אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב בני לאו נגד מקור ראשון: "כותרת מבישה"

הרב בני לאו, מותח בקורת על כותרת שנכתבה בסוף השבוע האחרון בעיתון 'מקור ראשון', ובה נכתב כי הציונות הדתית חשה תחושת הקלה בעקבות אי מינויה של יעל הס לקצינת החינוך הראשי של צה"ל.

הרב בני לאו נגד מקור ראשון: "כותרת מבישה"
  "כותרת שקרית". הרב בני לאו

רב קהילת הרמב"ן בירושלים, הרב בני לאו, מותח בקורת על כותרת שנכתבה בסוף השבוע האחרון בעיתון 'מקור ראשון', ובה נכתב כי הציונות הדתית חשה תחושת הקלה בעקבות אי מינויה של יעל הס לקצינת החינוך הראשי של צה"ל.

בהודעה שפרסם הבהיר הרב לאו כי "על העיתונאי יוחאי עופר אין לי טענות. הוא רואה שליחות עיתונאית לחזק את המגמה של השתלבות/השתלטות הדתיים בצבא. מבחינתו יעל הס היא אויב. זכותו".

לדברי הרב לאו: "חגי סגל, העורך הראשי של מקור ראשון היה צריך לבלום את הכותרת המבישה הזו. הוא הרי יודע היטב ש"הציונות הדתית" חורגת מגבולות כביש 60. כותרת "תחושת הקלה בציונות הדתית" כנגד אל"מ יעל הס היא פוגענית ובהכללת כל "הציונות הדתית" היא גם שקרית".

הרב לאו מוסיף כי "נכון שיש מלחמת דעות בין הרבנות הצבאית המוזנת ערכית מאגף ציוני דתי אידאולוגי המבקש להטביע חותמו על צה"ל. נכון שיעל הס כאחת הבכירות בחיל חינוך מנסה לרסן את תיאבון המעורבות וההתערבות של הרבנות בצה"ל. אבל חגי ידידי ומכובדי. האם העיתונאי שכתב או העורך שכיתר את הכתבה בכותרתה בדקו כמה מאות חיילות דתיות חייבות תודה עצומה לאל"מ יעל הס על דאגתה לשלומן ולטובתן בכל מהלך השירות שלהן? אבל "הציונות הדתית" מעדיפה עגלה ריקה שמתבוננת ברבנים בעיניים כלות ומעריצות את מסירות הנפש שלהם".

הרב לאו ממשיך בביקורת וכותב: "הציונות הדתית" חולמת על "עזית הכלבה הצנחנית", אותה עגלה מלאה באתוס ציוני שאחרי מלחמת ששת הימים, הגאה בריבונותה אך מפקירה את "יהדותה" לדתיים הרשמיים. איזה אסון קרה ל"ציונות הדתית" שפתאום יש המוני צעירות וצעירים המבקשים ללמוד תורה ולהעמיק את יהדותם, לא בבית המדרש הבלעדי שלהם".

"לא חגי", המשיך הרב לאו,"'הציונות הדתית'" אינה חשה תחושת הקלה. נכון הוא שאגפים מיליטנטיים בתנועה הגדולה הזו מרגישים הקלה. הם חושבים שהקח"ר הנבחר, בהיותו עטור כיפה, ישנה את ההשתוקקות ללימודי יהדות מגוונים".

"ב"ה שיש בציונות הדתית רבים, ואני בתוכם, המאמינים שריבוי לימוד יהדות, על כל גווניו, יוסיף קומה לעם ישראל ולא ינמיך אותו", חתם.

