ישראל היא כמו גרמניה: חנין זועבי החרימה את טקס יום השואה

חנין זועבי, חברת כנסת בישראל מחרימה את טקס יום השואה בקיבוץ יד מרדכי כשהיא משווה במכתב התגובה להזמנה, בין השואה למה שישראל מעוללת לפלסטינים

חנין זועבי מחרימה את טקס יום השואה
  שערוריה חדשה. זועבי (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

חברת הכנסת חנין זועבי שוב מראה כי אינה מתאימה לכנסת ישראל, כשהיא משווה בין ישראל ובין גרמניה הנאצית.

אתר 'ישראל היום' מדווח היום (ד'), כי מארגני העצרת המרכזית הנועלת את אירועי יום השואה בישראל, בקיבוץ יד מרדכי, הזמינו גם את חברת הכנסת ממפלגת בל"ד המרכיבה את סיעת 'הרשימה המשותפת'.  אלא שזועבי לא רק שסירבה להגיע לעצרת, היא אפילו שלחה מכתב מנומק בו הסבירה מדוע אינה מגיעה כשהיא משווה בין השואה למה שישראל מבצעת לפלסטינים.

בין השאר כותבת זועבי במכתב "אין ללמד את לקחי השואה כאשר אינם מבחינים בדמיון המבהיל בין המתרחש היום סביבנו לבין מה שהתרחש בגרמניה בשנות ה-30, ובכך הסכנה: הוצאות להורג ללא משפט, מעצרים ללא משפט, עינויים, צווי איסור פרסום, רדיפת מפגינים ופעילים פוליטיים".

עוד כתבה זועבי: "חשוב להזכיר את השואה כי חשוב ללמוד ממנה. ובדיוק בכך הבעיה: הלמידה במדינה נעשית באופן סלקטיבי ואף מניפולטיבי. אין ללמד את לקחי השואה על מנת להגביר את המוטיבציה להתגונן על ידי השפלת ודיכוי האחר, אין ללמד את לקחי השואה על ידי אימוץ מדיניות של סגר, עושק, גזל ורצח. זה יהיה ניצול ציני, סלקטיבי, מעוות ובסופו של דבר, אנטי שואתי".

את ההשוואה בין ישראל לגרמניה היא מציינת בעוולות הכיבוש, לדבריה. "הכיבוש המתמשך תוך גזלת הקרקעות, הריסת הבתים של הילידים, שלא היגרו למדינה, ושהיו פה לפני הקמתה. סלילת הכבישים לאדונים בלבד, מניעת הכניסה למקומות תפילה, וכן, גם שריפת מסגדים כנסיות ובתים. חוקים פאשיסטיים למיניהם. דווקא המפלצתיות החריגה של השואה היא זו יוצרת מעמד מיוחד ומחייב, ודווקא היא זו אשר מצריכה אותנו להציל אותה מכל ניצול וממניפולציות רגשניות שנעשות בשמה".

זועבי שהורחקה ממליאת הכנסת במושב החורף האחרון של הכנסת, לאחר פגישה שקיימה עם הורים למחבלים, והושעתה ממליאת הכנסת הקודמת לאחר שאמרה כי חטיפת שלושת הנערים אינה מעשה טרור. ביום השואה הבינלאומי השתתפה זועבי בטקס  ישראלי-פלסטיני לציון ליל הבדולח שהתקיים בהולנד, כפי שפורסם לראשונה בסרוגים.

