פייגלין מגבה את הרב יגאל: "זה ההיפך מחיים"

בריאיון לאתר 'כמוך' מגן משה פייגלין, יו"ר מפלגת זהות, על הרב לוינשטיין אע"פ שלדעתו הלבנת פנים אינה מעשה יהודי, ובעניין מצעד הגאווה מאשים כי "הופכים את המסכנוּת לכוח להשחית"

פייגלין מגבה את הרב יגאל: "זה ההיפך מחיים"
  (צילום: פלאש90)

"אז קראו להומואים סוטים – אז מה? לי השמאל הקיצוני קורא חמישים פעם ביום 'חשוך'", כך מסביר יו"ר מפלגת 'זהות', חבר הכנסת לשעבר, משה פייגלין, את עמדתו אודות הסערה סביב דבריו של ראש מכינת 'עלי' הרב יגאל לוינשטיין.

בראיון לאתר 'כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים', אמר פייגלין: "להעליב זה דבר איום ונורא, הלבנת פנים זה דבר שאינו יהודי, ואישית איני נוהג כך, אבל עם זאת – זכותו. ולסתום לו את הפה ולהגיד שאם הוא חושב שאתה סוטה אז אתה שותף לרצח – גם זה סוג של טרור".

פייגלין המשיך לצדד בדבריו של הרב לוינשטיין ושטח את עמדתו בכל הנוגע לחד המיניים: "אני נגד מצעד הגאווה. אני עושה הפרדה מאוד חדה וברורה בין הומואים כבני אדם – ואני יכול להבין אותם וללבם ויש בהם לא פחות אנשים טובים מאשר אוכלוסייה אחרת – ובין מי שהופך את הנטייה המינית הזו לתרבות, לסוג של דגל, חוד חנית שהיא מלחמת תרבות שאין לה קשר לחרויות האדם".

"המצעדים לא מסמלים חירות, חופש או זכויות אדם אלא בדיוק ההפך מזה", מבהיר פייגלין. "הם מסמלים מאבק על כל המסגרות הקלאסיות. והרבה אנשים תמימים נתפסים ולא מבינים שהם משמשים כלי בידי כוחות מרקסיסטיים שכאלה".

על הטענה כי קברניטי המדינה סובלים מהומופוביה, אמר פייגלין: "אנחנו מזמן לא במקום שהמדינה רודפת אנשים בשל נטייתם המינית. יש כאן פירוק של המרכיבים המסורתיים של החברה, ובראשם התא המשפחתי. יש כאן איום שמזוהה היטב ע"י היסודות המסורתיים והקלסיים של החברה. ציביליזציות על סף גוויעה, כמו ספרטה, רואים שהומוסקסואליות הפכה לתרבות בדיוק בשלבים הללו. לא ברור מה הביצה ומה התרנגולת. ומצעדי הגאווה הופכים את העניין הזה לתרבות".

פייגלין מתח ביקורת על כך שכל מי שמחרים את מצעד הגאווה מיד נתפס כמי שמצדיק את מעשיו של ישי שליסל: "יש כאן פוליטיקלי-קורקט מאוד נוקשה: אם לא באתי למצעד הגאווה אני כבר בצורה זו או אחרת תומך ברצח של שירה ז"ל במצעד בשנה שעברה. זה מזכיר לי איך אחרי רצח רבין אם לא הפכת לתומך גדול של אוסלו ולשמאלן אתה כבר שותף לרצח בדיעבד. זה בא מאותו המקום. יש כאן ניכוס של האסון, והופכים את המסכנות לכוח, וזה כבר כוח להשחית".

"אנו שואפים לחיים, ואפשר לעטוף את עצמך בדגל ססגוני של כל צבעי הקשת, אבל זה לא מבטא חיים. זה מבטא את ההפך מהם", אמר פייגלין.

דברי הרב יגאל בכנס מרכז ליב"ה

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מושלם מושלם מושלם מושלם
אורן | 21-07-2016 20:28
גאון
2
יש גבול
גידי | 22-07-2016 11:17
אדם שהוא אונס או פוגע בילדים או שהוא מתריד מינית אפשר לטפל בו פסיכית אבל בן אדם שאין לו נטיות טובות הוא נוטה למינו זה אי אפשר לטפל זה מלידה הכל בא מזה שזה נגד הדת וזה כפיה דתית ולזה יש הרבה תומכים מכל החוגים השמלנים והאנטי דתיים בכל הארץ הזו יש אולי כמה אלפים שהם באמת מהסוג הזה כל השאר הם רק תופסים טרמף על זה
בטח שאפשר לטפל בזה-יש דתיים שהיו כאלה וטיפלו בזה אצל
כאלה המתמחים בזה | 24-07-2016 2:01
זה קשור לנפש ויש פסיכלוגים מיוחדים שמטפלים בזה. הבעיה שהמדינה צריכה לממן את זה או לפחות לעזור במימון בגלל שזה יקר. אבל בפירוש מדיעה אני אומר ניתן לטפל בזה ויש שיצאו מזה באופן חד משמעי!
3
אם אין לך מה לומר, אל תדבר!
מיר | 22-07-2016 15:44
4
להעליב זה דבר איום ונורא, הלבנת פנים זה דבר שאינו יהודי
משה | 22-07-2016 18:38
פייגלין הסביר את זה בצורה מצוינת: ״להעליב זה דבר איום ונורא, הלבנת פנים זה דבר שאינו יהודי״. בדיוק! ואז הוא אומר: אם זאת-- זכותו.״ ממש לא!!! זכותו להגיד את זה אצלו בבית. לא לקהל. ההתנהגות שלו לא יהודית ורק מעודדת שנאת חינם!
אדם דעובר עברות במזיד מצווה להלבין פניו
אודי | 24-07-2016 12:02
בביאור הלכה סימן א, ד"ה ולא יתבייש: אם הוא עומד במקום שיש אפיקורסים המתקוממים על התורה ורוצים לעשות איזה תקנות בעניני העיר ועי"ז יעבירו את העם מרצון ה' ופתח בשלום ולא נשמעו דבריו, בכגון זה לא דבר הב"י מאומה ומצוה לשנאתם ולהתקוטט עמהם ולהפר עצתם בכל מה שיוכל, ודוד המלך עליו השלום אמר הלא משנאיך ד' אשנא ובתקוממיך אתקוטט תכלית שנאה שנאתים וגו'.