אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פסק חדש: דיברת על הרב ברלנד? תקבל גיהנום

חבר מועצת חכמי התורה , הרב שמעון בעדני מאיים על מי שידבר נגד הרב אליעזר ברלנד. "מי שידבר על הרב יהיה לו גיהנום. מי שעושה דבר כזה - זו רשעות"

פסק חדש: דיברת על הרב ברלנד? תקבל גיהנום
  (צילום: אורי לנץ/פלאש90)

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שמעון בעדני יוצא במתקפה חריפה ומזהיר את מי שידבר נגד מנהיגה של קהילת 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד. "הוצאת שם רע, רשעות, איסור חמור" אמר הרב בעדני.

בהקלטה שהובאה באתר החרדי 'כיכר השבת' נשמע אחד מחסידי הרב ברלנד משוחח עם הרב בעדני שאומר: "אני אמרתי, יש אנשים מלעיזים – צריך להגיד להם: זה רשעות, אסור לדבר. רק בבית דין. אף אחד לא יכול לדבר על מישהו דבר רע. בגלל שהוא חושב כך אז זכותו לפרסם? זה לשון הרע גמור".

לדברי הגר"ש בעדני: "הוצאת שם רע, של התלמיד חכם הזה, זה זלזול בתלמידי חכמים. לא כל אחד יחליט על השני אם הוא בסדר, זה רשעות, מי שעושה דבר כזה – ייתן את הדין, אסור ללכת לאף אחד – רק לבית דין, ואז הם יחליטו. איסור חמור מאוד, יהיה לו גיהנום, לשון הרע על תלמיד חכם?".

