אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עולי צרפת בתל אביב: אם אין אחריות הדדית תהיה שנאה

כאלף יוצאי צרפת התכנסו בבית הכנסת הגדול בתל אביב למפגש השנתי שנועד לחזק את הקהילה וללבן סוגיות שונות. יוזם הכנס הרב חיים סיטרוק, לשעבר רבה הראשי של צרפת דיבר בכנס על הצורך באחדות: "אחריות מביאה לאהבה, חוסר אחריות מביאה לשנאה. כל הבעיות והמחלוקות בעם יהודי, נובעות מחוסר אחריות ואכפתיות."

עולי צרפת בתל אביב: אם אין אחריות הדדית תהיה שנאה
  הרב חיים סיטרוק (יח"צ)

 המחלוקות הרבות בעם ישראל וחוסר האחדות בין חלק העם, עמדו במוקד כינוסם השנתי של יוצאי צרפת בישראל, שהתקיים לפני מספר ימים, בבית כנסת הגדול בתל אביב.

"אחדות מביאה לאהבה וכיבוד הדדי, חוסר אחדות מביא בסופו של דבר לשנאה"- אמר הרב יוסף חיים סיטרוק, לשעבר רבה הראשי של צרפת, מי שיזם את הכינוס, המתקיים זו השנה השלישית ברציפות, בבית כנסת הגדול בתל אביב.

הרב סיטרוק, המכהן כנשיא ועידת רבני אירופה, דואג בכל פעם שהוא מבקר בישראל, לכנס את יוצאי צרפת, דתיים ושאינם דתיים מכל רחבי המדינה, למפגש פנימי שנועד לחזק את הקהילה וללבן סוגיות שונות.

לפני כעשור הקים הרב את עמותת 'אלף לדורות' הפועלת בקרב העולם מצרפת לאורך כל השנה, בריכוזים העיקריים שלהם בארץ – ירושלים, רעננה, נתניה ותל אביב.

הכינוסים בבית כנסת הגדול בתל אביב החלו לפני כשלוש שנים, אשר לכל כינוס כזה, מגיע קהל גדול ומגוון, דתיים ושאינם דתיים, במיוחד צעירים.

לכינוס האחרון הגיעו כאלף מיוצאי צרפת בישראל, ששמעו את הרצאתו של הרב סיטרוק שעסקה השנה, כאמור, ב'סוגיית האחדות בעם'.

 כינוס עולי צרפת בבית הכנסת הגדול בתל אביב (יח"צ)

מבלי להיכנס לסוגיות השוניות במחלוקת, הדגיש הרב סיטרוק את חשיבות הבטחת האחדות בעם בציינו כי "אחדות בעם מביאה לאחריות בין חלקיו, לכיבוד הדדי ולאהבה, אבל מי שלא מרגיש אחריות כלפי השני, בסוף גם ישנא אותו".

"אחריות מביאה לאהבה, חוסר אחריות מביאה לשנאה. כל הבעיות והמחלוקות בעם יהודי, נובעות מחוסר אחריות ואכפתיות. החייל מרגיש שהחרדי לא לוקח אחריות בדאגה למדינה, ואילו החרדי מרגיש שהחייל לא דואג לו או לצרכיו המיוחדים", הדגיש הרב סיטרוק.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו