אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סמוטריץ': "לשקול פרישה מהממשלה" • אריאל: "בחירות רק בעוד 3 שנים"

בעוד חברו למפלגה קורא להעלות לדיון את המשך ישיבת 'הבית היהודי' בממשלה מבהיר השר אריאל כי אף אחד לא הולך לשום מקום: "מדובר בשיח לא אמיתי"

סמוטריץ': "לשקול פרישה מהממשלה" • אריאל: "בחירות רק בעוד 3 שנים"
  (Yonatan Sindel/Flash90)

מחלוקת בתקומה.

לאחר דבריו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לפיהם לא בטוח שמפלגת 'הבית היהודי' יכולה להמשיך לשבת בממשלה במצב הנוכחי וכי על הסיעה לדון בהמשך ישיבתה בממשלת נתניהו, שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, מבטל את דבריו של סמוטריץ' ואומר כי הממשלה לא בדרך ליפול וכי היא תמלא את ימיה.

"אנחנו ממש לא בדרך להפיל את הממשלה", אמר אריאל בראיון לרדיו 'קול ברמה'. אריאל התייחס לדבריו של סמוטריץ' ואמר כי מדובר בשיח לא אמיתי: "כל השיח של אולטימטומים הוא שיח רדיופוני, הוא לא שיח אמיתי ולא שיח של משפחה". אריאל הוסיף כי "יש לפעמים ויכוחים קשים אבל אני מעריך שהבחירות יהיו בעד שלוש שנים". עם זאת הוסיף וציין כי "לא בונים מספיק ביו"ש, צריך 4,000 יח"ד ולא 40".

כזכור, אתמול הטיל סמוטריץ' פצצה והצהיר כי במצב הנוכחי לא בטוח שמפלגתו תוכל להמשיך לשבת בממשלת נתניהו.

"אני מרגיש אחריות גדולה מאוד על הכתפיים מתוקף היותי חבר בממשלה הזאת. אני ממש לא בטוח שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו להמשיך ולשבת בה", אמר סמוטריץ' בראיון לרדיו 'גלי ישראל' בעקבות הפיגועים הרצחניים בסוף השבוע האחרון.

"אם התובנה שאמרתי עכשיו היא נכונה, שהממשלה הזאת פשוט לא מסוגלת למגר את הטרור, לא כי יש כאן איזה כשל טכני, לא כי איזה מישהו לא מספיק מקצועי, כי איזה שר ביטחון לא חושב על רעיון טוב. אלא כי הבסיס, השורש, כל הקונספציה, כל התפיסה שבתוכה מתנהלת הממשלה הזאת היא כזאת שרק מעודדת את הטרור ורק מלבה אותו, אז אני באמת לא בטוח שיש לנו את הזכות להמשיך ולהישאר כאן בממשלה, למרות שאנחנו עושים בה המון המון המון דברים טובים", הבהיר סמוטריץ'.

חבר הכנסת האנרגטי הדגיש כי בכוונתו להעלות את הדברים בישיבת הסיעה הקרובה: "אני בדיון נוקב על זה מאוד עם עצמי ואני אעורר את הדיוק הנוקב הזה גם עם סיעתי כבר מחר בישיבת הסיעה, אולי עוד קודם לכן בשיחות עם חברים".

סמוטריץ' שב והדגיש: "אני חושב שאסור לנו בשום פנים ואופן לקבל את העובדה שאנחנו בתוך הממשלה כמשהו כזה ברור, מובן מאליו. יש לי מעליה (הישיבה בממשלה; ג"ע) כרגע סימן שאלה מאוד מאוד גדול ואדום".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
סמוטריץ נראה בחור נחמד, אבל גם קצת ירד מהפסים!
מתי | 04-07-2016 10:18
משיחי שלא מחובר לקרקע ,מעניין שממשלות ימין תמיד נפלו בגלל הציונות הדתית.
2
אריאל סמרטוט רצפה
אבישי | 04-07-2016 10:43
כמו כל הבית היהודי...רק סמוטריץ גבר שם
3
| 04-07-2016 10:45
אריאל מתנהג בבגרות ובחשיבה בעוד מר סמוטריץ מתנהג בשחצנות ובילדותיות שמתאפיינת ברדיפת פרסום ללא חשיבה אם מר בנט רוצה אכן להיות מפלגת שלטון עליו לסנן את אנשיו ולא לתת לכל אחד להיכנס לשורותיו
4
ל- 1. על איזה ממשלת ימין אתה מדבר ?
דרור | 04-07-2016 11:21
לצערי , אורי אריאל הפך לשמרטוט של בנט. כנראה הוא מבין שלא ייבחר עוד ורוצה להמשיך לשבת בממשלה עד כמה שניתן. למתי העיקר - אתה טועה ומטעה. ראשית עד כה בארץ הזו לכהנה אף ממשלת ימין. גם היום לא. שנית, גם ממשלות שמאל מובהקות בעבר נלחמו בטרור ביד קשה, בנו בירושים וביו''ש. היום - כלום. בניה רק לערבים . גם המפד''ל האומללה לא הפילה אף פעם אף ממשלה, אפילו אחרי שבגין מחר כל סיני למיצריים והכיר ב''עם פלישתינאי '' המיתולוגי הרס הכל. תלמד קצת היסטוריה . לא תזיק.
5
לא יכול לקום אני דבוק לכסא!!!!!!!!!!!!!!!!!!
א אריאל | 04-07-2016 11:43