אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"אם היה מדובר בדודי מהמכינה בעלי, הציונות הדתית הייתה מגיעה"

"ידעתי שאלאור אזריה מרמלה, הבן של צ'רלי ואושרה לא יזיז כמעט אף דתי לאומי מהכורסא והציונות הדתית שוב הוכיחה אתמול שמה מעניין אותה זה בעיקר הציונות הדתית"

"אם היה מדובר בדודי מהמכינה בעלי, הציונות הדתית הייתה מגיעה"
  (צילום: יח"צ, גלי ישראל)

איש התקשורת והרדיו, העיתונאי "הסרוג", קלמן ליבסקינד, מותח הבוקר (רביעי) ביקורת חריפה על הציונות הדתית וחברי הכנסת של 'הבית היהודי', על כך שהדירו רגליהם מעצרת התמיכה בחייל העצור אלאור אזריה שנערכה אמש בכיכר רבין.

בפתח תכניתו, המשודרת ברדיו 'גלי ישראל', אמר ליבסקינד: "יש כמה דברים שאני צריך להגיד. עזבו את משה ששמעתם ברדיו ואת מה שראיתם בטלויזיה. זו הייתה עצרת מרשימה. אני לא יודע להגיד כמה היו בה אבל אני יודע מי היה בה ועוד יותר מי לא היה בה. היו בה אנשי רמלה, ואנשי לוד אנשי שכונות ואנשי פריפריה. לא היו בה אנשי הציונות הדתית ולא היו בה מתנחלים".

בשלב הזה עובר ליבסקינד לדבר על היעדרה של הציונות הדתית ואומר כי הוא לא הופתע: "האמת, לא הופתעתי. ידעתי. ידעתי שאלאור אזריה מרמלה, הבן של צ'רלי ואושרה לא יזיז כמעט אף דתי לאומי מהכורסא. כי אם להגיד את הדברים ישר ולעניין לציונות הדתית לא היה אף פעם משהו עם החבר'ה האלה. יש לנו סמלים ומודלים שלאורם אנחנו מחנכים בבני עקיבא, שנפלו על קדושת השם, העם והארץ, והם תמיד, או כמעט תמיד, משלנו. הם מההתנחלות, מהמכינה, מאחת הישיבות התיכוניות המפוארות, יפי הבלורית והתואר. אנחנו נושאים את שמם בגאון. כל ילד יודע לספר מה הם עשו. אבל אף אחד אף פעם לא העביר פעולה לחיילים שלהם מקריית גת או באר שבע שנפלו לידם. מאז ומתמיד ידענו להתפאר בנוער הנפלא שלנו שמנהיג קדימה, מאז ומעולם לא ראינו ממטר את "האלרואים אזריה" שסחבו איתו את האלונקה".

ליבסקינד המשיך ואמר כי "יש לנו גרעינים תורניים שנמצאים בכל מקום בפריפריה, והם עושים והם תורמים, והם בעיקר מאפשרים לכל השאר לשבת בגבעת שמואל ובקדומים ולהרגיש בנוח. נספר שאנחנו תורמים ושאנחנו נותנים אך הגיע הזמן להפסיק לבלף, והאמת היא שבלטה אתמול היא שבין קדומים לרמלה, אין כלום".

ליבסקינד אף התייחס לתירוצים השונים של אי ההגעה לעצרת: "אל תגידו לי שלא באתם לעצרת בגלל שאסור לירות על מחבל אחרי שהוא נוטרל. תדמיינו איך היה נראה סיפור הירי בדיוק עם אותן נסיבות רק במקום אלאור אזריה היה מככב בו יהודה מישיבת ההסדר או דודי מהמכינה בעלי, או צביקה מישיבת ההסדר באלון מורה. איזו התגייסות היינו רואים אז. מועצת יש"ע הייתה מארגנת 200 אוטובוסים, חברי הכנסת של 'הבית היהודי' היו מתייצבים בכיכר שעה לפני ההפגנה".

לסיכום אמר ליבסקינד כי "הציונות הדתית שוב הוכיחה אתמול שמה מעניין אותה זה בעיקר הציונות הדתית ושוב אחרי ההתנתקות הבאה נשב בקבוצות חשיבה ונשאל את עצמנו איך לא התחברנו לעם ישראל".

"כמה רציתי לראות את הציונות הדתית שרה עם מאור אדרי ומושיק עפיה ומתרגשת עם צ'רלי אזריה. איזה אוקיינוס מפריד בינינו לרמלה, איזו אוקיינוס", חתם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 18 דיונים מיין לפי
1
גם עלילות דומא ואטינגר לא מעניינים אותה
יפה | 20-04-2016 9:49
2
אתה לא יכול להגיד דבר כזה כי אני מתנחלת והיו איתי הרבה חבר׳ה
| 20-04-2016 9:55
אבל נכון לא היו הרבה וזה לא בסדר בכלל אבל כן היו אני הייתי
3
א
| 20-04-2016 9:58
אבל נכון לא היו הרבה וזה לא בסדר בכלל אבל כן היו אני הייתי אבל תכלס אתה צודק לגמרי גם אני כועס עלהם שלא באו מדברים על איחוד לא ? זה מה שה׳ רוצה אז למה לא לבוא בגל ל שהוא חילוני ?! החלקתם על השכל הוא אח שלכם והוא עוד הגן עלכם אבל תדע שמחברון היו הרבה
4
הרחבת המבט
עידו | 20-04-2016 10:01
אמנם יש בטענתך מקצת מן האמת, מן הנגע שבציונות הדתית והאליטיסטיות שבה והדרך עוד ארוכה, אך הסיבה העיקרית בהימנעותה של הציה''ד היא הצורך והמצווה ש היא רואה בלהיות ממלכתית ולויאלית למדינה ובעיקר לצה''ל ולמפקדיו ..על הנקודה הזו והשלכותיה ניתכו בה ביקורות רבות במהלך השנים, ובעיקר בנושא ''קדושת צה''ל'' כך שגם כאן הסיבה לא הייתה שהוא לא מ''שלנו'' אך הנך צודק שבעבור אחד כזה ההד היה רחב יותר ...
5
צודק
| 20-04-2016 10:02
מסכים לכל מילה, זה מתחיל גם מההנהגה שרוצה להיראות בסדר מבחינת השמאל וביבי ויעלון.
6
אני גם הייתי ואני ציוני דתי, אבל היו חסרים הרבה
משה | 20-04-2016 10:05
צודק מאה אחוז. בעצרת לבחירות באו המון ציונות דתית
7
צודק לחלוטין!!
| 20-04-2016 10:08
אני צפיתי מהצד, אני יכול לומר בפה מלא שהצד הספרדי חילוני ומסורתי היו שם, חבר'ה בעיקר מהפריפריה, האשכנזים האליטיסטים והמשוכנזים הממלכתיים לא הופיעו בעצרת... לא ראינו שום ארגון רשמי שהגיע... אני מתבייש מהציבור וההנהגה שהחליטה לברוח..... חכו להתנתקות הבאה ואז תראו איך עם ישראל לא יהיה שם עבורנו.. כי אנחנו לא שם עבורם!! תתביישו
8
פרשנות מוטעית! לא הגיעו כי היו אומרים שהגיעו רק הדתיים
יאיר | 20-04-2016 10:18
באמת היו צריכים להגיע ובפעם הבאה יש לשים פס על כולם, ולא להתחשב במה אומרים. לעצם העניין, התביעה הצבאית נפלה על הראש בכתב אישום מפלצתי כזה
9
צודק!!
| 20-04-2016 10:19
10
זה באמת בושה שלא היו..
| 20-04-2016 10:48
דווקא מהציבור שלנו היו צריכים להראות נוכחות ולתת את התחושה שאחדות זה חלק ממה שאנחנו ולא רק הדאגה למגזר שלנו. זה מה שכואב שעם ישראל מורכב מקבוצות קבוצות ויש איזשהו ניכור והתנשאות ביניהם.. עד מתי?
11
כמה רוע
חנוך | 20-04-2016 11:20
קלמן הרע, עם עין הרע בריבוע, תמיד מפרשן כל דבר שעושים בצורה הכי רעה שיכול להיות. סתם עוד עיתונאי קטן שמחפש רייטינג. ובדרך מוציא שם רע ומשקר. כל הכבוד לך קלמן. אתה בטוח שאתה דתי?
12
לא הייתי. ואתה צודק בדעתך. הציבור שלנו אליטסטי...
אורן | 20-04-2016 11:54
במקום להיות ציבור דתי לאומי שמכוון את המגזריות שלו ב עבודת ה אנחנו ממתגים עצמינו בכיוונים אחרים,דעות וקווים. ועזרייה באמת שם מאחור.. וזה לא תקין.
13
הכפשה מיותרת
יהודי | 20-04-2016 12:01
קלמן היקר. בדרך כלל דבריך מעשירים ונוקבים, אך הפעם לענ"ד הגזמת. היו בעצרת דתיים לאומיים, עם כיפות ומחוסרי כיפות, מסורתיים וחילוניים, אך מה שבאמת היה חסר זה ציבור. והרבה ציבור. ועל זה צריך למקד אולי את הטענות. רובו המוחלט של העם רותח על המציאות, אך לא הגיע לעצרת. וכי כל המזרחיים הגיעו לעצרת? וכי כל הספרדים או החילוניים הלאומיים היו שם?? אין פה עניין של מגזר כזה או אחר, אלא כל הציבור, עמך ישראל היו צריכים להגיע, אז למה לנסות להכפיש?? בעיצומם של ימי ההכנות לפסח, כשאני בטוח שלרוב הציבור שהגיע אכפת מהפסח, צריך בכלל להעריך את כל מי שהצליח לצאת ולהגיע, במקום ללכלך על השאר. צריך לשדר אחדות בימים כאלו, ולהעצים את מה שיש. אם לא לעצרות והפגנות, תודה לאל שלפחות לקלפי עם ישראל טורח להגיע. אמנם לצערנו מתברר שגם זה כבר לא הכי יעיל, אבל לפחות יש עם מה לעבוד... נקווה לטוב ולחירות אמיתית!
14
אמת כתבת וחבל שנפתלי הקשיב לרבנים על אוחנה
משה | 20-04-2016 12:42
הציבור הד"ל , ובעיקר המתנחלים, ברובם לא רואים את עם ישראל ממטר. כתוב "וענווים יירשו ארץ". אז מה הפלא שזורקים אותנו מכל מקום? הנה, הדעות של סמוטריץ' הן אפילו שמאלה מהדעות של תושבי רמלה לוד, אז מדוע הם לא אחריו? צריך גם קצת צניעות וענוה . ואת זה אין כ"כ בציבור המתנחלים . חריגים בנוף הזה הם אורי אריאל, נפתלי בנט, איילת שקד, ואולי שכחתי מישהם. אבל זה העקרון
15
טוב מאד שלא באה
אורי | 20-04-2016 12:45
אז היה הופך להפגנה מגזרית הפוך גטה הפוך
16
הציונות הדתית פשוט יועת את האמת
| 20-04-2016 13:54
לא מדובר בתמיכה בחיילי צהל, אלא בחייל, לא חכם במיוחד ועם שיקול דעת מפוקפק שפעל בניגוד מוחלט לפקודות ולשכל הישר. ללא ההתבטאות הטפשית של דובר צהל ושל שר הבטחון ביום המקרה, הענין לא היה מתנפח לממדים שהגיע, הוא היה מבלה במעצר נשפט ויושב בכלא בלי שאף אחד היה מדבר על זה. אין כאן שום ענין עקרוני אלא רק מאבק פוליטי של פעילי ליכוד בשר הבטחון, על הגב של החייל, כשבדרך גם פוגעים בצהל וברמטכל. הציוני הדתי הממוצע לא יכול להזדהותעם קמפיין שכזה.
17
צודק
דורית | 20-04-2016 14:45
כמה הוא צודק! כמו וועדות הקבלה בהתנחלויות! נראה אתכם קוראים ללוד ורמלה בפינוי הבא!
18
איך לא עלית על הסיבה?
אורי | 22-04-2016 14:02
סוף סוף יש אירוע בו מי שנדפק זה חילונים פשוטים עמך, ולא מנתחל ימיני קיצוני עםבלי פאות שהשבכ דפק אותו, סוף סוף מי שמוביל את המלחמה בשמאל זה העם ולא אליטה נידחת של 4 מנדטים, ואתה בא ואומר למה לא הפכנו את המאבק למגזרי? תפתח את העיניים! רק ככה אפשר להצליח. אני שמח שלא השתתפו וידעו מתי לשתוק.