לכידה

(צילום מסך)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
משהו השתבש אצלו
| 31-07-2016 9:36
מאז שאחיו ההומו מונה לרב קונסרבטיבי. או משהו כזה
2
מכת החנפים
| 31-07-2016 9:38
איך שמו מתנוסס יחד עם שם הרמב"ן... ה׳ ירחם
3
הקלה גם הקלה....
דורי א. | 31-07-2016 9:44
אי אפשר להתעלם ממאבקי הכוחות בצבא על השליטה בחיל חינוך. אפילו הרמטכ"ל מבין שעדיף היה למנות קצין דתי ערכי מחוץ לחיל החינוך מאשר מישהי מבפנים, רפורמית מוצהרת. כשיש לך 40-50 אחוז קציני חי"ר דתיים אורתודוקסים בצבא - יהיה טמטום למנות מישהי שכזאת.
4
א. מדוע "תחושת הקלה" היא הגדרה פוגענית. לא רחוק היום
סתם מישהו | 31-07-2016 9:47
ולא נוכל לפתוח את הפה. ב, בני לאו הלך לי לגמרי לאיבוד אם עד כעשו עוד התאפקתי, נראה שהוא עושה מאמצים לבדל אותו מהציונות הדתית (גם הגדרה פוגענית?)
5
טהרנות וצדקנות מזויפת
| 31-07-2016 9:59
6
לציונות הדתית לא איכפת
| 31-07-2016 10:02
7
עוד רב שמתפרס ולא עומד על עקרונות הדת
אני | 31-07-2016 10:32
נמאס כבר לשמוע רבנים שמוכנים לזנוח ערכי תורה בשביל רייטינג מה עשית הרב לאו שתמונה אחת שהיא נגד ערכי הדת מה רצית ? שהצבא יילך לאובדן העיקר להגיד אנחנו דתיים נאורים שחשובה לנו טבלתה רייטינג די לכו ללמוד דף גמרא ותסיקו כבר להסתכל מסביב
8
אינני מבין, אתה עצוב על כך שהיא לא מונתה?!
ליבנה | 31-07-2016 13:03
תגיד את זה, פשוט תאמר שאתה תומך ברפורמים בכל דבר!
9
הבנות לא חייבות טובה ליעל הס- כי הן לא צריכות להתגייס
נאוה | 31-07-2016 17:18
ד"ר בני לאו טועה ומטעה. הגב' הס לא עשתה להם שום טובה. הן בכלל לא היו צריכות להיות שם. ובכלל, איני מתפלאת על תגובתו של לאו כי הוא נוטה להסכים אם הפורמים בגלל אחיו.
10
שמאל
סמי | 31-07-2016 17:27
שמאלנסקי "נאור" אתה מייצג פרומיל מהציונות הדתית תגובתך מבישה.אכן אנחת רווחה
11
קיבלת השבת עם אחיך ארבעה דפים, ואתה מתלונן?
אין גבול לצביעות | 31-07-2016 18:10
יש אנשים שחושבים שאלו דפים אומללים,
12
מאחורי הקלעים של בחירות בצהל
מישהוהשיודע | 31-07-2016 20:41
מלחמת עולם התנהלה בין רבני הר המור ועלי לשר ליברמן .השר רצה למנות את בני לאו לרבצ"ר .הרבנים נלחמו בעד הרב קרים . למה רצה השר ליברמן את לאו כרבצ"ר ? כי הוא רצה שלאו יגייר בגיורים המוניים את העולים מחבר העמים ועוד ועוד ... מלחמת עולם !!
13
נראה לי שסקר קצר היה מראה שרוב מוחלט של הציונות הדתית א
דורון | 31-07-2016 23:25
ואני אומר את זה כי אני יחסית ליברלי ובכל זאת לא סומך על החינוך של חיל חינוך (עם כל הכבוד לטוהר הנשק, זהירות בדרכים וסמים). אם רוצים לוחמים עם שאר רוח, עם מוסר אסור לתת לחיל החינוך את המושכות. למי כן? הרבנות הצבאית הוכיחה שהיא יכולה. יש עוד- תפדל, בואו ותציגו אלטרנטיבה אבל אל תהרסו את הקיים אחרי שהפקרתם את השטח כל כך הרבה שנים. לכן כותרת מדוייקת היא 'חוץ משוליים בציונות הדתית כולם שמחים במפקד חיל חינוך החדש'
14
בהחלט השתגע לגמרי, גם אני שלא אוהד חרד"לים כבר לא מבין
יצחק- דתי לייט | 01-08-2016 0:20
את ההזיות שלו. פשוט לא מצליח להבין.