אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מנהיגים שלא עושים מה שמוטל עליהם שותפים לאותה שפיכות דמים"

הרב רא"ם הכהן, ראש ישיבת עתניאל והחברותא של מיכי מרק הי"ד ספד לו ולא חסך בקורת מהנהגת המדינה. "מציאות כזאת היא בלתי אפשרית"

"מנהיגים שלא עושים מה שמוטל עליהם שותפים לאותה שפיכות דמים"
  (צילום: ישיבת עתניאל)

ראש ישיבת 'עתניאל', הרב רא"ם הכהן, שהיה חברותא של מנכ"ל הישיבה, הרב מכאל (מיכי) מרק הי"ד שנרצח בפיגוע הירי ביום שישי האחרון, ספד לו במילים חמות ומלאות עצמה ותיאר את גדולתו ואת פעולו. עם זאת הרב רא"ם לא חסך בקורת גם ממנהיגי המדינה.

"הוא ניהל את הישיבה, בנה את הבניין של בית המדרש בו התקיימו ההספדים", סיפר הרב רא"ם לרדיו 'קול חי'.

הרב רא"ם סיפר כי "בזמן האחרון ישב ולמד יותר מחצי יום. גם למד, גם ניהל את הישיבה, וגם ניהל עוד ישיבה בירושלים, מדובר באדם בעל יכולת ניהולית מהירה ביותר, החלטית ביותר, חסד גדול שהוא דאג להרבה מאוד אנשים".

הרב רא"ם התייחס גם לשאלה איך התלמידים ובני המשפחה יכולים להמשיך אחרי הטרגדיה הנוראה ואמר: "אפשר לכאוב כאב גדול. חז"ל אומרים פטירת צדיקים כחורבן בית המקדש, וגם חז"ל אומרים שלושה ימים לבכי. להתאבל ולבכות זה לא חוסר אמונה, יש דיני אוננות, אבלות, ההלכה לימדה אותנו להתנהג כבני אדם".

"מאידך אנחנו צריכים לדעת, שכולנו שליחים משותפים בנשמת כנסת ישראל, ונצח ישראל לא ישקר עם ישראל. כאשר אדם מתנהג בצדיקות יש המשך למעשים שלו, גם כשהוא עולה למתיבתא דרקיעא".

כאמור, הרב רא"ם הפנה גם דרישות נחרצות למנהיגי המדינה ואמר: "בד בבד אני דורש מראש הממשלה: מציאות כזאת היא בלתי אפשרית, כיוון שזקני ישראל אומרים 'ידינו לא שפכו את הדם הזה', מתי שמנהיגים לא עושים מה שמוטל עליהם הם שותפים באחריות לאותה שפיכות דמים".

"אני מברך אותו בברכת כהן באהבה גדולה, שידאג למגמה הכללית של השלום. אבל אין שלום בלי הכרתת הרשעה כולנו כוספים לשלום, בעתניאל יש יחסים טובים מאד עם הערבים אבל מי שרוצה להיות מהרשעה – חובה לכלותו כי אין לו מקום מעל פני האדמה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
נתניהו ימ"ש
יצחק | 04-07-2016 10:59
2
כתבתי את זה כבר ביום הראשון שהלל הי"ד נרצחה
ח | 04-07-2016 11:41
הרוצח הראשון הוא שקרניהו והאחרון הוא הח"כ ה120 שיושב בכנכס ולא עושה דבר
3
זה כולל את הצבא
| 04-07-2016 12:53
צודק לגמרי הרב רא״ם חדלות המעשים וטמינת הראש היא בראש וראשונה של הצבא וקציניו הבכירים. הם ולעניות דעתי עוד יותר מן הפוליטיקאים האחראים הישירים בחדלות בנרפות בהשתבללות החלולה הנובעת מתפיסת עולם.
4
עד מתי.
| 04-07-2016 18:46
חבל שרק בנסיבות כל כך טרגיות אנו זוכים לשמוע את דבריו של הרב ראם שליטא. מי יתן וירחם ריבונו של עולם עלינו ויוריד מעלינו את הצרות הקשות והנסיונות הבאים עלינו.
5
תפסיקו עם השטות של הדו קיום
עמנואל | 04-07-2016 22:29
למרות שתגידו לי הפלסטינים עזרו למשפחה לאחר הרצח הנתעב. עדיין אני חושב שזה "לחיות בסרט" להמשיך להפגש עם השכנים הערבים. "הלכה עשו שונא ליעקב" גם בתרפ"ט היינו חברים ושכנים שלהם,והם לא חמלו עלינו. החבר'ה הערבים מנפת חברון הנם צאצאים של הרוצחים מתרפ"ט ושום דבר לא ישתנה וחבל שכל פעם יהודים נפגשים לשיח של דו קיום. (בקרית 4 רצו לבקר נשים פלסטיניות אצל משפחת של הלל הי"ד והאם לא הסכימה להם,היא אמרה שילכו לחנך את ילדיהן) אז בבקשה תפסיקו עם השטויות שלכם... חבל שאתם לא קלטתם את זה ישר. שלא תדעו עוד אסונות כאלה,אבל לעניות דעתי הקטנה,מה שיפסיק את הרציחות זה לא דו קיום,הערבים קולטים את השיחות האלה בתור חולשה ורפיסות
6
ומה על רבנים ש"שלא עושים מה שמוטל עליהם"?????????
| 05-07-2016 11:55
הכוונה, כמובן, בראש וראשונה, שמירת תורה ומצוות ללא רפורמות.........