אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לא מרפות: החכ"יות שממשיכות לפעול נגד הרב קרים

חברות הכנסת זנדברג וגלאון מימשו את איומן ועתרו לבג"צ נגד מינויו הצפוי של הרב אייל קרים לתפקיד הרב הצבאי הראשי

לא מרפות: החכ"יות שממשיכות לפעול נגד הרב קרים
  (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של ישיבת הגולן)

חברות הכנסת ממפלגת מרצ, זהבה גלאון ותמר זנדברג, מימשו את איומן ועתרו היום (שלישי) לבג"צ נגד הכוונה למנות את הרב אייל קרים לרב הצבאי הראשי.

כזכור, לפני כשבועיים פנו השתיים, באמצעות עורכות דינן, ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בכדי שיבחן את מינויו של הרב קרים לתפקיד, כאשר במכתבן הן איימו כי המצב ייוותר על כנו הן תעתורנה לבג"צ.

בפנייתן כתבו השתיים כי "השערות סומרות מעצם המחשבה כי אדם שכזה, בעל דעות כה קיצוניות ופוגעניות, עומד להתמנות לתפקיד כה רגיש אשר במסגרתו עליו להנהיג ולהכתיב את אמות המידה המוסריות לפיהן יפעלו חיילי צה"ל"

"נוכח הדברים החמורים האמורים לעיל, מתחייבת עמדה לפיה אל"מ קרים אינו ראוי לכהן בתפקיד הרב הצבאי לצה"ל. על כן, יש לבטל את מינויו לתפקיד הרב הצבאי לאלתר"

"במקרה חמור שכזה", הוסיפו השתיים, "אין להסתפק בהסתייגותו הרפה של הרמטכ"ל אייזנקוט מדבריו החמורים של אל"מ קרים, אשר מהווה התחמקות מסוגיה אקוטית זו ותו לא. במצב דברים מביש ועגום זה, היה טוב אילולא נאמרו דבריו של הרמטכ"ל כלל. לא ניתן להשלים עם מינויו של אל"מ קרים מבלי שתפורסם התנצלות רשמית על ידי אל"מ קרים וחזרה מפורשת מדבריו הקשים".

"דבריו של אל"מ קרים באיגרת אשר שלח לחיילי צה"ל אינם מהווים כל התנצלות וחזרה מדבריו, ואף למעשה מעוררים תהייה האם אכן השתנו עמדותיו. ויובהר, מדובר בעמדות כה קיצוניות, אשר לא ניתן להעמיד פנים כאילו מעולם לא נאמרו. בפרט כאשר סיים את האיגרת באמירה הצינית " וזו תשובתנו למנסים לפגוע "בדרך" ".

"ככל שאל"מ קרים אכן יתמנה לתפקיד הרב הראשי לצה"ל, מרשותי מודיעות בזאת כי תאלצנה לנקוט באופן מיידי בהליכים המשפטיים הנדרשים על מנת למנוע עוול זה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בעזרת ה' הם יפסידו ובגדול
חיים | 02-08-2016 21:17