רבנים צבאיים במיל': מגנים את ההתקפות על הרב יגאל לוינשטיין

במכתב שהוציאו עשרות רבנים צבאיים במיל' הם טוענים כי ההתקפות על הרב יגאל נועדו להסיט את הדיון מהנושא האמיתי: "השתלטות גופים בעלי אג'נדות אנטי לאומיות על צה"ל"

רבנים צבאיים: מגנים את ההתקפות על הרב יגאל לוינשטיין
  להקשיב לדברים שלו. הרב יגאל לוינשטיין (צילום: מרכז ליב"ה)

סערת הרב יגאל לוינשטיין. אחרי שתלמידי המכינה בעלי פרסמו מכתב תמיכה, ולמולם התייצב יו"ר הבית היהודי שתקף את הרב יגאל ואמר כי דבריו זרים לציונות הדתית, מגיעים הרבנים הצבאיים ומביעים תמיכה ברב.

במכתב שהוציאו "פורום רבנים צבאיים במיל'", גוף המאגד כמאה רבנים צבאיים – מרבני גדודים ועד רבני חטיבות ואוגדות במיל', הם מתייחסים לסערה התקשורתית נגד ראש מכינת  'בני דוד' בעלי הרב יגאל לוינשטיין ומכנים אותה "התקפה פרועה ואישית"

"באופן מצער, דברי הרב לוינשטיין שעסקו רובם ככולם, באריכות רבה בדבר תהליכי החינוך בצה"ל הוסטו לטובת התעסקות יתירה בהתבטאות אודות הקהילה הלהטבי"ת, תוך התעלמות מהעיקר. טוב היה לו היו מקשיבים לעיקר דבריו המשקפים תמונה מדאיגה, לה השלכות מעשיות בשדה הקרב.", כותבים הרבנים.

"בשנים האחרונות, שונתה באופן משמעותי תורת החינוך בצה"ל, כמגמה ממשיכה ששיאה הוצאת ענף תודעה יהודית מהרבנות הצבאית ומסירתה לידי אכ"א. ענף תודעה יהודית התאמץ בכל מאודו לשמור על רוח ממלכתית, ללא כפייה, תוך הדגשת רוח לחימה ממקורות היהדות, רוחם של דוד, שלמה ונביאי ישראל, רוחה של מדינה יהודית, בארץ ישראל."

השיעור של הרב יגאל שעורר סערה

Document-page-001

הרפורמים השתלטו על צה"ל. מכתב פורום הרבנים הצבאיים

הרבנים מצדדים בתיאור העגום אותו תיאר הרב יגאל בהרצאתו: "לצערנו הרב, כפי שביטא זאת בכאב רב הרב לוינשטיין, נכנסו בשנים האחרונות לתוככי צה"ל גופים בעלי אג'נדות שאינן בקונצנזוס לאומי. אותם גופים קיבלו השפעה הולכת וגוברת בקורסי החינוך לחיילי צה"ל ומפקדיו, ללא כל פיקוח ראוי וביקורת אמיתית על התכנית המועברים בהם.

תפקידו של הצבא לנצח במלחמה, ולא לעסוק בזהויות, ספקות, הכלת האחר, השונה או הנרטיב הפלסטיני. תפקיד החינוך בצבא, לחזק את ערכי רוח צה"ל – מסירות, דבקות במשימה, אהבת הארץ והמדינה, ומעל כולם – הניצחון במלחמה. מדינת ישראל הינה מדינה יהודית בעלת משטר דמוקרטי. התופעה עליה הצביע הרב לוינשטיין, במסגרתן אירועים הסותרים במופגן את ערכי היהדות מוחדרים לתוך צה"ל, אינה עולה בקנה אחד עם הגדרתה של מדינה יהודית."

זו לא דרכה של הציונות הדתית

מוקדם יותר היום במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס, התייחס יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט לדברי הרב יגאל ואמר: "״אינני רב, ואינני מתיימר להיות גדול בתורה. אינני יכול לפרש הלכה. אך אני יהודי מאמין, שאוהב את התורה ומשתדל לחיות על פיה. אני גם שר החינוך של למעלה משני מיליון תלמידות ותלמידים, ואני מנהיג תנועת הבית היהודי.

ואת זאת אני יודע: ההלכה, נועדה לקבוע, מה אסור ומה מותר. ההלכה לא נועדה להיות כלי מפלג ולא כלי שמסמן אנשים, זהויות או מגזרים. אי אפשר לכנות ציבור שלם בכינויי גנאי ולהסתתר מאחורי ההלכה. "

ביחס לדברים של רבנים בציונות הדתית בהם הרב יעקב אריאל, הרב שמואל אליהו והרב יגאל לוינשטיין שכינה את הלהט"בים בשם סוטים, אמר בנט: "הדברים שנאמרו אינם מקובלים עליי ואינה דרכה של הציונות הדתית המציאות והחיים מורכבים יותר, ממה שאסור וממה שמותר. נכון, יש איסורי תורה מפורשים. אבל לא את כל מי שעובר על איסור תורה, אנחנו מוציאים אל מחוץ למחנה. זו לא דרכנו."

בנט המשיך והוכיח את הרבנים: "האם כל מחלל שבת מות יומת, כפי שכתוב בתורה? האם במשך 2000 השנים האחרונות הוציאו מישהו להורג כי הוא חילל שבת?"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מילים כדורבנות
| 18-07-2016 18:18
כל הכבוד. אולי גם את הרבנים האלה יפטרו מתפקידם? הם לא מתאימים לרוח של יש עתיד.
2
עצוב
רב צבאי במיל' | 18-07-2016 20:12
מי שגרם להסטת הדיון החשוב זה הרב לווינשטיין עצמו! ועל הדרך גם פגע בהרבה אנשים, הוציא שם רע למכינת עלי ולרבני הציונות הדתית ובאופן כללי גרם חילול ה' גדול.
3
בנט ממש מייצג את הציונות הדתית...
מנחם | 18-07-2016 23:04
אולי את הציונות. שדבר אין לה עם הדת....
4
מי קבע שאין קונצנזוס לזכות קהילת הלהט"בים?
לוטוס | 19-07-2016 7:34
אנחנו חיים במאה ה-21 ולא בימי המקרא.