אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בית המשפט העליון במכה נוספת לרומן זדורוב

נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, דחתה את בקשתו של רומן זדורוב לדיון נוסף: "גם היותה של סוגיה בעלת תהודה ציבורית או תקשורתית אינה בגדר עילה משפטית לקיום דיון נוסף"

בית המשפט העליון במכה נוספת לרומן זדורוב
  לא יזכה לדיון נוסף. זדורוב (יונתן זינדל/פלאש90)

פרשת רצח תאיר ראדה. בית המשפט העליון דחה את בקשתו של רומן זדורוב לדיון נוסף בעניינו.

זדורוב כזכור הורשע פה אחד בבית המשפט המחוזי בהרכב שלושה שופטים ברצח תאיר ראדה, ולאחר מכן הורשע בשנית ברוב של שני שופטים מול אחד בערעור בבית המשפט העליון. לפני כחודשיים עלתה הסוגיה מחדש לדיון בעקבות הסרט 'צל של אמת' הטוען כי עדויות חדשות בפרשה, לא נחקרו כראוי, ולמעשה זדורוב זכאי.

בבקשה לדיון נוסף טען זדורוב כי בפסק הדין מצויים ארבעה "קשיים מהותיים" כהגדרתו, המצדיקים קיום נוסף בו. המדינה משיבה, כי פסק הדין עוסק בשאלת הערכת חומר הראיות הרב שהוצג בפני הערכאות במהלך הדיון במשפטו של העותר, ולא עלתה במסגרתו שאלה משפטית כלשהי. "המחלוקת בין השופטים היא מחלוקת עובדתית הנוגעת להערכת חומר הראיות, ועל אף שהמחלוקת הובילה את האחד לזכות ואת האחרים להרשיע, הרי שלמעשה מפסק הדין עולה כי מדובר במחלוקת צרה מאוד". המדינה מוסיפה, כי תוך כדי העלאת טענות ערעוריות במהותן, ובמסווה של אצטלה משפטית, מתבקש בית המשפט להורות על קיום דיון נוסף בתיק זה, על מנת שהרכב מורחב של בית המשפט יבחן שנית את חומר הראיות הרב והמורכב שנבחן על ידי המותב, ויאמץ את דעת המיעוט. אולם לפי החוק ופסיקת בית המשפט העליון, הליך זה לא נועד לקיום ערעור נוסף על ההכרעות העובדתיות העומדות ביסוד פסק הדין של בית המשפט העליון ולבחינה חדשה של חומר הראיות שנבחן על ידי ערכאת הערעור.

 פרקליטות המדינה התנגדה לדיון הנוסף וטענה כי מדובר בהליך נדיר השמור למקרים חריגים ויוצאי-דופן, בהם נפסקה הלכה העומדת בסתירה להלכה קודמת של בית המשפט העליון, או שמפאת חשיבותה, קשיותה או חידושה של ההלכה יש מקום לדיון נוסף.

 

היום דחתה נשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור את הבקשה כשהיא מציינת: "גם היותה של סוגיה בעלת תהודה ציבורית או תקשורתית אינה בגדר עילה משפטית לקיום דיון נוסף. יש להבחין בענייננו בין העניין הציבורי לבין דרישות הדין. בית המשפט לא יורה על קיום דיון נוסף מקום שאין הצדקה משפטית לעשות כן, יהיה העניין הציבורי רב ככל שיהיה."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו