אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יגאל לוינשטיין זומן לשיחת הבהרה במשרד הבטחון

מנכ"ל משרד הבטחון אודי אדם זימן את הרב יגאל לוינשטיין לשיחת הבהרה במשרד הבטחון לגבי דבריו בכנס מרכז ליב"ה בה כינה את הלהט"בים סוטים.

הרב יגאל לוינשטיין זומן לשיחת הבהרה במשרד הבטחון
  צילום: מרכז ליב"ה

סערת הרב יגאל לוינשטיין. משרד הבטחון מזמן את ראש המכינה בעלי לשיחת הבהרה.

כתב ידיעות אחרונות יוסי יהושע צייץ היום (ה') כי הרב יגאל זומן לשיחה אצל מנכ"ל משרד הבטחון האלוף במיל' אודי אדם, וזאת לאור הדברים שאמר בשבוע שעבר בכנס מרכז ליב"ה. על הפרק אפשרות להפסקת המימון של משרד הבטחון למכינה, אך זו נראית אפשרות רחוקה.

הדברים באים לאחר שמשרד הבטחון – ולא השר ליברמן – גינה את דבריו של הרב יגאל, שכינה את הלהט"ב בשם סוטים. בסרוגים כבר פרסמנו כי בצה"ל איימו על הרב בדרישה שיתנצל. האיום התבטא בכך שבצה"ל החליטו לבחון מחדש האם להתיר לו להגיע לבסיסי צה"ל ולדבר בפני חיילים ולוחמים, כפי שעשה בעשרות השנים האחרונות. ההחלטה בנושא, תתקבל לאחר שיבהיר את דבריו – מה שבינתיים עוד לא קרה.

במקביל, אתמול היה אמור להגיע ראש אכ"א, אלוף חגי טופולנסקי לביקור במכינה בעלי, אך דחה את הביקור בגלל הסערה.

ח"כ בצלאל סמוטריץ הגיב על הזימון: "לרב לוינשטיין אסור בשום אופן ללכת ל'בירור' אצל מנכ"ל משהב"ט! ההתערבות של צה"ל בשוק הדעות האזרחי היא חצופה ובעיקר מסוכנת לדמוקרטיה. גם מוסדות אקדמיים מתוקצבים ע"י המדינה ואיש לא מעלה בדעתו לזמן פרופסורים לבירור על עמדותיהם. לאזרחים יש חופש ביטוי".

דברי הרב יגאל בכנס מרכז ליב"ה

אמש חתמו מעל שלוש מאות רבנים בהם רבני ערים, ראשי ישיבות הסדר וראשי מכינות קדם צבאיות חתמו על מכתב תמיכה ברב יעקב אריאל וברב יגאל לוינשטיין.

במכתב מביעים הם תמיכה בכל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנת לתורה ולחז"ל ללא משוא פנים וללא התנצלות.

בין החותמים:הרב אריה שטרן, הרב שמואל אליהו, הרב מיכה הלוי, הרב יהושע שפירא, הרב אליקים לבנון,  הרב גדעון פרל, הרב שלמה אבינר, הרב אלישע וישלצקי, הרב ברוך וידר, הרב ציון טוויל, הרב שמעון כהן, הרב דוד תורגמן, הרב דוד פנדל, הרב אלחנן בן נון, הרב יהושע צוקרמן ורבנים בכירים נוספים.

בגילוי דעת שהוציאו נאמר בין השאר: "לאור הדיון הציבורי שהתעורר לאחרונה סביב אמירות של הגאון הרב יעקב אריאל, הרב יגאל לוינשטיין ורבנים נוספים, ברצוננו להביע תמיכה בכל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנת לתורה ולחז"ל ללא משוא פנים וללא התנצלות.

אנו מודעים היטב לכובד האחריות המוטלת על כתפי הרבנים, ודווקא בשל כך דברים אלו נכונים גם כאשר מדובר בסוגיות קשות ומורכבות. עם ישראל כולו חש את הבריאות הטבעית שבהקמת המשפחה בישראל,  ועם כל הכאב על צערם של אנשים פרטיים, יחד עם הרצון להקל ולסייע לכל מי שניתן לסייע לו, כאשר אנו נדרשים לבירור עקרוני, אין מקום למתן לגיטימציה לתופעות ולהתנהגויות הבאות להעלות על נס אורח חיים המנוגד למוסר האנושי ולדרכה של תורה.

האהבה כלפי כל אדם מישראל והחובה לנהוג בכל אדם כבוד, אינן יכולות לשמש סיבה לסילוף האמת ההלכתית או ל'עיגול פינות' ביחס למעשים אסורים. חובתו של רב בישראל להתייחס לסוגיה הלכתית או מוסרית בצורה ברורה ונוקבת, כמורה הוראה בישראל, ומשום כך אנו דוחים את הניסיון לסתום פיות של רבני ישראל.

רבני ישראל ימשיכו להביע את דעתם ההלכתית, מתוך אחריות ציבורית, ללא חשש, בכל סוגיה שיידרשו לה, למען הרוב הדומם, דתיים וחילונים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
פשוט בושה!! חובה לקרוא את המאמר של הרב קליין מיצהר
עודד | 21-07-2016 12:14
http://www.srugim.co.il/154939-%D7%91%D7%A0%D7%98-%D7%9E%D7%99-%D7%A0%D7%A9%D7%90%D7%A8-%D7%90%D7%99%D7%AA%D7%9A-%D7%91%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%93%D7%AA%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%9C%D7%9A
2
הרב האמיץ
חכם | 21-07-2016 17:47
אל תפחד ממשרד הביטחון וכל פקידון אחר גם אם יפטרו אותך השם יתן לך פרנסה ממקום אחר אם תחזור בך בגדתה בתורה ובכל דבר שבקדושה
3
תישאר חזק
תישבי | 22-07-2016 6:18
אל תחזור בך תהיה חזק ואם יש צורך לעזוב את הישיבה תעזוב מי שרןצה אותך יעזוב איתך ביחד והשם יתן לך פרנשה בשפע