אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סערת 'הריקודגלים': חלוקת ירושלים דה-פקטו

דב קלמנוביץ', המשנה לראש עיריית ירושלים, דורש שלא למלא אחר דרישתם של חברי סיעת 'הירושלמים' ומזהיר מזינוי המסלול הקבוע של ריקוד הדגלים. "המשמעות היא דה פקטו חלוקת העיר בין האוכלוסיות השונות בה"

סערת 'הריקודגלים': חלוקת ירושלים דה-פקטו
  (צילום: Matanya Tausig / Flash90)

לאחר הצעת סיעת 'ירושלמים' למנוע כניסת יהודים לרובע המוסלמי בצעדת 'ריקוד הדגלים' המסורתית ביום ירושלים, שיגר המשנה לראש העיר, דב קלמנוביץ', מכתב ובו הוא קורא לקיים את הצעדה במסלולה המקורי שמא שינוי המסלול יעיד על חלוקת העיר דה פקטו.

כזכור, אתמול (ראשון) פנו הארגונים "עיר עמים" ו"תג מאיר" למשטרת ירושלים בבקשה למנוע את מעבר צעדת 'ריקוד הדגלים' המסורתית ברובע המוסלמי בעיר. אליהם הצטרפה סיעת 'ירושלמים'.

כעת, משגר המשנה לראש העיר, דב קלמנוביץ', מכתב למפקד מחוז ירושלים ולראש העיר בקריאה לאפשר לצעדה להתקיים כסדרה, אחרת העיר תחולק באופן מעשי בין האוכלוסיות השונות החיות בה.

"ירושלים נמצאת במאבק ארוך ומתמשך כנגד הטרור. מאבק שהעירייה משקיעה בו מאמצים כבירים. הן בהענקת תחושת ביטחון לתושבים והן בגבורה האזרחית שאנו מבקשים מהתושבים ומבעלי העסקים".

"כניעה לטרור הינה מסר שלילי המחליש את כוחו של העם. רוב תושבי מדינת ישראל מצהירים על רצונם בירושלים מאוחדת. הצעת סיעת 'ירושלמים' למנוע כניסת יהודים לרובע המוסלמי משמעותה דה פקטו חלוקת העיר בין האוכלוסיות השונות בה".

קלמנוביץ' מוסיף כי "תנועות שמאל קיצוניות כמו 'עיר עמים' ו'תג מאיר' אינם חלק מהקונצנזוס הלאומי ואני מתפלא איך הם מצטרפים לאמירות שמאל שכאלו. בטוחני מהיכרותי ומהשתתפותי בעבר בריקוד הדגלים כי רוב הציבור שמשתתף בו בוחר להפגין את אחדות העיר בצעידה בכל חלקי העיר".

"לפיכך", ממשיך קלמנוביץ', "הן בצד התודעתי והן בצד הערכי עומדת לפתחנו השאלה – האם העיר הזו אכן מאוחדת? שמא חלק מן האוכלוסייה מודר מחלקים מסוימים ומהעיר ובכך מחלקים את העיר דה פקטו. אני קורא לסיעת 'ירושלמים' לחזור מבקשתה ולהצטרף להצהרת האמונים בדבר אחדות העיר ירושלים".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הרי חגגנו עצמאות? איזה בדיחה!!!
נרי | 16-05-2016 22:25
2
מגוחך. כאילו שהעיר לא מחולקת כבר דה-פקטו
אחד שהוא לא עיוור | 17-05-2016 8:04
דברי קלמנוביץ' נשמעים כמו סאטירה. האם ירושלים לא מחולקת כבר דה-פקטו, במיוחד בכל מה שקשור לשירותים עירוניים, אותם מספקת העירייה שבה הוא חבר?