אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הדובר של בוז'י: "המתנחלים בנו בריכות על חשבון דם הילדים שנרצחו"

אחרי שהדובר של בוז'י אמר כי המתנחלים: "בנו בריכות על חשבון הדם של הילדים שנירצחים", הוא זומן לשיחה קשה ופירסם התנצלות "חופש ביטוי כן. הסתה והכללות לא, ושנאה בטח שלא"

"המתנחלים בנו בריכות על דם הילדים שנרצחו"
  הדובר הסית והתנצל. (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

שוב הסתה ברשת נגד המתנחלים.

אתמול פרסם, דוברו של יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג פוסט בפייסבוק בו ביקורת על הסרט המתנחלים והוסיף לו את המלצת הצפייה: "הסרט המתנחלים הוא צפיית חובה. הוא הוכחה כואבת ומחרידה לעובדה פשוטה. החלאות שמחריבים לנו את העתיד ניצחו בלי מאבק. אף אחד לא עמד מולם. חשבו שהם משוגעים. צחקו עליהם. והם עשו בהמון כוח ונחישות את הזוועה. את ההתעללות הבוטה בסיכוי שלנו לא למות כאן. לקחו באלימות את התקוות שלנו. רמסו ברגליים גסות את המוסר היהודי. את הציונות שבנתה את התקומה שלנו כאן. בנו בתים על חשבון הדם של החברים שלנו. בנו בריכות על חשבון הדם של הילדים שנירצחים. בנו בתי קברות כי לא אכפת להם שאחרים נקברים."

בעקבות הסערה שקמה אחרי הדהוד הדברים, פרסם הבוקר הרצוג פוטס בפייסבוק תחת הכותרת: "הבוקר הזה הוא הזדמנות מצוינת לדבר על חופש ביטוי."

"אני בעד חופש ביטוי, אני גם מוכן לשלם את המחיר על אמירות שהן לא חלק מהמיינסטרים, ואני מעודד את עובדיי לומר דברים שלא בהכרח תואמים את דעותיי. לא מתאים לי לעבוד עם יסמנים או עם בובות.", כתב הרצוג,

"הפוסט של עופר נוימן, הדובר שלי, הוא ביקורתי מאוד, בוטה מאוד ושגוי מאוד כי הוא מייצר הכללה שאיני מוכן לקבל ומשתמש בדימויים שאסור לנו בשום פנים ואופן להשתמש בהם. אני פוגש מתנחלים כמעט מדי יום, תנועת העבודה היתה זו שעודדה ובנתה את חלק ממפעל ההתנחלויות וגם אם יש לנו ביקורת על מנהיגות המתנחלים הם לעולם היו ויהיו אחים שלנו וחלק ממשפחתנו המורחבת."

"קראתי לעופר הבוקר והיתה לנו שיחה קשה, לא על הביקורת, גם לא על העלאת פוסט פוליטי שלא בידיעתי אלא על השימוש בהכללות ובדימויים פסולים שכאלה. זה אפילו לא קשור לכך שאנחנו אנשים פוליטיים, אלא לעצם היותנו בני אדם." הוסיף הרצוג, "אז חופש ביטוי כן. הסתה והכללות לא, ושנאה בטח שלא. זה נכון לדובר שלי וזה נכון לכל אחד מאיתנו."

ניומן עצמו פרסם הודעת התנצלות, כשהוא משווה את עצמו לנתניהו שהתנצל לפני שבועיים על פוסט שכתב בפייסבוק בגנות התקשורת, ועל התנצלותה של אושרת קוטלר אתמול כשסיננה שהמתנחלים הם לא שפויים:

"הדברים שכתבתי מחוללים סערה ואני מבקש להבהיר. אמש בערב צפיתי בסרט המתנחלים. חזרתי הביתה בסערת רגשות וכתבתי את מה שאסור לכתוב בסערת רגשות. יש לי ביקורת גדולה על מנהיגות המתנחלים, אבל השפה, הטון והתיאורים היו מוגזמים ומיותרים לגמרי. הם פגעו בהם והם פגעו גם באיש היקר שאני עובד לצידו ואני מצטער על כך."

"כולנו בני אדם. כולנו טועים. זו היתה טעות שלי. לפני שבוע ראש הממשלה טעה וחזר בו מהדברים שאמר, אמש עשתה זאת מגישת טלויזיה בכירה, והיום אני. יש דרך לבטא ביקורת גם כשהרגשות מציפים, והדרך שבה הם בוטאו היתה שגויה. המתנחלים הם חלק מהעם שלי, לא שונא אותם ולא מתקרב לזה. ושוב שכולנו נשמור על שפה נקייה, ביקורת עניינית וכבוד הדדי. כעת אני אומר זאת גם לעצמי ומתחייב לקיים."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
נו
| 19-06-2016 12:43
2
פיטורים לאלתר!
| 19-06-2016 13:28
לכל אמירה צריך להיות תוצאה. סליחה זה לא מספיק!
3
על טעויות צריך לשלם
דורון | 19-06-2016 19:16
על טעויות צריך לשלם
4
נו - הרוטינה הקבועה של שונאינו - קודם מפריחים האשמות
אוראור | 13-12-2016 17:05
מגוחכות - ואז משגרים התנצלויות מגוחכות לא פחות... נו - כמה זמן זה עוד יימשך , סתם שאלה?
5
מישהו אחר במקום בוז'יז'יניו מזמן היה מפטר את הזבל הזה - זה
אוראור | 01-05-2018 18:34
שהוא לא פיטר אותו ואפילו לא נזף בו - זה מוכיח שהוא עצמו ציניקן וחסר בושה לא פחות מהדובר שלו!!!!!!!!!