חברי הבית היהודי משיבים מלחמה: 'בורות מפחידה'

לאחר יומיים של הכפשות נגד הרב אייל קרים, חברי הבית היהודי כבר לא יכולים לעמוד מנגד ומשיבים מלחמה. "כל מינוי של חובש כיפה לתפקיד צבאי בכיר נתפס בענייהם כמי 'שלקח להם את המדינה".

חברי הבית היהודי משיבים מלחמה: 'בורות מפחידה'
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

סערת הרב קרים.

לאחר יומיים של הכפשות ומתקפות נגד הרב אייל קרים, המועמד לתפקיד הרב הצבאי הראשי, במפלגת 'הבית היהודי', כבר לא יכולים לעמוד מנגד, ויוצאים הבוקר (רביעי) במתקפה נגד הגורמים המכפישים.

ראוי לציין כי המתקפה נגד הרב קרים נמשכת למרות שרוב דבריו סולפו ולמרות שהרב קרים בעצמו הוציא הבהרה לדבריו כשעיקרה הוא שדבריו אינם פסיקה הלכתית אלא תיאורטית.

הראשונה לתקוף היום היא חברת הכנסת שולי מועלם שאמרה: "הקמפיין האגרסיבי והפוליטי נגד הרב אייל קרים נובע מבורות מפחידה וחרדה עמוקה מאותה 'הדתה' שמשתלטת לטענתם של המפחידים – על צה"ל מפקדיו וחייליו. מחוללי הקמפיין מתעקשים ומנסים שוב ושוב לנתק את הזהות היהודית מצבא הגנה לישראל, כאשר כל מינוי של חובש כיפה לתפקיד צבאי בכיר נתפס בענייהם כמי 'שלקח להם את המדינה'".

"הרב אייל מתמנה לתפקיד הרבצ"ר בראש ובראשונה בגלל היותו תלמיד חכם עצום ומומחה בנושאים של צבא והלכה , בגלל היותו מפקד אמיץ המוערך על ידי מפקדיו וחייליו ובעיקר בגלל היכולת שלו להוביל את הרבנות והרבנים בצה"ל בתקופה מורכבת כל כך מתוך כבוד לכל אדם וענווה גדולה . אני שמחה שבצה"ל מבינים ויודעים שהרב אייל קרים הוא האדם המתאים לתפקיד יותר מכל אדם אחר".
מי שעוד הגיבה היא שרת המשפטים, איילת שקד, שתקפה את התופעה של העלאת ציטוטים מהאוב אצל כל מי שעומד לפני מינוי בכיר: "אני יודעת מאנשים אחרים שהרב קרים הוא אדם ראוי. אני לא חושבת שאפשר עכשיו לחזור ולבקר ולקחת ציטטה של כל רב שמפרש את ההלכה. אני הבנתי שהוא לא אמר שצריך באמת חס וחלילה לקום ולעשות את זה, אלא הוא נתן פרשנות של ההלכה", אמרה שקד ברדיו גלי ישראל.

"אני לא אוהבת את המנהג הזה, שאחרי כל מינוי מפשפשים אחרי כל משפט שאמר אדם כזה או אחר. הדבר הזה בעייתי בעיקר בענייני רבנים שמדברים ועונים על שאלות הלכתיות. אני סומכת על אנשים רבים שמכירים אותו ואמרו לי שהוא אדם ראוי מכל הבחינות ולכן אני מאוד מקווה שהמינוי שלו יאושר", הוסיפה שקד.

גם אל"מ, חבר הכנסת מוטי יוגב, הגיה למסע ההכפשות ואמר: "לכל חבריי בפוליטיקה ובתקשורת המצטרפים למקהלת תוקפי הרב אייל קרים, מציע לכם פשוט להכיר אותו".

"אני מכיר את הרב אייל קרוב ל-40 שנה, כאדם נעים הליכות לכל, עניו וצנוע שמעולם לא פגע באיש. מפקד אמיץ בצנחנים שפקודיו ומפקדיו העריכוהו. תלמיד חכם עצום שגדולי תלמידי החכמים מקבלים את פסיקותיו בסוגיות הצבאיות והבטחוניות היותר מורכבות. רב שהתיר ונימק לקחת כלב מבצעי חולה מיחידת עוקץ לוטרינר בשבת. רב שכתב בפתיחה לספרו "קשרי מלחמה", שאת המדיניות וההחלטות בצה"ל יקבלו אך ורק מפקדים ולא רבנים שאין המציאות נהירה להם".

בסוף דבריו כתב יוגב: "מציע לכל המבקרים להכירו מעט יותר, בטרם יתפסו לביקורת של בורות, על בסיס שורות בהתדיינות הלכתית זו או אחרת".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע