לא סגור: התנאי של הרב שטיינמן לצירוף ליברמן לממשלה

חברי 'דגל התורה' נועדו עם הרב שטיינמן בכדי לקבל את אישורו למהלך כניסתו של ליברמן לממשלת נתניהו. הרב שטיינמן אישר את המשך ניהול המשא ומתן אך הציב תנאי אחד

לא סגור: התנאי של הרב שטיינמן לצירוף ליברמן לממשלה
  (צילום: Yaakov Naumi/Flash90)

העבר הלא כל כך נעים, בלשון המעטה, של אביגדור ליברמן עם הציבור החרדי בכלל ועם הח"כים החרדים בפרט, מעמיד את מפלגת 'יהדות התורה' בדילמה נוכח עמדת המפלגה לקראת הצטרפותו של יו"ר ישראל ביתנו לממשלה, וכשיש דילמה הולכים להתייעץ עם גדול הדור.

על פי הפרסום הבוקר (חמישי) באתר של הרדיו החרדי 'קול חי', כבר אמש, עם היוודע דבר צירופו של ליברמן לממשלה, נועדו חברי הכנסת של 'יהדות התורה' עם הרב שטיינמן בכדי לשמוע על עמדתו בנוגע למהלך.

במהל השיחה הצהיר הרב שטיינמן כי הוא מאשר את המהלך אך "כניסת ליברמן לממשלה תהיה בתנאי שהוא יתחייב לשמירה על קווי היסוד של הציבור החרדי ודאגה לעולם התורה".

בשיחה עם חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב, נציגי 'דגל' ב'יהדות התורה', אמר הרב שטיינמן כי מחיר כניסת ליברמן לממשלה הוא על בסיס התחייבותו לשמירה על קווי היסוד של העולם החרדי וההסכמים הקואליציוניים וכן דאגה לעולם התורה.

בעקבות כך, עדכן גפני את נציגי ראש הממשלה נתניהו בתנאיים הבסיסיים של מפלגתו, ונתן את ברכת הדרך שנשלחה על ידי הרב להצטרפות ליברמן לממשלה.

הבוקר אמר ח"כ מקלב ב'קול חי' כי "אנחנו יודעים לעבוד גם עם ליברמן למרות שהוא הניף באופוזיציה את דגל בנושאים הדתיים", אמר מקלב והוסיף כי "ידענו לעבוד איתו בירושלים, אם מילה זו מילה אז אנחנו יותר רגועים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מענין, איתו ליצמן מוכן לדבר???????????
| 19-05-2016 11:25
2
תיקון טעות לשונית: לא אומרים ׳בכדי׳ אלא ׳כדי׳
| 19-05-2016 12:06
3
הנבל המרושע הזה שהחריב דור שלם והרס את היהדות החרדית הכ
| 04-06-2016 22:31
הנבל המרושע הזה שהחריב דור שלם והרס את היהדות החרדית הכל בגלל אגו וגאווה. וכמובן הכל היה תחת המטרייה של גדולי מועצת השמד. כל הצרות בעם ישראל בגלל “חידוש גזרת הגיוס” השמד וזימה = ב-צהל ימ”ח. הגזרה התחדשה ע”י חברת הכלבים חכים הכופרים -גפני פרוש ליצמן חכי”ם ש”ס ג’ דגל, יהדות השמד והזימה, וכו’ ומנהיגיהם המשכילים העמלקים המסיונרים הארורים “כת ערב רב”… בעצת מועצת גדולי הרפורמים והקונסרבטיבים. מי יכול לומר להכחיש שאין גזירת גיוס? זה בדיוק מה שעשה לבן ליעקב אבינו.... רץ לקראתו וחיפש עליו כסף. מדינת ישראל = לבן הרשע ימח שמו.