נציין כי ועדת הבחירות המרכזית פסלה את התמודדותה לכנסת, ובית המשפט העליון בשבתו כבג"צ הפך את ההחלטה ואישר לה להתמודד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
זה מפריע למישהוא שהזרש הזו לא מגיעה
יעל | 20-04-2016 21:12
לטקס השואה ? מדובר בטרוריסטית , את מי מעניין ? למה מתעסקים בשטויות ?
2
זה בקטגורית חדשות משום מה נא לשנות
אודל | 20-04-2016 21:43
3
לא יאומן חברת כנסת במדינת ישראל וככה מדברת. ועוד בגאוו
מי | 20-04-2016 21:45
לא יאומן חברת כנסת במדינת ישראל וככה מדברת. ועוד בגאווה
עצם העובדה שהאנטישמית האנטי ישראלית הזאת בכנסת שלנו - ז ה
אוראור | 13-04-2018 10:19
כשלעצמו מה שלא יאומן ליתר דיוק -והמבין יבין. אין מה להוסיף.
4
גם נטורי קרתא מחרימים את יום השואה
אריה | 21-04-2016 0:59
כי הם מאשימים את ראשי השילטון שאחראים למותם של היהודים בשואה
5
אתם יכולים לעזוב את הארץ, ליהודים אין ארץ אחרת
אילנה לוי | 21-04-2016 10:25
לא מבינה את כל אלה הערבים שלא מרוצים בחיים שלהם פה, מדוע הם לא עוזבים את הארץ כמו אחיהם הסורים ועוד?! תלכו, יש לכם עשרות מדינות ערביות מוסלמיות, לכו לאחים שלכם. או לאירופה או לאמריקה, הם גם מקבלים אתכם. לעם היהודי אין ארץ אחרת וגם כשהיו בגרמיה לא נתנו להם להיכנס לארץ שלהם, וגם אין לנו עוד מדינה וארץ, לכם יש, לא טוב לכם, אז למה אתם לא עוזבים את הארץ, היא לא שלכם, אתם רק אורחים כאן, לא הבנתם את זה עד עכשיו שזה גם כתוב בקוראן שלכם, פלשתין שייכת ליהודים! כמה רוע יש בכם, אתם תשלמו על כך משמים וגם משלמים.
6
השם אחד ושמו אח"ד אל חי דק
חיל זקא אבו זחלקא | 21-04-2016 10:34
המנאצים האנטי ציונים גרועים מהנאצים ועוזריהם הברלמנטרים,
7
ממה נפשך
וו | 21-04-2016 11:19
אם את מכחישת שואה אז מה הבעיה שהיה בגרמניה??
8
מה פתאום יד מרדכי מזמינים אחת כזאת?
| 21-04-2016 13:52
אם הערבים היו אוהבי שלום היה באמת טוב לנו בארץ . פוחדים לתת לעזתים נמל בגלל התוקפנות שלהם .אי אפשר לסמוך על ערבים וחבל.כדאי שהערבים הלא מרוצים יבקשו לצאת מהארץ למדינה ערבית עם פיצוי ראוי .אין כמו היהודים הישרים ואוהבי השלום.
9
ברוך שפטרנו
ברוך שפטרנו | 04-05-2016 14:07
הרי כולנו יודעים שמדובר בחלאה קטנה, אז למי זה אכפת? אנחנו חיים במדינת הפקר שטרוריסטים עולים לכנסת וזה בסדר, זה שהיא חברת כנסת לא אומר שיש לנו מה לצפות ממנה. הרי, פה זה ישראל, לא ארצות הברית, פה לחברי הכנסת יש רמה........ (אבל אין על ישראל ;)
חלאה ק ט נ ה ? חלאה ג ד ו ל ה התכוונת - ואתה צודק.
אוראור | 20-06-2017 17:10
10
מישהו ציפה מהעוכרת ישראל הזאת למשהו אחר או מה?
אוראור | 25-10-2016 16:13
בכלל - מה לנו כי נלין עליה , כשחברותיה ממרצ קרי גלאון , זנדברג ורוזין אומרות בדיוק את אותם דברים?
11
אילו כפויי טובה היא וה"עם" שלה - לא מספיק שאנחנו
אוראור | 19-03-2017 18:23
משפילים את עצמנו לפניהם ומעדיפים את טובתם על טובתנו - הם עוד ממשיכים עם השקרים והשטויות שלהם - נו - מה לעשות שהכרת הטוב היא מונח שלא קיים במילון שלהם? ולא שזה חדש למישהו.
12
מי הטיפש התמים שהזמין אותה לטקס - ועוד חשב
אוראור | 28-06-2019 11:05
בטעות שהיא תודה לו על זה בטח?????????