אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הממשלה אישרה את המלצות ששנסקי. הכסף יושקע בחינוך

הממשלה אישרה הבוקר את המלצות ועדת ששנסקי, לבחינת מדיניות משאבי הגז והנפט של ישראל. בעקבות האישור, יגדל חלקה של המדינה מהכנסות הגז הטבעי שנמצא מול חופי חיפה. הכסף שיזרום לקופת המדינה ישמש להשקעה ב"חינוך, חינוך, חינוך וביטחון."

הממשלה אישרה את המלצות ששנסקי. הכסף יושקע בחינוך
  ישקיע את הגז בחינוך. נתניהו (פלאש90)

בישיבת הממשלה הבוקר (א') אישרה הממשלה את המלצת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וקיבלה במלואן את מסקנות הוועדה לבחינת המדיניות בנושא משאבי נפט וגז בישראל, בראשות פרופ' איתן ששנסקי, לפיהן יגדל חלקה של המדינה מהכנסות הגז הטבעי.

החלטה נוספת שהתקבלה היא הקמת צוות בין-משרדי שיבחן את הדרכים להתמודדות עם ההשלכות המאקרו כלכליות של התקבולים ממשאבי הטבע, וכן תוקם קרן הון שפירותיה יופנו לשני יעדים מרכזיים – חינוך וביטחון.

מאידך המדינה תשתתף במחצית הוצאות האבטחה של מתקני ומאגרי גז ונפט ימיים. ההחלטה תקפה רק למתקנים שמשרד הביטחון דרש את אבטחתם ושלפחות רבע מהתפוקה השנתית שלהם תהיה משווקת למשק הישראלי.

ועדת ששנסקי מונתה ב- 12 באפריל והגישה את המלצותיה הסופיות לראש הממשלה בתחילת ינואר. החל מקבלת הדו"ח, בחן ראש הממשלה את המלצות הוועדה לעומקן וקיים פגישות עם הגורמים הרלוונטיים לנושא זה – יו"ר הוועדה, איתן ששנסקי, שר האוצר –  יובל שטייניץ, שר התשתיות – עוזי לנדאו והשר להגנת הסביבה – גלעד ארדן.  בנוסף, נפגש ראש הממשלה עם המשקיעים והיזמים בענף חיפוש הגז הטבעי.

כאמור, החליט ראש הממשלה, לאמץ את המסקנות במלואן, מאחר שמצא כי קיים האיזון הראוי בין מתן תמורה הולמת לציבור עבור ניצול משאבי הטבע של המדינה, ומתן תמריצים נאותים לעוסקים בענף חיפושי הגז הטבעי. נתניהו אמר בישיבת הממשלה, כי הכסף שיתקבל מתמלוגי הגז יושק ב"חינוך, חינוך, חינוך וביטחון".

ראש הממשלה ברך על ההחלטה וציין: "זה משאב טבעי השייך לאזרחי ישראל והוא חשוב גם לכלכלת ישראל ולעתיד ישראל. אני מתכוון בהמשך להקים קרן לעתיד ישראל שתוקדש לחינוך ולביטחון מהפירות של תקבולי הגז. עלינו לעבוד בשיתוף כוחות ובשיתוף פעולה עם המשקיעים, על מנת להביא במהירות גז לישראל, לכן עכשיו הדבר החשוב הוא להתקדם בתהליך".

שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ אמר: "עשינו צעד חשוב נוסף בדרך לתיקון העיוות במערכת המיסוי בתחום משאבי הטבע של המדינה. אנו מתקרבים לרגע שבו הציבור הישראלי יוכל ליהנות ממשאבי הטבע שלו כפי שנהוג בכל העולם המערבי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו