כלום.

הייתה בישראל השקפה שונה משל ז'בוטינסקי הייתה ריכוזיות עצומה בכלכלה בתקשורת ובכל תחומי החיים. אנחנו במאמץ גדול לפתוח את המונופולים הללו לתחרות וזו נשמת אפה של הדמוקרטיה.

הייתה שליטה מונוליטית בתקשורת של קבוצה אחת. זה צורך של קריאתו המשוועת של הציבור והזכות שלו שלא יכתיבו לו מה לחשוב.

יש עיתון אחד ידיעות אחרונות שיצא המרצע מן השק ופרשן בכיר בו אומר עיזבו את השידור הציבורי הכוונה האמיתי היא לאפשר רחמנא לצלן תחרות בערוצי הטלוויזיה המסחריים. אני מודה באשמה. על זה נלחמים אנשי האופוזיציה שרוממות הדמוקרטיה בגרונם."

הדברים עוררו מחאות רבות מכיוון ספסלי האופוזיציה.

איפה הם הז'בוטינסקים של היום?

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג: "אנו זקוקים היום לז'בוטינסקים דווקא במחנה הפוליטי שלו בישראל. כאלה שלא יסיתו נגד המיעוט הערבי במדינת ישראל. כאלו שלעולם לא ינסו כי דבריו "להפר את שוויון הזכויות המוענק להם ולא יעשו כל ניסיון לגירוש או לדיכוי".

אנו זקוקים ליותר ז'בוטינסקים אשר יכולים להיות פטריוטים ציונים בלב ובנפש. שמבינים ומכירים בעובדה כי אך טבעי הוא שבמדינת ישראל "ירווה לו משפע ואושר בן ערב, בן נצרת ובני".

איפה הם הז'בוטינסקים של היום? שיקומו! אני מחפש אותם בספסלי הקואליציה – מחפש ולא מוצא.

איפה הם היום הז'בוטינסקים שהודפים במעשה ובדיבור מכל וכל את סממני הפאשיזם המחלחלים אצלנו לאט לאט אבל בטוח

יש משפט שאומר שכשאנשים קטנים מטילים צל גדול זה סימן שהשמש שוקעת, ואני תוהה מה היה חושב ז'בוטינסקי היום על העובדה שמפלגת הליכוד זו המתיימרת להיות ממשיכת דרכו קולטת לתוכה את "הצל" – אותו פאשיסט ישראלי גזען ואלים, אותו צלם בהיכל המאיים לחרב את חזונו?

מה היה חושב ז'בוטינסקי על קומיסרית תרבות בדמות שרת תרבות הנוכחית הסותמת פיות של כל מי שחושב אחרת ממנה ברוח וביצירה?

אני תוהה מה היה חושב ז'בוטינסקי על המאמצים שלך מר נתניהו לסתום פיות ולמנוע דיון וביקורת לגיטימית בתקשורת ובעיתונות או לבקר את  החלטותיך כמו למשל בצוק איתן?

אני עומד כאן כראש האופוזיציה בכנסת ישראל, וחושב על זאב ז'בוטינסקי אשר שימש בפועל בתפקיד דומה בתנועה הציונית כעשור שנים שלפני קום המדינה. אני עומד כאן ולא יכול שלא לחשוב על האירוניה בכך שכיום לנו, לי ולחבריי למחנה הציוני, יש יותר מן המשותף עם תורתו הדמוקרטית של זאב ז'בוטינסקי מאשר למפלגת הליכוד, מפלגת השלטון והעומד בראשה. וכי דווקא אנחנו אלה שמגנים על מורשתו הדמוקרטית מפני אלו המתיימרים ומתהדרים כממשיכי דרכו – שעה שהם שוחקים ופוגעים בערכים בהם האמין."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
זבושנסקי כנראה לא היה דתי לכן
| 03-08-2016 19:57
התורה שלו טובה אבל לא בדיוק מתאימה למדינת היהודים. צריך להסתדר איך שהוא.