אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יוסף זייני: להקים סיירת חדשה - 'השומר המאמין'

לפני מאה שנה הקימו את ארגון "השומר" להגנה על הישובים היהודים המבודדים והמותקפים שממנו צמחו "ההגנה", האצ"ל, הלח"י ואח"כ צה"ל כולו. עתה יש להקים "השומר המאמין" שיקבל על עצמו לבוא להצלת כל יהודי העלול ללכת לאיבוד רוחני

אביו של מח"ט הקומנדו: להקים סיירת חדשה
  להקים את 'השומר המאמין'. הרב יוסף זייני

לקראת יום עצמאותנו שנת "חיים" למדינת ישראל. 

אחרי גלות ארוכה מאד וקשה ביותר זכינו לחזור בתור אומה הביתה. פלא קבוץ גלויותינו הינו הנס הבולט והנפלא שנודע בעולם מאז יציאתנו ממצריים ומתן תורתנו.

שובנו ארצה אינו לשם בריחה מארצות הנכר בלבד, אלא על מנת לפעול את כל מה שלא יכולנו במשך שבייתנו.

השנים הראשונות של המדינה התאפיינו בביסוס המינימאלי הנחוץ לקיומנו, בהשגת הלחם היומי ובהגנה מפני אויבים צמאי דם. מאז מלחמת ששת הימים יצאנו מחיי עוני כלכלי והתחלנו להתמודד עם קשיי העושר כאשר הסכנות הביטחוניות גבשו אותנו כעם לשעת הצורך.

מאז מלחמת שלום הגליל הראשונה שונתה המגמה כאשר שונאינו הבינו שכדי לפרום את הארג הלאומי יש להמציא מלחמות חלקיות פעם על צפון המדינה פעם על דרומה או על גוש קטיף ושדרות, ופעם ביהודה ושומרון במגמה להשאיר תמיד חלק ניכר מהאוכלוסייה רחוק מסכנה מיידית ומתוך כך נוטה להירדם. מציאות משונה זו שיכללה את הניתוק בין הפריפריה לבין המרכז, בין הצפון לדרום, בין קבוצות שכל אחת פירשה את המציאות לפי ראות עיניה הטרוטות וכך נעשינו אוסף שבטים שכל אחד שקוע עמוק בבעיותיו הכביכול מיוחדות לו בלבד.

ועתה הננו עולים עוד מדרגה. הסכנות הפיזיות עדיין קיימות אמנם זעירות הן לעומת הטשטוש הרוחני על עצם סיבת קיומנו כעם ועל חוסר בהירות על משמעות כל תולדותינו. היבוא המתמיד של "מעשה ארץ מצרים" מאמריקה ומאירופה הגוססות מבלבל את צעירינו חסרי מושגי יסוד ביהדות נאמנה וגם בהיסטוריה בסיסית. "הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון" הפכה למלוכנות של אליטה משפטית ספוגה כולה בתרבות ברלינאית מלפני מאתיים שנה השולטת בעריצות ובאכזריות בכל מי שעדיין לא השתעבד אליה. השנאה לכל קודשי ישראל ממומנת על ידי אין סוף קרנות של כסף גוי, נוצרי, רפורמי, אירופאי וחודרת לכל מערכות השלטון, הצבא, החינוך, המשטרה…

ההמון הנגרר אחרי התקשורת העוינת איננו יודע את דרכו. ואם לפעמים מגיב בזעם טבעי, מייד הוא מכונה פראי ופרימיטיבי.

מי שיראה את תמונת מצבנו כעת עלול להתייאש וזה בדיוק מה שמעוניינים אויבינו. לעם ישראל יש ברוך השם את התשובה והפתרון לכל התמונה המדאיגה. במצבים מורכבים ומסובכים כאלו יש להקים חיל חילוץ, גם אם מועט בכמותו בתחילה, שיקבל על עצמו להעמיק ביסודות אמונתנו, בבירורים רציניים על הבנת תהליך תחייתנו וסיבוכיו הנוראים.

רבותינו הכינו אותנו לפני אלפי שנים "שאין בן דוד בא עד שיתיאשו מן הגאולה". לא שנתייאש מלהיגאל אלא הורונו שמתוך הלידה האדירה, מתוך הגאולה, תהיינה תופעות כה מאכזבות.

ב"ה כיום האוכל, הדיור, הספרים ובתי המדרש, אינם חסרים. גם השלווה הביטחונית שריבונו של עולם מעניק לנו באופן נסי כאשר כל האזור במלחמות אין סופיות. כל אלה צריכים לדרבן אותנו להקדיש את הזמן האיכותי והכמותי הנחוץ לרוממות רוחנו. וכל מי שיכול להוסיף חייב לזכור שלא רק את עצמו הוא מציל אלא את האומה כולה.

לפני מאה שנה הקימו את ארגון "השומר" להגנה על הישובים היהודים המבודדים והמותקפים שממנו צמחו "ההגנה", האצ"ל, הלח"י ואח"כ צה"ל כולו. עתה יש להקים "השומר המאמין" שיקבל על עצמו לבוא להצלת כל יהודי העלול ללכת לאיבוד רוחני.

כולנו מגוייסים לרוממות קרן ישראל ותורתו.

==

הרב יוסף זייני הוא רב שכונה ד' באשדוד וראש מוסדות 'אדר היקר' בעיר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
לפני הכל יש להינתק מהתרבות והערכים החילוניים ההרסניים
| 01-05-2016 23:58
בלי זה -שום שנוי ותרופה לא יהיו
2
הממשלה יכולה בקלות להחזיר את עם
| 02-05-2016 14:16
ישראל לתורתו.לחוקק חוק נגד פונוגרפיה וזנות.ותודה לאל שכבר התחילו להעניש כל אנס וכל אשה מבינה שיש ביכולתה להתלונן על מטרידים.הגברים מנסים לייחס את החטא לאשה כשלמעשה הם החוטאים הכמעט בלעדיים. הגברים עדיין חושבים שאשה שלא מתלבשת כמו ערביה היא היא הבעיה.הם הם הטועים.