אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי עשרים ושבע שנה יונה אברושמי משתחרר מהכלא

אחרי עשרים ושבע שנה, יונה אברושמי, מי שזרק את הרימון שהרג את פעיל השמאל אמיל גרינצוויג משתחרר מהכלא. אברושמי נידון למאסר עולם, והנשיא וייצמן קצב את עונשו לעשרים ושבע שנים. אברום בורג שנפצע באותה תקרית שמח על שחרורו ומקווה "שבימין הישראלי יבינו שרצח לא יעצור רעיונות."

אחרי עשרים ושבע שנה יונה אברושמי משתחרר מהכלא
  יונה אברושמי בדיון בבית המשפט (ארכיון פלאש90)

אחרי עשרים ושבע שנה, יונה אברושמי, מי שזרק את הרימון שהרג את פעיל השמאל אמיל גרינצוויג משתחרר מהכלא.

אברושמי נידון למאסר עולם, בעקבות רימון רסס שיידה לעבר צעדה של אנשי "שלום עכשיו" שצעדה בירושלים בדרישה ליישם את דו"ח "ועדת כהן" שחקרה את הטבח במחנות סברה ושתילה במהלך מלחמת לבנון.

הרימון שהתפוצץ בין המפגינים הרג את אמיל גרינצוויג, ופצע תשעה מפגינים נוספים בהם אברום בורג, ויובל שטייניץ שמשמש כיום כשר האוצר.

אברושמי נתפס רק לאחר כעשרה חודשים, בעקבות מידע שהגיע למשטרה המפליל אותו. בתחילה הכחיש אברושמי כל קשר למעשה, אולם כעבור מספר שנים הודה והביע חרטה על הרצח.

בית המשפט בירושלים גזר עליו מאסר עולם, והנשיא וייצמן קצב את עונשו לעשרים ושבע שנות מאסר. במהלך השנים ביקש אברושמי לנכות שליש ממאסרו, בקשות שנדחו כולם.

היום, כאמור, עם תום תקופת מאסרו יצא אברושמי מהכלא.

תגובה מפתיעה לשחרורו הגיעה דווקא מצד אברום בורג, שנפצע באותו אירוע: "אני שמח על שחרורו של יונה אברושמי. כבר הרבה שנים פושעים פוליטיים כבדים ממנו, השתחררו בשל לחצים פוליטיים ואילוצים קואליציוניים" אמר בורג.

"אני מקווה שהוא ידע לנצל את עתידו לדברים חיוביים, ומקווה לא פחות שבימין הישראלי יבינו שרצח לא יעצור רעיונות." דברי בורג.

אמיל גרינצוויג שני מימין עם חולצה כחולה כמה דקות לפני רציחתו (ארכיון פלאש90)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
רק להם מותר
חנה | 26-01-2011 16:28
תיקון: הוא לא זרק על גרינצוויג, הוא השליך את הרימון לתוך הפגנה של שונאי ישראל, שכל פעילותם מטרתה לקדם את תכנית השלבים להשמדתנו. בואו ניזכר: "ישראל" יצאה למלחמה (של"ג) שאין צודקת ממנה, בלבנון. אבל, היו כמה בעיות עם המלחמה הזו, היא היתה "המלחמה של הימין", היהודים נחלו נצחונות, הצבא דהר לדמשק. חיל ורעדה תקפו את השמאל. בעיצומה של מלחמה, יצאו הנבלים לכיכר מלכי ישראל ל"הפגנת הארבע מאות אלף" הידועה. התירוץ היה - שרון שיקר. הוא אמר שיתקדם רק 40 ק"מ, אבל הוא המשיך. כאילו היתה המלחמה משהו שהוא על הנייר ולא בשדה הקרב לקיום היהודים. אבל, ידוע, שחל איסור חמור על נצחון ליהודים, ואם הם בטעות מנצחים, ממררים להם את החיים עשרות שנים שיחזרו בהם ויחריבו את ארצם. אלי גבע, מפקד, ערק בעיצומה של מלחמה, והותיר את פיקודיו בשדה הקרב לבדם. הבוגד, פושע המלחמה, היה לכוכב תיקשורת. ואיך לא? הוא עשה בדיוק את מה שציפו ממנו שלי יחימוביץ, כרמלה מנשה ו"ארבע אמהות". צה"ל טורפד, מה שהפך את לבנון ל"ביצה הלבנונית" וכל הטינופת השמאלנית הזילה דמעות תנין על הנהרגים בביצה שהם יצרו. אמיל גרינצוויג היה טינופת, בדיוק כמו אברום בורג. אויבי ישראל מדרגה ראשונה. לחשוב שיהודי ישב 27 שנים בגלל חיסול תולעת ארסית, זה ממש נורא. אלה מקדמים את השמדתנו, בצורה "דמוקרטית", ולנו אסור אפילו להיות מתוסכלים ולעשות מעשים נואשים. האיפוק של העם הזה, לנוכח הובלתו כצאן לטבח, הוא כבר מזמן לא נורמלי.
2
אבוטבול
יעקב | 04-08-2020 14:06
שהרג זרק בעקבות - למה להתחמק ככה? הנה שורש מילים להשתמש בהם : ר.צ.ח גינוי מלא לניאו-נאצים בטח כשהם נרקומנים שמסתובבים חופשי ולא באמת מתחרטים - זה מחבל טרוריסט לכל דבר