לבטל את השירות הלאומי בארגוני השמאל הקיצוני

המלחמה נגד ארגוני השמאל הקיצוני עולה מדרגה, במכתב ששלח שר החוץ אביגדור ליברמן, לשר האחראי על השירות הלאומי, הרב דניאל הרשקוביץ, הוא דורש את ביטול התקנים של בני ובנות שירות לאומי בארגונים הפועלים נגד צה"ל ומדינת ישראל. בין הארגונים עליהם דובר, הוועד נגד עינויים ורופאים לזכויות אדם.

לבטל את השירות הלאומי בארגוני השמאל הקיצוני
  נגמרו ההטבות לשמאל. ליברמן (פלאש90)

בני ובנות השירות ב'ארגונים לזכויות אדם' בלחץ.

לפני כשבועיים פנה שר החוץ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) במכתב לשר המדע והטכנולוגיה, הרב דניאל הרשקוביץ, האחראי על השירות האזרחי-לאומי, בדרישה לבטל את תקני השירות האזרחי-לאומי בארגוני זכויות אדם.

בין הארגונים, עליהם דובר, היו ארגוני שמאל קיצוני, כמו אמנסטי אינטרנשיונל, הוועד נגד עינויים ורופאים לזכויות אדם. ארגונים שעומדים בחזית המאבק נגד צה"ל במלחמתו בטרור הפלסטיני, ושמאשימים את צה"ל בביצוע פשעים בעזה וביהודה ובשומרון.

הצבת בני ובנות שירות לאומי, במוסדות וארגונים הם אינטרס של המדינה, בו היא "תורמת" כח אדם לארגונים התורמים לקהילה. על פי רוב מתנדבים בנות השירות הלאומי לתנועות נוער, לבתי ספר, לבתי חולים ולבתי אבות. ליברמן מבקש לבטל את התקנים של בני שירות לאומי, בארגונים הפועלים נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל.

בעקבות היוזמה התארגנו מספר של בנות ובני שירות בארגוני זכויות אדם וצדק חברתי, כדי למנוע את ביטול התקנים, בה הם רואים "חלק ממהלך גדול המאיים על הדמוקרטיה הישראלית."

במכתב ששלחו לראש הממשלה, לשר החוץ ולשר המדע, הם מבקשים לשקול מחדש את ביטול התקנים ב'ארגונים לזכויות אדם'. במכתב הם כותבים בין השאר:

"בחרנו להצטרף למסגרת השירות האזרחי-לאומי בארגונים אלו, מתוך אמונה שלמה כי מוטלת על כתפינו האחריות לפעול למען החברה בה אנו חיים, ולהיאבק למען חברה צודקת ושוויונית אשר נאבקת בעוולות."

"אילו הייתה המדינה דואגת לצורכיהם של כלל יושבי הארץ ולא רק לבעלי ההון, מפסיקה את עוולות הכיבוש, מייצרת מדיניות ברורה בענייני מהגרים ומבקשי מקלט, פועלת לצמצום פערים כלכלים וחברתיים בישראל ומתייחסת לכלל תושביה כשווים ללא קשר לדתם, מינם, או מוצאם עבודתנו בארגוני זכויות האדם הייתה הופכת למיותרת."

המהלך של ליברמן, מצטרף לסדרת צעדים אותם יזמו ב"ישראל ביתנו" נגד ארגוני השמאל הקיצוני. בכנסת תוקם ועדת חקירה שתבדוק את מקורות המימון של אותם ארגונים. הצעה נוספת היא ביטול הקלות המס (הכרה כמוסד ללא כוונת רווח), לארגונים שפועלים נגד צה"ל ומדינת ישראל, וביטול תוכניות אקדמיות המופעלות ומשותפות לאותם הארגונים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו