אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לחיצת יד נדירה בין מאמן ישראלי ואיראני

ניר שובינסקי, בן 17 מהישוב נופים בשומרון זכה במדליית זהב באליפות אירופה בקראטה. באופן נדיר נבחרת איראן התחרתה מול נבחרת ישראל ואפילו נרשמה לחיצת יד היסטורית

לחיצת יד נדירה בין מאמן ישראלי ואיראני
  לחיצת יד נדירה (באדיבות ארגון ישראל שינקיוקושינקאי קראטה)

כבוד לישראל באליפות אירופה הפתוחה לילדים בקראטה. ניר שובינסקי, בן 17 ותלמיד כיתה י"ב מהיישוב נופים בשומרון, זכה השבוע באליפות שנערכה בעיר לוצרן בשוויץ.

שובינסקי זכה במדלית זהב בקטגוריית נוער, וזו הפעם השנייה שהוא מביא מדלייה לישראל.

אירוע חריג ודי היסטורי היה הסכמתה של נבחרת איראן להתחרות מול נבחרת ישראל. בדרך כלל האיראנים מסרבים באופן מובהק לעלות לתחרות מול נציג ישראלי, גם אם הדבר כרוך בהפסד טכני. הפעם הנבחרת האיראנית לא החרימה, ואחד הזוכים הישראלים קיבל את הגביע הנכסף משופטת איראנית. בסופה של התחרות אפילו נרשמה לחיצת יד נדירה בין מאמן הנבחרת הישראלי למקבילו האיראני.

WhatsApp-Image-20160505 (6)

גביע מנציגה איראנית (באדיבות ארגון ישראל שינקיוקושינקאי קראטה)

WhatsApp-Image-20160505 (5)

ניר שובינסקי עם מדליית הזהב (באדיבות ארגון ישראל שינקיוקושינקאי קראטה)

 

בתחרות השתתפו 300 מתחרים מ-18 מדינות. סה"כ זכתה הנבחרת של ישראל ב-12 מדליות זהב. "התרגשתי להביא גאווה לישראל ולשומרון", אמר שובינסקי.

גלב רבינוביץ, מאמן הנבחרת של ישראל, מסר: "פעם שנייה ששובינסקי זוכה באליפות אירופה. אנחנו מאוד גאים בו" והוסיף ביקורת על ההשקעה של ישראל "שמקדמת רק 2 תחומי ספורט – כדורגל וכדורסל. דווקא איפה שאין תוצאות משקיעים מיליונים".

WhatsApp-Image-20160505 (4)

ישראל ואיראן זו לצד זו (באדיבות ארגון ישראל שינקיוקושינקאי קראטה)

 

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר: "אנחנו רואים חשיבות עליונה בקידום הספורט והמצוינות בספורט בשומרון ושמים בראש סדר העדיפויות את עידוד המצוינות וטיפוח הספורט. שובינסקי בהישגיו הרבים ובהישג החשוב הזה, מחזק את הספורט בארץ ובשומרון ומביא לנו גאווה רבה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו