אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הכתב הסרוג מגל"צ מצטרף לתאגיד השידור

בסוף החודש ישתחרר כתב הדתות של גל"צ אוריה אלקיים ויצטרף לתאגיד החדש שנמצא בשלבי הקמה מתקדמים. אלקיים ישמש ככתב בחטיבת החדשות החדשה

הכתב הסרוג מגל"צ מצטרף לתאגיד השידור
  אוריה אלקיים בביקור בקרמלין (באדיבות המצולם)

כתב הדתות של גל"צ מצטרף לתאגיד השידור הישראלי.

בסוף החודש ישתחרר אוריה אלקיים משירות של שלוש שנים בגל"צ ויצטרף לתאגיד החדש שנמצא בשלבי הקמה מתקדמים. אלקיים ישמש ככתב בחטיבת החדשות החדשה, אך בשלב זה לא ברור האם ימשיך ככתב דתות או שיופנה לתחום אחר.

בתוך כך, אתמול הודיעה התחנה הצבאית כי אלקיים הוא בין הזוכים בפרס מפקד גל"צ היוקרתי על תכניתו "אלופינו מסובלים" ששודרה ביום הזיכרון האחרון לחללי מערכות ישראל וסיפרה את סיפוריהם של שני גששים ממוצא אתיופי שנפלו בעת שירותם הצבאי.

אוריה אלקיים בן העיר קרית שמונה הגיע לגלצ לאחר לימודיו בישיבה הגבוהה "הגולן" בחספין. בין החשיפות המזוהות איתו ביותר: פרשת אפלית יהודי אתיופיה בפתח תקוה שחשף לראשונה בספטמבר 2014 ומאז, במשך שנתיים וחצי הוסיף גילויים חדשים על סירוב הרבנות באם המושבות לרשום את יהודי אתיופיה לנישואין משום פקפוק ביהדותם.

עוד חשף אלקיים את הקלטות עדינה בר שלום נגד יושב ראש ש"ס אריה דרעי. במהלך בחירות 2015 הוקמה מועצת הנשים של ש"ס בראשות בר שלום ויפה דרעי. יום למחרת חשף אלקיים דברים קשים שאמרה בתו של הרב עובדיה על דרעי, והסעירו את ש"ס והמערכת הפוליטית: "הכלא השפיע עליו לרעה והוא לא הולך בדרכו של אבי".

כמו כן פרסם אלקיים כי ביקורו המתוכנן של נשיא המדינה ריבלין בבית ספר חרדי בתחילת שנת הלימודים הנוכחית בוטל ביוזמת בית הספר וזאת בגלל התבטאויותיו של ריבלין בשבח הקהילה הגאה אחרי רצח הנערה שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים בקיץ שעבר.

אלקיים צפוי להתחיל את עבודתו בתאגיד כבר בחודש אוגוסט הקרוב, אליו תצטרף כתבת הבריאות של גל"צ יערה שפירא שבתום שירותה תצטרף גם היא לתאגיד החדש.

היום פורסם כי לימור גריזים מגן מונתה למנהלת התכניות ברשת מורשת. מתאגיד השידור נמסר: "לגריזים-מגן ניסיון עשיר בניהול, עריכה וכתיבה. בשנים האחרונות ערכה את מגזין מוצש של "מקור ראשון" ולפני כן את מגזין "נשים", שהפך בתקופתה למגזין מוביל במגזר הדתי-לאומי. גריזים-מגן ערכה את המהדורה הדיגיטלית של "מקור ראשון" וכן שימשה ככתבת מוניציפלית בקבוצת "ידיעות תקשורת". בין השנים 2003–2008 ערכה את מגזין השבת של "הצופה". לגריזים-מגן תואר ראשון ושני במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן והיא בוגרת המדרשה לבנות בעין הנצי"ב."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו