אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צל של אמת? הסרטונים שהובילו להרשעת זדורוב ברצח תאיר ראדה

כדי להילחם בשמועות על זכאותו של רומן זדורוב מציגה פרקליטות המדינה באופן חסר תקדים את הסרטונים שבהם נראה זדורוב משחזר את הרצח ואת שיחתו עם המדובב. צפו

הסרטונים שהובילו להרשעת רומן זדורוב
  הודה ושחזר. זדורוב (מרים אלסטר/פלאש90)

צל של אמת? הפרקליטות חושפת את הקלפים שלה.

שלוש פעמים הורשע רומן זדורוב ברצח תאיר ראדה, אבל הספקות והקונספירציות סביב הפרשה מסרבות לגווע. כדי לנסות ולהתמודד עם השאלות הפתוחות, פרסמה פרקליטות המדינה באופן תקדימי סרטונים שבהם נראה זדורוב משחזר את הרצח, וכן את שיחתו עם המדובב.

לפי הפרקליטות שסיכמה את הפרשה, תאיר ראדה ז"ל, תלמידת כיתה ח' בבית הספר "נופי גולן", לא שבה הביתה בתום יום הלימודים ב-6 בדצמבר 2006. גופתה התגלתה באותו ערב על ידי עובדי בית הספר וחברי משפחה, בתא נעול בשירותי הבנות. רומן זדורוב הורשע בביצוע הרצח בבית המשפט המחוזי בנצרת בשנת 2010 ולאחר שבית המשפט העליון החזיר את הדיון אליו הוא הורשע פעם נוספת ב-2013. ערעורו לבית המשפט העליון נדחה בסוף 2015.

(הצילום: באדיבות ynet)

"עתה, משהתיק נגד זדורוב הפך תיק חלוט שאין אחריו ערעור, ונוכח הנסיבות החריגות של הסיקור התקשורתי בפרשה והפרסומים הרבים של חומרים חלקיים ומסולפים ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות, אנו מביאים כאן קטעי וידאו חלקיים אשר רלוונטיים להבנת ההרשעה", מסבירים בפרקליטות המדינה את הצעד החריג, ומוסיפים כי סרטי החקירה המלאים הוצגו כראיות במשפט.

הם כתבו כי ביום הרצח "עבד זדורוב, אזרח אוקראיני הנשוי לישראלית, במקלט הנמצא מתחת לשירותים בהם נמצאה הגופה. זדורוב נחקר באזהרה לאחר שהתברר שזרק את מכנסיו ביום הרצח, והתקבלו דיווחים על אדם הדומה לו שהיה נראה נסער בשעות שלאחר המקרה. לזדורוב היו כלי עבודה ובניהם סכינים עמם נהג לעבוד. במהלך החקירה נתפסו נעליים מסוג 'סלמנדר', אותם נעל באותו יום. מאוחר יותר התברר כי טביעת נעל מסוג זה נמצאה על מכנסיה של המנוחה".
זדורוב נעצר. הוא הודה ברצח במהלך החקירה שלו, שלפי פרקליטות המדינה צולמה והוקלטה כולה, לרבות שיחותיו בתא המעצר. למדובב ששהה עמו בתא סיפר על הסבל וההשפלות שספג מהרשויות מאז עלה ארצה מאוקראינה, ועל הצקות מצד תלמידים בבית הספר. לפי פרקליטות המדינה, הוא העלה אפשרות שכל אלה גרמו לו לאבד שליטה ולרצוח את המנוחה. הוא הודה בפני המדובב בביצוע הרצח, והדגים לו כיצד רצח את המנוחה. בתיעוד השיחה ביניהם, ניתן לשמוע כיצד הוא מספר לו בלחש על ביצוע הרצח, בעוד שבקול רם מקפיד להצהיר שהוא חף מפשע.

בפרקליטות המדינה כתבו כי "בחקירתו ביום למחרת טען זדורוב שאיבד את זכרונו, אך בסופו של דבר סיפר לחוקרים על מהלך הרצח. לדבריו, הוא הבחין במנוחה עולה במדרגות לכיוון שירותי הבנות, ומאחר שקיללה אותו הלך בעקבותיה. בהמשך, תיאר, שלף את הסכין היפנית שהייתה בחגורתו והתנפל עליה כשהיא ליד תא השירותים. לאחר ההודאה, שחזר זדורוב את הרצח בבית הספר. לפני שיצא לשחזור, ביקש להודיע לסנגורו שהוא הודה בלב שלם". את השחזור – כותבים בפרקליטות המדינה – ניהל חוקר דובר רוסית, שהובא במיוחד מתחנה אחרת ולא הכיר את פרטי הרצח.

בהמשך נכתב כי זדורוב הוביל את החוקר תוך שהוא מגלה פרטים אודות זירת הרצח, שמי שאינו הרוצח לא יכול היה לדעת אותם ("פרטי חקירה מוכמנים"). למשל, ידע לומר באיזה תא מבין ארבעת התאים תאיר ז"ל נרצחה, וכן שלא ניתן לנעול מבחוץ את תא השירותים הספציפי הזה כי מנעולו שבור. כמו כן, למרות השמועות שהמנוחה נדקרה מספר פעמים, זדורוב ידע לומר שגרונה שוסף ושלא נדקרה. הוא ידע את הכיוון בו עמדה בעת שנרצחה, ותיאר כיצד זינק מעל הדלת הסגורה כדי לצאת מתא השירותים עוד לפני שנודע לחוקרים, כתוצאה מגילוי טביעות הנעל על מכנסיה של המנוחה, שהרוצח דרך עליה בעת שנחלץ מהתא.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
שחזור חסר ערך
דרור | 28-07-2016 0:18
מה לעשות? הפרטים שהואמסר התבררו כלא נכונים. היא לא נרצחה באמצעות סכין יפני וגם סימן נעל לא היה שלו
2
הציבור לא מאמין לכלום-אמרו לזדורוב מה להגיד-פרטים שרק ה
הרוצח יודע כדי להפלילו וההוכחה לכך: | 28-07-2016 0:54
ההוכחה לכך היא: הסירוב של בית המשפט לבדוק את הדנא של חברותיה של תאיר ושל א.ק. בהתאמה לדנא שנלקח מהזירה. למה לא לבדוק???? כי רוצים להסתיר את האמת!!
3
פרקליטות מושחתת
תוהה | 28-07-2016 7:15
אני תוהה אם יש חוקרים להוטים להוציא הודאה מרומן. אז למה שהחוקרים המענים שלו, לא ימסרו לו את כל הפרטים המוכמנים כגון "נכון שרצחת אותה עם סכין יפנית בתא שירותים מספר 2" אז למה בבית משפט נותנים משמעות כל כך חשובה לעניין הפרטים המוכמנים במקרה שיש הודאה עצמית וטענה נילווית על עינויים?
4
פרקליטות של שקרנים ונוכלים! מגינים על בכיר במשטרע!!!
יש מאות שאלות | 28-07-2016 7:40
למה לא שחררתם את אר הסרטונים שמראים איך מענים אותו ללא שינה במשך 8 ימים? למה לא הבאתם את חוות הדעת המחד משמעיות של מומחים עולמים שקבעו כי "טביעת הנעל" המדומיינת שלכם אינה תביעת נעל, ולמה סילפתם את "טביעת הנעל"? של מי השערות שנתפסו בידיה של המנוחה? של מי תביעות הנעליים שנמצאו בתא? למה לא לקחתם DNA מהילדים החשודים, בגלל שאבא של אחת מהן בכיר במשטרע? של מי השערות שנתפסו בזירה? מה עם תביעת הנעל של הרוצח שטיפס וברח מהתא? ויש עוד עשרות שאלות, השקרים שלכם מתועדים ברשת והתגובה ההזויה שלכם מוסיפה לכם עוד נקודות חובה, חבורת שקרנים נוכלים וגסי רוח. יועמדו למשפט רוצחי תאיר ראדה וכל המסייעים להם מהמשטרע והפרקליטות.
5
שקר וכזב שטויות במיץ
| 28-07-2016 10:44