בלעדי • צאצא מעשרת השבטים במכתב נדיר - סרוגים

בלעדי • צאצא מעשרת השבטים במכתב נדיר

עמרם יוסף-זאי פשטוני מפקיסטן, צאצא של עשרת השבטים, במכתב לעם ישראל "אנחנו רוצים לעמוד ביחד איתכם על הר ציון, להרים את הידיים ולהראות לכל העולם שעם ישראל חי"

author-image
בלעדי • צאצא מעשרת השבטים במכתב נדיר
  פשטונים באפגניסטן (צילום אילוסטרציה Sgt. Joseph J. Johnson, צבא ארה"ב)

על רקע סדרת הכתבות בנושא עשרת השבטים וזיוהים כפשטונים, קיבלנו מכתב מעמרם יוסף-זאי (משבט בני יוסף), פשתוני תושב מחוז סווט בפקיסטן. מחשש לחייו תמונתו או מקום מגוריו המדויק לא מפורסם.

דרישת שלום מאחיכם הלא אבוד

אנחנו ידועים בתור הפשטונים או הפכתונים או הפתאנים, ומאז ומתמיד טענו שאנחנו בני עשרת שבטי ישראל. לאחר שנלקחנו מישראל וסוריה, אבותינו טולטלו ממקום למקום באיזור אפגניסטן, ומקומותיהם קיבלו שמות כמו מדבר היהודים, הר שלמה, הארץ של זבול וכד'.

אכן, כאשר אבותינו שמעו על נביא שהתגלה בארץ הערבים, נשלחה אליו משלחת בראשות קיש, שלא במקרה קרוי על שמו של אביו של המלך שאול. במהלך כמה עשרות שנים לאחר מכן, אבותינו קיבלו את הדת החדשה לאחר שזיהו שדומה לזו של משה.

האיזור ההררי שבין נהר האמו דאריה לנהר האינדוס הפך לבית הקבוע שלנו. אולם, באחת מתקופותינו הכי יפות מאז הגלות, הודו נפלה קורבן לכיבוש האירופאי, מה שהשליך רבות עלינו באפגניסטן שכנתה. האנגלים חילקו אותנו לשניים, ואת אחד החלקים צירפו להודו, שלימים נתחלקה גם היא לשניים, ואנו נותרנו בפקיסטן.

אפילו גרוע יותר מלקיחת אדמתינו האהובה, הבריטים הפיצו שקרים לגבי מוצאינו. מהמלכים הכי גדולים ועד למשרתים הכי קטנים, מהלוחמים האגדיים ועד למשוררים וצדיקים, כל האפגנים העידו, מאז ומעולם, ללא שום מכחיש, שאנחנו בני ישראל. הבריטים התעלמו מהמסורת הזאת וכתבו ספרי שטות בהם טענו בין הייתר שאנחנו ארים, פרסים או עירבוב של יוונים טורקים ופרסים. עם כל הכבוד, אבותינו ידעו מי הם יותר טוב מחבורת אירופאים שחצנים עם דמיון עשיר שחיו לפני 200 שנה. אנחנו בני ישראל, על אפם וחמתם של הבריטים ששונאים אותנו ושל השכנים שלנו שמקנאים בנו, ושום שקר שימציאו עלינו לא ישנה את זה.

מצבינו החמיר ב-1979, בעקבות פלישה של הסובייטים לאפגניסטן שעוררה התנגדות מאפגנים איסלמיסטים, והפכה למלחמה גדולה כאשר המערב, מדינות ערב ופקיסטן קפצו על ההזדמנות, ומימנו ואימנו לוחמים בעלי אידיאולוגיה קיצונית כדי להילחם בסובייטים. לאחר רציחת למעלה ממליון אזרחים אפגנים, הרוסים הובסו, והמערב איבד עניין ועזב את אפגניסטן במצב של חורבן ומלחמת אזרחים. סעודיה ופקיסטן הביסו את איראן במאבק על איזו ממשלת בובות תוקם באפגניסטן, על ידי הקמת הטאליבן – קבוצה של קיצוניים המאמינים בפירוש הסעודי לאיסלם, הנקרא גם ווהבי. כתוצאה מכך, הנשים שלנו הוכרחו להתכסות מכף רגל ועד ראש, הליכה לקברות צדיקים להתפלל לה' נאסרה, זכות האשה ללמוד הפכה להיות פשע, ותכשיטים בצורת מגן דוד האהוב עלינו נשברו על ידם. פקיסטן המשיכה לתמוך בטאליבן מאז ועד היום, במה שגורם לרוב צרותינו הנוכחיות.

כמובן שלעזור בלימודים, בתי חולים, ושאר צרכים חיוניים לא עלה על דעתם, אלא רק לממן עוד בתי ספר לשטיפת מוח, אליהם נכנסים ילדים בחינם, שיוצרים אספקה של עוד לוחמים לטאליבן, שרצח ועדיין רוצח בעיקר אותנו. אף שרבים מלוחמי הטאליבן הם פשטונים שטופי מוח, הטאליבן כל כך שנוא על האפגנים שהוא גורם לשנאה בין אחים, כאשר הפשטונים האפגנים התחילו לקרוא לנו, אחיהם בפקיסטן, הסוכנים של הפונג'בים (העם השולט בפקיסטן), אלא שגם אנחנו, בפקיסטן, שונאים את הטאליבן לא פחות מהם, שטובח גם בנו מדי פעם בפעם. לכן, לומר עלינו שאנחנו מזוהים עם הטאליבן כמו שנוהגים בתקשורת המערבית, זה שקר גס ואכזרי. הטאליבן הוא החמאס שלנו.

זה לא סוד שלא רק עלינו מופצים שקרים, אלא גם עליכם. התקשורת שלנו מציגה את ישראל כמי שרוצחת ילדים פלסטיניים באכזריות, וכאויב מספר אחת של האיסלם. הרבה פשטונים, מרוב תמונות מפוברקות וסצינות המשחק של פאליווד, התחילו להתבייש בהיותם ישראלים, ובאמת אפשר היום למצוא פשטונים שמכחישים את זה, על אף שבעבר לא הייתה תופעה כזאת כלל וכנראה שהסבים וסבתות של המחכישים עצמם אומרים שהם בני ישראל.

כדי להביס את כל השקרים עלינו להתקרב אחד לשני, ולהתרחק מאלה שעד לא מזמן היו עובדי אלילים גמורים שמנסים להוציא את הישראליות מאיתנו. אנחנו, המונותאיסטים הראשונים, מבינים את האיסלם יותר טוב מאותם אלה שמנסים לגרום לנו להפסיק לקיים את המנהגים הישראליים שלנו בטענה שהם נגד האיסלם. האמת היא עד לא מזמן באמת לא ידענו למה אנחנו נוהגים באותם מנהגים, כמו מילה דווקא ביום השמיני והוצאת דם נוסף, קבירת צפורניים באדמה, שבירת זכוכית בחתונה, נרות ביום שישי, התנגדות לספירת הילדים שלנו, הימנעות מלאכול סרטנים, גמלים וחלבם, ועוד רבים, וגילינו מה מקורם רק לאחרונה כשפגשנו לראשונה יהודים בפייסבוק.

עם כל זאת, עליכם לדעת שרובינו המוחץ לא רוצה לעזוב את דת האיסלם. ואף על פי שכל פשטוני גאה היה רוצה לבקר בארץ אבותיו – ארץ ישראל, אנחנו לא מעוניינים בהגירה אלא שמחים בארצינו, באפגניסטן. המלכים שלנו, הגיבורים, הצדיקים, ואבותינו קבורים בארץ הזאת שלה אנחנו קוראים היום ביתנו.

אז מה אנחנו כן רוצים? קראו לזה חלום או אף הזיה, אבל אנחנו רוצים לעמוד ביחד איתכם על הר ציון, להרים את הידיים ולהראות לכל העולם שעם ישראל חי, שיהודים הם האחים טהורי הדם שלנו, ושאפילו ההבדל הדתי והגאוגרפי לא יעמוד בדרכינו להתנהג כאחים, לראשונה אחרי אלפי שנים. ואם יש לכם פייסבוק, נשמח מאוד אם תצטרפו לקבוצה שלנו, שלצערנו היא כרגע המקום היחיד בו אנחנו בקשר עם יהודים אמיתיים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
בטח בטח... כשמשיח יגיע הוא יחליט.
| 16-06-2016 13:51
2
שנאמר שטויות במיץ עגבניות
גלעד | 16-06-2016 13:59
כל אחד יכול להמציא סיפורים
3
נשמע יותר מידי מבוים…
| 16-06-2016 14:19
הניתוח של הפוליטיקה האפגנית היא של מומחה לענייני אפגניסטן, לא של יהודי בזוי בארץ זרה לו. בנוסף, למה הם לא עלו בקום המדינה? ומה זאת הסתירה הזאת בין הפסקה האחרןנה ללפני אחרונה? הם לא רוצים לעלות א ל רוצים לעמוד על הר ציון?
4
בקיצור מוסלמים...
שלום | 16-06-2016 14:40
מלבד זאת שכמה מה'מנהגים' גורמים לי להיות ספקן מפני האנאכרוניזם שבהם, הנה מפורש שהם מוסלמים, ואז אין וודאות שהם יהודים, ואף אם כן, ספק ממזרים (קידושין תופסים ולא גיטין). חוץ מזה הקוראן שהם מאמינים בו לא מחמיא ליהודים... עד מתי פוסח על שתי הסעפים?
5
מסכנים . מחלה ידועה . אהבת הגלות
| 16-06-2016 15:07
אהבת הגלות . מחלה ידועה. יש גם קהילות גדולות בארץ . שעדיין חולים במחלה . שלא נדבר על אירופא ואמריקה . על זה נאמר ."ובאו האובדים מארץ אשור(אלה שיש להם אושר ועושר מדומיין) והנידחים מארץ מצרים(אלה שיש להם צרות בגלות) אבל נתן לראות היום בוודאות שאלה ואלה סתומים. כולל הממשלה שלנו. כולל הסוכנות היהודית . שנעלמה מהראדר.
6
פגשתי אחד מהם
| 16-06-2016 20:48
בביתו של הרב אביחיל זצ"ל, הוא היה משבט אפריים ועבר גיור.
7
עוזב האיסלם מאבד את ראשו, מה אתם רוצים מהם?
אלמוני | 17-06-2016 6:12
פקיסטן זו המדינה הכי שונאת יהודים אחרי איראן. מה אתם מצפים שיגידו? אגב יש בחור בארה"ב שכבר דואג כל בוקר להיות עם תפילין על היד והראש אגב2 הסוכנות היהודית יותר מתעניינת בהבאת גויים גמורים לתגלית. הגיע הזמן שהממשלה תתעורר ותביא לפה יהודים במקום, שאפילו יקיימו מצוות (אולי זו הדאגה הגדולה של הממשלה?)
8
הפשטונים
moshe | 19-06-2016 15:44
לכל המגיבים הבורים לכתבה זאת אני מציע לכם להתייחס בכבוד לכתבה. ואם זה נראה לכם מבוים זה סימן שאתם פשות לא מכירים את הנושא