בסיום דבריו נשמע הרב בעדני מצהיר: "אפשר לפרסם זאת בשמי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
אני דיברתי. אני
| 19-07-2016 19:26
סגרו את הספר. פתחו את הכספת שלכם. הכניסו את הספר לכספת. סגרו את הכספת זרקו את המפתח לים
את הספר לא זורקים
| 19-07-2016 23:58
את החוטאים זורקים או שמחכים להם שיחזרו בתשובה.
2
בדורות שלפנינו היה ענין הקדושה והצניעות מן הדברים החמור
| 19-07-2016 22:49
מודעות נתלו היום ברחובות ירושלים ובסמוך לבתי הכנסת בכל שכונות החרדיות, המכנים את המצעד "תועבה" ואת אנשי הקהילה הגאה במעשים מגונים של זימה וניאוף "רשעי עולם המבקשים לעקור את היהדות". תחת הכותרת "נחלתי שמתם לתועבה" נקראים "מנאצי ד’ ומחרפיו זוממים לערוך ביום חמישי יום המר והמות את מצעד התועבה כאירוע בינלאומי ענק בחוצות ירושלים ר"ל, לסאב ולחלל את עיר הקודש ח"ו, וזאת בתמיכת העירייה ומימון השלטונות -המחללי שבת ברצון ודוקא". במודעות מתבקש הציבור החשוב להגיע לכנס "מחאה וזעקה אדירה ומעמד תשובה", בהשתתפות גדולי התורה וחשובי הרבנים. במסגרת הכנס, נכתב במודעות, "נביע במחאתנו את זעקת ליבנו על חילול שמו הגדול ותורתו בידי רשעי עולם הנואפים המבקשים לעקור את היהדות". סוף הדברים ציטוט מתוך "קריאת קודש למחאה גדולה שיצאה בשנת תשס"ז", עליה חתום בין היתר הרב אלישיב ז"ל והרב עובדיה יוסף ז"ל וכו’. שם נכתב כי "שמועה שמענו ותרגז הארץ מקול המון רשעים אשר זוממים לטמא את ירושלים עיר הקודש פלטרין של מלך בתועבה וכיעור מהגרועים שבאומות העולם, אוי לאוזניים שכך שומעות ואוי לנו שכך עלתה בימינו, וכבר הזהירה התורה על חומר התוצאות". בקריאה גם התבקשו התושבים החרדים המתגוררים בירושלים "למחות נגד התועבה בכל מקום ובפרט בירושלים". בסופה אף אזהרה מפורשת מתורתינו הקדושה: "ארץ ישראל תקיא את הנמנעים מלמחות על התועבות כמו את החוטאים עצמם" וד"ל. משכב זכור עבירה מגונה ובזויה זו שלבד שהוא נגד התורה באיסור חמור היותר גדול הוא גם נגד עצם האנושיות שנעשה שפל ובזוי בתכלית השפלות" שו"ת אגרות משה חלק או"ח ד' סימן קטו.
3
אם הרב ברלנד יהיה בגן עדן, אנחנו מעדיפים גיהנום
| 21-07-2016 8:06
חתיכת פסיכופת זקן, בור ועם הארץ, סוטה, מכוער טיפש ומרושע. אם היה אלוהים היה דואג שיסבול מטחורים, כאבי בטן, כאבי גב, סכרת, לחץ דם, אלצהיימר, ואפשר גם איזה גידול או שניים שהוא עדיין לא יודע עליהם וכדאי שיתחיל לדאוג. ההוכחה לחוסר קיומו של אלוהים היא שאין לו את כל אלה. ואם הוא יילך לגן עדן עם כל הרבנים ושאר הדוסים הסוטים אז גן עדן זה גיהנום. עדיף הגיהנום עם אוכלי החזיר והצדפות, הישרים היפים החכמים והנאורים. ניפגש חבר'ה. תשאירו לי ספר ריבס. אל תחסלו הכל לבד.
4
שוב הרבנים מתגייסים להגן על רב אנס
מאיר | 22-07-2016 4:08
במקום להגן על הקורבנות מגינים על האנס. הזוי לגמרי.
5
הרב
| 24-07-2016 10:15
בס"ד הרב ברלנד הוא בשליחות משמיים!!! בעזהשי"ת לפני פטירת המוהרא"ש, הצדיק מיבניאל זצוק"ל זכו להזדמן אליו כמה מתלמידי הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, ושאלו את הצדיק זצוק"ל מה הוא אומר על כל הקורה את הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א ועל הגלות הקשה שקיבל על עצמו, אז ענה הגה"צ הרב אליעזר שלמה שיק זצוק"ל בחיבה גדולה "רבי לייזר רבי לייזר !הוא בשליחות משמים וכשהוא יגמור את השליחות הוא יחזור לארץ ישראל". יצא לאור העולם ע"י ארגון "בסתר המדרגה" להחיש גאולת ישראל בחסד וברחמים. (מוקדש לע"נ כל נר"ן ישראל וביניהם לע"נ אהרון אברג"ל בן זהרי, פרידה אברג"ל בת זהרי ור' יעקב אברג"ל בן פטום)
6
אני חושבת שהרב צודק. כולנו שופטים? עדיף לסתום
נחמה | 24-07-2016 16:15
7
הרב האנס
R | 25-07-2016 11:43
האנס הנמלט
8
מי שמגן על האנס פוגע בקרבנות
מי עדיף? | 27-07-2016 11:28
עדיף לרדוף את האנס שניצל שם שמים בשביל לאנוס מאשר לרדוף קרבנות אונס מסכנות
9
איזו רשעות !!!!!!!! איך אתה יודע ? אתה ראית ???
איזו רשעות !!!!!!!! איך אתה יודע ? אתה ראית ??? | 01-08-2016 14:18
היזהרו בדבריכם, ודאגו לעולם הבא שלכם.
10
איזו רשעות !!!!!!!! איך אתה יודע ? אתה ראית ???
איזו רשעות !!!!!!!! איך אתה יודע ? אתה ראית ??? | 01-08-2016 14:19
מפחיד לחשוב על עולם הבא שלך.