אקוניס על התאגיד "אתם מכניסים לשם מפד"לניקים"

בדיון בממשלה על דחיית שידורי 'התאגיד' טענה מירי רגב, "מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו?" ואופיר אקוניס הוסיף כי הבית היהודי ממנה רק עיתונאים סרוגים מפד"לניקים

אקוניס על התאגיד "אתם מכניסים לשם מפד"לניקים"
  ממנים רק מפדליניקים. אקוניס ורגב (מארק ישראל סאלם/פלאש90)

הזוי. אין מילה אחרת לתאר את הדיון שהיה היום בממשלה בנושא דחיית עלייתו לאוויר של תאגיד השידור הציבורי.

שרי הליכוד, למעט גלעד ארדן הציגו בכיינות והתקרנפות שלא מביישת קבוצות מיעוט שוליות, כשדווקא שרי הבית היהודי הם שמנסים להרגיע אותם.

בתמליל ישיבת הממשלה שפרסם כתב ערוץ 2 עמית סגל, מצדיקה שרת התרבות מירי רגב את הביקורת על התאגיד החדש, בסיבה מדהימה: "מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו? השר צריך לשלוט, מה נעמיד כסף ואז הם ישדרו מה שהם רוצים?"

שר החינוך בנט ביקש מהליכוד להרגע: "אם לא רוצים את התאגיד אז תגידו 'איבדנו שליטה על זה, אנחנו לא רוצים'. אבל הדחייה לשנה וחצי נועדה להפחיד עיתונאים גם מימין וגם משמאל להצטרף. יש פה רצון להטיל סימן שאלה כדי להקשות ולייצר תקופה שהתאגיד יהיה בתלות מוחלטת בדרג הפוליטי."

את הציטוט המדהים ביותר אמר שר המדע אופיר אקוניס, שלא הסס לנקוב בשמות הכתבים הסרוגים בתאגיד, ולטעון כי מדובר במינויים פוליטיים של המפד"ל (!): "אין שם ליכודניקים, אין שם פריפריה, אין שם מזרחיים. לבית היהודי לא אכפת. אתם מכניסים לשם מפד"לניקים."

לאיילת שקד, זה כבר נמאס, היא דפקה על השולחן ואמרה בזעם: "תפסיקו כבר עם השקרים שלכם! תלמדו לשלוט ותפסיקו לקטר. חבורת בכיינים. יש לכם עיתון משלכם. מה אתם מקטרים?"

ראש הממשלה נתניהו העיר בדיון, כי רשות השידור הייתה יחסית מאוזנת, בעוד התאגיד החדש נראה מוטה שמאלה ועל כך העיר לו השר ארדן: "התאגיד החדש עוד לא קם אז איך אתה יכול לדעת אם הוא מאוזן? אני בטוח שאתה זוכר שלטלויזיה כבר לא נשארו צופים, ואם בעיניך רשת ב' מאוזנת, אז אני בטוח שקרן נויבך, אריה גולן ומשה נגבי ישמחו לשמוע את זה. רק לחמור מראים חצי עבודה."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו