אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו: 'לא עובר יום בלי שאחשוב מה היה קורה אילו..."

"לעם ישראל ולרבים בעולם, ה-4 ביולי 1976 היה יום של שמחה גדולה. למשפחתי ולי, ולמשפחות החטופים שנהרגו באנטבה, היה זה היום שבו עולמנו חרב. האם הפצעים האלה נעלמים? לא. הם מגלידים ומשאירים צלקת עמוקה", כתב נתניהו

"לא עובר יום בלי שאחשוב מה היה קורה אילו..."
  (Hadas Parush/Flash90)

לקראת יציאתו לביקור באפריקה במסגרתו ישתתף בין היתר בטקס רשמי לציון 40 שנה למבצע אנטבה בו נפל אחיו יוני שהיה אז מפקד סיירת מטכ"ל, פרסם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פוסט בעמוד הפייסבוק שלו וסיפר על היום בו אחיו נפל.

"'מבצע יונתן' חולל שינוי גדול בעולם. הוא הביא לתחילת החיסול של מגיפת חטיפות המטוסים וקבע כלל שאם אנו יודעים את מקומם של בני ערובה אנו מנסים לחלצם. מדינות רבות הלכו בעקבותינו במימוש עיקרון זה", כתב נתניהו.

"יוני לא היה פזיז", כתב ראש הממשלה על אחיו. "הוא היה שקול. הייתה לו נפש של סופר ומשורר, אך באותה מידה הוא היה מחושב וקר רוח. הוא האמין בלוחמים של סיירת מטכ"ל, ידע מה הם מסוגלים לעשות ונתן לכך ביטוי מול מפקדי הצבא ושר הביטחון".

"לעם ישראל ולרבים בעולם, ה-4 ביולי 1976 היה יום של שמחה גדולה. למשפחתי ולי, ולמשפחות החטופים שנהרגו באנטבה, היה זה היום שבו עולמנו חרב. האם הפצעים האלה נעלמים? לא. הם מגלידים ומשאירים צלקת עמוקה", כתב נתניהו.

"כמעט ולא עובר יום שבו אינני חושב מה היה קורה אילו…", כתב נתניהו, "אילו לא הייתי מסרב לעוזי יאירי (אז מפקד סיירת מטכ"ל) שרצה שאצא לקורס קצינים. אילו לא הייתי מתייעץ עם אחי ששב מאוניברסיטת הארוורד שאמר לי: "מה הבעיה, תגיד לו שאני אבוא במקומך". במקרה זה יוני לא היה מגיע ליחידה ולא היה נהרג באנטבה. קשה לי לא לחשוב מחשבות אלה, מה גם שכמה חודשים אחרי שיוני בא ליחידה, ממילא יצאתי גם אני לקורס קצינים ושירתנו שנינו כמפקדים ביחידה".

"אבל אני יודע שאת העבר לא ניתן לשנות. אפשר רק לתעד אותו ביושרה ובאמת כפי שעשו לאחרונה פקודיו של יוני, מתוך רצון להנציח לדורות הבאים את העובדות שהפכו למורשת דורות. 'מבצע יונתן' באנטבה חרות בספר דברי הימים של עם ישראל ויירשם כמבצע ההצלה הנועז בהיסטוריה", חתם נתניהו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו