300 רבנים סרוגים: תומכים ברב יגאל לוינשטיין - סרוגים

300 רבנים סרוגים: תומכים ברב יגאל לוינשטיין

300 רבנים סרוגים חתמו על מכתב תמיכה ברב יגאל לוינשטיין בו נכתב בין השאר: "ברצוננו להביע תמיכה בכל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנת לתורה ולחז"ל ללא משוא פנים וללא התנצלות"

author-image
300 רבנים סרוגים: תומכים ברב יגאל לוינשטיין
  רבנים בתמיכה ברב יגאל (מרכז ליב"ה)

סערת הרב יגאל לוינשטיין. מעל שלוש מאות רבנים בהם רבני ערים, ראשי ישיבות הסדר וראשי מכינות קדם צבאיות חתמו על מכתב תמיכה ברב יעקב אריאל וברב יגאל לוינשטיין.

במכתב מביעים הם תמיכה בכל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנת לתורה ולחז"ל ללא משוא פנים וללא התנצלות.

בין החותמים:הרב אריה שטרן, הרב שמואל אליהו, הרב מיכה הלוי, הרב יהושע שפירא, הרב אליקים לבנון,  הרב גדעון פרל, הרב שלמה אבינר, הרב אלישע וישלצקי, הרב ברוך וידר, הרב ציון טוויל, הרב שמעון כהן, הרב דוד תורגמן, הרב דוד פנדל, הרב אלחנן בן נון, הרב יהושע צוקרמן ורבנים בכירים נוספים.

בגילוי דעת שהוציאו נאמר בין השאר: "לאור הדיון הציבורי שהתעורר לאחרונה סביב אמירות של הגאון הרב יעקב אריאל, הרב יגאל לוינשטיין ורבנים נוספים, ברצוננו להביע תמיכה בכל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנת לתורה ולחז"ל ללא משוא פנים וללא התנצלות.

הנאום של הרב יגאל שהצית את הסערה

אנו מודעים היטב לכובד האחריות המוטלת על כתפי הרבנים, ודווקא בשל כך דברים אלו נכונים גם כאשר מדובר בסוגיות קשות ומורכבות. עם ישראל כולו חש את הבריאות הטבעית שבהקמת המשפחה בישראל,  ועם כל הכאב על צערם של אנשים פרטיים, יחד עם הרצון להקל ולסייע לכל מי שניתן לסייע לו, כאשר אנו נדרשים לבירור עקרוני, אין מקום למתן לגיטימציה לתופעות ולהתנהגויות הבאות להעלות על נס אורח חיים המנוגד למוסר האנושי ולדרכה של תורה.

האהבה כלפי כל אדם מישראל והחובה לנהוג בכל אדם כבוד, אינן יכולות לשמש סיבה לסילוף האמת ההלכתית או ל'עיגול פינות' ביחס למעשים אסורים. חובתו של רב בישראל להתייחס לסוגיה הלכתית או מוסרית בצורה ברורה ונוקבת, כמורה הוראה בישראל, ומשום כך אנו דוחים את הניסיון לסתום פיות של רבני ישראל.

רבני ישראל ימשיכו להביע את דעתם ההלכתית, מתוך אחריות ציבורית, ללא חשש, בכל סוגיה שיידרשו לה, למען הרוב הדומם, דתיים וחילונים".

A4-GiluyDaat

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
למה אי אפשר להגדיל
| 20-07-2016 23:35
ולקרוא את שמות הרבנים?
2
סוף סוף
טובה | 21-07-2016 6:09
הרבנים ניזכרו אחרי הרבה זמן של הכפשות ואיומים לתת תמיכה לרב אמיץ שהולך עם תורתנו הקדושה זה לא ישתיק את שונאי ישראל אבל הרב לוינשטיין לא יהיה לבד חיזקו ואימצו
3
אין כאן שלוש מאות רבנים
| 21-07-2016 6:43
יש כפילויות (הרב יגאל) ויש כאלה שמופיעים כרבני שכונה למרות שהם בקושי רבני בית כנסת (אפרתי)
4
יהדות גזענית משיחית אלימה סיקריקית
העתיד כבר כאן | 21-07-2016 11:25
ככה יפול גם הבית ה3
5
הסיפור של "רב שכונה" מעניין ביחוד
| 21-07-2016 12:29
לאור העובדה שהרבנים התבקשו בעצמם לתת את שמם ותפקידם לצורך הפרסום
6
חיים ןמוות ביד הלשון
מיכאל | 24-07-2016 17:18
האם כחילוני אוכל טריפה ואינו שומר שבת עלי לפנות להגנה של כוחות הבטחון מפני נאמני ההלכה? אי שמירת שבת דינה סקילה ואכילת טריפה דינה מלקות. האם היהודים הרפורמים הם נוצרים? " למרות שפשע ישראל הוא" האומנם?
7
מה לימד אותי אבא ולא פסאוד רבן
יהודיה | 09-03-2017 15:27
אותי אבא ז"ל לימד איך להיות יהודיה בעשרים מילים: "שמע ישראל ה אלוהינו ה אחד" "ברוך אתה ה אלוהינו אשר קדשנו במצוותיו וציוונו להדליק נר של שבת". ואת הרבנים שתומכים בפסאודו רב שחושב שחינוך מהבית של 18 שנה וכבוד הורים יעלמו צ'יק צ'אק בצבא, ושכל מי שאינו הולך לפי הטפותיו אשר בהתאם להן תפקידה של האישה לפרנס בעל בישיבה ולהמליט גורים ולשתוק - אותם איני מכבדת. אברהם אבינו דיבר ישירות עם הקב"ה ולא הזדקק לרב ולמטיף שכזה. על החתום: יהודיה מתל אביב.